Žinomų lengvaatlečių atidaryta sporto studija sudomino ir garsius kolegas, ir šou pasaulio atstovus - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-03-02 12:05 Loretos Kondratės nuotr.

Žinomų lengvaatlečių atidaryta sporto studija sudomino ir garsius kolegas, ir šou pasaulio atstovus

Olimpietė Rasa Drazdauskaitė ir ilgų nuotolių bėgikė Monika Juodeškaitė jau kurį laiką viena kitą vadina ne tik kolegėmis, bet ir draugėmis – jos Kaune atsidarė sporto studiją „StimFit“, kurioje geresnės savijautos, tvirtesnių raumenų, dailesnių kūno formų siekia tiek eiliniai miestiečiai, tiek profesionalūs sportininkai.

Ketvirtadienio vakarą į vienintelės tokios erdvės laikinojoje sostinėje oficialų atidarymą atvyko olimpinio medalio savininkė Austra Skujytė, parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius, Seimo narys Gediminas Vasiliauskas, švenčių planuotoja Inga Budrienė, aktoriai Rita ir Marius Sekmokai, dainininkė Viktorija Vaičaitė, plaukų stilistas Karolis Murauskas, televizijos laidos vedėjas Tomas Grigaitis, tapytoja Gintė Ramutytė, papuošalų iš natūralių akmenų kūrėja Jūratė Kalvaitienė, grupės „16 Hz“ nariai Petras ir Robertas Jucevičiai bei kiti.

R.Drazdauskaitė pasakojo, jog viso kūno elektrostimuliacinėmis treniruotėmis susidomėjo patyrusi sunkią kojos traumą.

„Gydama daug visko mačiau. Domėjausi, kaip žmonės atsigauna po sudėtingų traumų, kaip apskritai treniruoja giliuosius kūno raumenis, kurių įprastais užsiėmimais sporto salėje „nepasieksi“. Taip atradau elektrostimuliaciją“, - pasakojo profesionali sportininkė.

Praktiškai išmėginusi neįprastų treniruočių naudą, ji ėmė svarstyti apie nuosavos sporto studijos atidarymą. Bendradarbiauti sutiko iš Amerikos po septynerius metus trukusių studijų bei sportinės karjeros į Lietuvą grįžusi M. Juodeškaitė. Sportininkės per mėnesį susirado tinkamas patalpas Laisvės alėjoje ir Vokietijoje įsigijo įrangą.

„Ilgiausiai užtruko remontas“, - su šypsena sakė M. Juodeškaitė.

Visų kūno raumenų elektrostimuliacinei treniruotei reikia kelių dalykų – aprangos, kostiumo su dvidešimčia impulsus skleidžiančių daviklių bei užsiėmimo intensyvumą reguliuojančio aparato. Visais šiais dalykais pasirūpina „StimFit“ specialistės, o sportuojančiajam patariama turėti kojines arba sportinius batelius.

Treniruotė tetrunka 20 minučių. Jos metu R. Drazdauskaitė arba M. Juodeškaitė rodo, kokius pratimus reikia atlikti tuo metu, kai elektra ima veikti raumenis. Jos intensyvumą galima reguliuoti atsižvelgiant į pakantumą srovei ir tai, kokioms kūno zonoms norima skirti daugiau dėmesio – sėdmenims, pilvo presui, blauzdoms, nugarai ar kam kitam.

„Varžyboms šiuolaikiniai sportininkai ruošiasi ne tik įprastu būdu, bet ir moderniųjų technologijų pagalba. Pavyzdžiui, pravartu pasitikrinti kūno būklę, abiejų pusių sinchroniškumą ir jėgą. Elektrostimuliacija sporte taikoma plačiai. Ji tikrai turi efektą. Ir ne tik tada, kai nori pasiekti geresnių rezultatų, tačiau ir tuo atveju, jei vargina skausmas“, - sakė A. Skujytė.

Ji patarė visuomet pasidomėti, kiek treniruojantysis neįprastos įrangos pagalba turi žinių sporte ir kineziterapijoje.

„Pasitikėti savo treneriu reikia“, - sakė A. Skujytė.

Jai patinko, kad „StimFit“ studijoje vyksta individualūs užsiėmimai ir treneriai tau skiria visą savo dėmesį.

Žymės: