Lietuviai originaliai sveikina Estiją su valstybės 100-mečiu - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-02-24 11:32 Organizatorių nuotr.

Lietuviai originaliai sveikina Estiją su valstybės 100-mečiu

Visos trys Baltijos valstybės šiemet mini savo 100-ąsias metines. Pirmoji išskirtinę dieną jau paminėjo Lietuva, o šiandien, vasario 24-ąją, gimtadienį švenčia Estija. Šia proga žinomi Lietuvos žmonės susivienijo ir nufilmavo originalų sveikinimą estams.

Sveikinimo klipe nusifilmavo žurnalistė ir laidų vedėja Jolanta Svirnelytė, „X Faktoriaus“ dalyvė Indrė Grikšelytė, „Geriausi mūsų metai. 100-mečio šou“ vedėja Gabrielė Martirosianaitė, TV3 Žinių vedėja Donata Račaitė, sporto komentatorius Linas Kunigėlis, „Power Hit Radio“ laidų vedėjas Edgaras Kožuchovskis ir kiti.

Lietuviai estų kalba vardija išskirtinius ir įdomius faktus apie mūsų Baltijos sesę Estiją. Pasirodo, estai yra ne kartą laimėję pasaulio žmonų nešimo čempionatus ir net išradę specialų nešimo būdą, kuris taip ir pavadintas – „Estiškas nešimas“, todėl jie gali drąsiai vadintis geriausiais žmonų nešėjais pasaulyje. Estijoje gimė visiems puikiai žinoma vaizdo pokalbių programa „Skype“. Daugeliui lietuvių, ypač jaunimui, jau seniai pavydą kelia ir faktas, kad estai pirmieji įteisino balsavimą internetu.

Organizatorių nuotr.

Sveikinimo klipe taip pat minimi faktai apie tai, jog Estija turi daugiausiai meteoritų kraterių pagal šalies plotą, estai pirmieji pagamino maistą, skirtą kelionėms į kosmosą, Estijoje yra daugiausiai supermodelių, sakoma, kad būtent Estijoje buvo papuošta pirmoji Kalėdų eglutė. O ko vertas vien jau nacionalinis Estijos epas, kurio herojus mėto akmenis ir kalba su gyvūnais!

Sveikinimas Estijai: