Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda virs labdaringą sriubą - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-11-30 16:04 Organizatorių nuotr.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda virs labdaringą sriubą

Maltiečių sriuba tapo gražia tradicija pasitinkant Šv. Kalėdas sukviesti geros valios žmones ir paaukoti sunkiai besiverčiantiems senjorams. Gruodžio 2 d. 12 val. Teatro aikštėje maltiečiai ir vėl sukvies klaipėdiečius ir miesto svečius pasidalinti savo gerumu su kitais.

Jau virš dvidešimt metų skaičiuojanti  Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) Lietuvoje buvo įkurta 1991 metų rudenį iškilių Lietuvos Bažnyčios ir visuomenės veikėjų, tokių kaip  Vyskupas Juozas Tunaitis, vyskupas Jonas Boruta, kun. V. Aliulis ir kt., siekiant Lietuvoje turėti katalikišką organizaciją, kuri savo veikloje vadovautųsi Maltos ordino šūkiu „Tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstantiems” ir teiktų pagalbą visų rasių, tikėjimų ir tautų žmonėms. Taip pat įkurti organizaciją Lietuvoje, paskatino Vokietijos maltiečiai, kurie ilgus metus teikė paramą ligoninėms, senelių namams ir socialinės pagalbos institucijoms.

Šiais metais prie akcijos prisijungė ir Klaipėdos pilies džiazo festivalis bei jo vadovė Inga Grubliauskienė su komanda. Pasak K. N. Bouvis, „žmonės tampa išmintingesni, kai pradeda senti, o visuomenė – gerėti“. Tikime, kad gerumas yra perduodamas iš širdies į širdį. Tad turime būti atsakingi ir padėti sunkiai besiverčiantiems, vienišiems senjorams.

Klaipėdą garsinantis pilies džiazo festivalis turi su maltiečiais daug bendro- suburia bendruomenę savanorystei, ugdo muzikinį skonį, skatina atsiskleisti jauniems muzikantams, dovanoja melomanams nemokamus koncertus, muzikos terapiją, rūpinasi judėjimo negalią turinčiais klausytojais. Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Romas Abunevičius  ir valdybos narys Bronius Einars išreiškė mintį, kad gausi festivalio komanda savo įvairiapusiška veikla tarsi maltiečiai.

Organizatoriai džiaugiasi, kad Maltiečių sriubos akcijos gerasis virusas pasklido visoje Lietuvoje. Ir tik gausių geradarių dėka kasmet jiems pavyksta vis daugiau senolių pradžiuginti lėkšte karštos sriubos.

„Artėjant gražiausioms metų šventėms, norime atsisukti į tuos, kuriems labiausiai reikia dėmesio ir žmogiškos šilumos – mūsų senolius. Vyresnio amžiaus žmonėms pagalba, kurią galime suteikti kiekvienas iš mūsų, yra itin svarbi. Vertiname jau daugiau nei dešimtmetį trunkančią partnerystę su Maltos ordino pagalbos tarnyba ir galimybę prisidėti prie prasmingų maltiečių iniciatyvų, siekiant sukurti oresnį gyvenimą jų globojamiems senjorams“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

„Džiaugiuosi, kad galėsiu garsinti Maltiečių sriubos renginį, tiesiogine to žodžio prasme. Pasirūpinsiu įgarsinimo aparatūra“, – taip prie labdaros akcijos sutiko prisijungti ir garsus Klaipėdos muzikantas Laimonas Urbikas.

„Suprantame, kad žiemą dainuoti lauke yra tikras iššūkis balsui, bet norime padovanoti savo dainas žmonėms, kurie aukoja savo pinigus alkstantiems senoliams“, - kalbėjo TV projekto Lietuvos balso dalyvė Evelina Šaltytė – Šreiberė ir E.Balsio menų gimnazijos mokinė Elzė Grubliauskaitė.

„Visada prisidedu prie kilnių darbų ir idėjų. Tad išvirsime džiazo ir meilės artimui pagardintą sriubą“,- džiaugėsi Pepper Grey restorano savininkas Armen Manukyan.Maltiečių veikla Lietuvoje:

  • Savanoriška pagalba 42 – iuose Lietuvos miestuose.
  • 1071 suaugęs savanoris ir 515 jaunųjų maltiečių savanorių visoje Lietuvoje.
  • Projektas “Maistas ant ratų”  22 -juose Lietuvos miestuose.
  • Socialiniai vaikų dienos centrai 12 -oje miestų.
  • Jaunimo centrai Aukštadvaryje ir Kaune.
  • Senjorų klubų veikla 5 miestuose (Vilniuje, Kaišiadoryse, Žiežmariuose, Švenčionėliuose, Zarasuose).
  • Neįgaliųjų pavėžėjimo projektas “Važiuojam” Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje.
  • Daugiau kaip 500 jaunųjų maltiečių veikla 27 Lietuvos miestuose.
  • Pirmosios pagalbos mokymai ir pirmosios pagalbos teikimas renginiuose.
  • Jaunųjų mokyklos paramedikų ruošimas.
 

Karšti pasiūlymai