XX tarptautinio akordeono festivalio VILNIUS 2017 uždaryme – rokeriškas armonikos siautulys - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-11-23 14:07 Organizatorių nuotr.

XX tarptautinio akordeono festivalio VILNIUS 2017 uždaryme – rokeriškas armonikos siautulys

Šiemet gal kiek netikėtai Tarptautinio akordeono festivalio baigiamajame koncerte skambės diatoninė armonika. Dar netikėtesnis – jos kontekstas: armonika, grojanti vietoje vokalisto roko grupėje! Toks neeilinis siurprizas laukia atėjusių į Šv. Kotrynos bažnyčią lapkričio 24 dieną 19 valandą. Šis sprendimas yra tarsi simbolis to, ką deklaruoja festivalio rengėjai – plėsti akordeono meno ribas.

Taigi, kas toji paslaptinga roko grupė, kurioje solisto balsą atstoja mažytė puošni armonika? Tai  ketveriukė iš Švedijos, grojanti roką, folką, bliuzą, latino ir dar kažką neapsakomo – Lars Karlsson Band. Jau dvidešimt metų gyvuojanti grupė yra ne kartą sėkmingai šturmavusi Švedijos radijo topų viršūnes. Vos susikūrusi ir išleidusi pirmąjį albumą, Lars Karlsson Band iškart sukėlė revoliuciją šalies įrašų rinkoje – iki tol joks instrumentinis kūrinys nebuvo pakliuvęs į Švedijos radijo išrinktųjų sąrašą. Ši sėkmė atvėrė grupei kelius ir į televiziją (muzikantai pasirodė įvairiose laidose) ir į užsienio scenas – surengti koncertiniai turai JAV, Ispanijoje, Austrijoje, Suomijoje, Norvegijoje.

Didžiąją dalį grupės atliekamos muzikos sukūrė jos lyderis  Larsas Karlssonas, 1993 metais nugalėjęs armonikos konkurse, o 2001 metais pelnęs „Metų akordeonisto“ titulą. 20 metų jubiliejų švenčianti grupė ruošia naują albumą, tad į festivalį atvyks su naujausiais kūriniais ir, žinoma, publikos geriausiai įvertintais hitais.

Suintrigavome? Armonikos virtuozas su roko grupe – nerealus nuotykis. Lapkričio 24 dieną 19 valandą Šv. Kotrynos bažnyčioje, uždarant XX Tarptautinį akordeono festivalį VILNIUS 2017.

Daugiau informacijos – www.akordeonofestivalis.lt

Bilietus platina www.bilietai.lt

Festivalio renginiai įvairiose sostinės koncertinėse erdvėse vyks lapkričio 10-24 d.

Koncertų erdvės :

Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30
Vilniaus Rotušė, Didžioji g. 31
Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos Didžioji salė, Gedimino pr.42

Muzikos klubas „Tamsta“, A. Strazdelio g. 1

Vytauto Kasiulio dailės muziejus, Goštauto g. 1

Su DAILY CARD kortele - 10% nuolaida bilietams.

Dar neturi daugiausia nuolaidų Lietuvoje turinčios kortelės DAILY CARD? Įsigyk jau dabar!