Provokuojančios komedijos „Loto“ premjeroje netilo juokas ir ovacijos - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-12-03 00:00

Provokuojančios komedijos „Loto“ premjeroje netilo juokas ir ovacijos

Šeštadienio, gruodžio 3-iosios, vakarą „Domino“ teatre Vilniuje pristatyta aštri, provokuojanti, tik suaugusiems skirta komedija „Loto“, kurios epicentre – amžinas klausimas, kas žmogui svarbiau – materialinė gerovė ar santarvė šeimoje.

Pamatyti premjerą ir su bičiuliais padiskutuoti apie tikrąsias vertybes į profesionalaus komedijos teatro „Domino“ salę susirinko gausybė žinomų Lietuvos pramogų pasaulio atstovų: Rūta Ščiogolevaitė, Vitalijus Cololo, Daiva Žeimytė, Valdas Burnys, Vaiva Budraitytė, Viktorija Jakučinskaitė, Sandra Chlevickaitė, Artūras ir Jolanta Paulauskai, Elena Puidokaitė-Atlanta, Marius Berenis ir kiti.

Šiuolaikinės kartos rusų dramaturgo Vasilijaus Sigarevo pjesę režisavo ne vienerius metus su „Domino“ teatru bendradarbiaujantis garsus Latvijos režisierius Olegas Šapošnikovas. Jo nuomone, šis spektaklis – kur kas daugiau nei tik komedija.

„Nors viso spektaklio metu žiūrovai kvatoja, visgi „Loto“ turi didesnį tikslą nei tik prajuokinti – šis spektaklis apie žmones, nesvarbu, vargšus ar turtingus, kurie ryžtasi baisiems veiksmams vardan geresnio gyvenimo. Po juoko uždanga slepiasi labai skaudi ir aktuali tema – kokiais žvėrimis galime tapti, siekdami finansinio komforto. Labai simboliška, kad ši premjera pristatoma šventiniu laikotarpiu – juk šiais laikais ir gražiausios metų šventės daug kam asocijuojasi su pirkiniais, nuolaidomis, kuo brangesnėmis dovanomis. Dauguma pamiršta, kad Kalėdos – tai dvasingumo šventė. O viso to, ko mes trokštame, privalome nusipelnyti, užsidirbti, bet nelaukti, kol nukris iš dangaus. Labai tikiuosi, kad apsilankę šiame spektaklyje žiūrovai susimąstys, ar tik ne per daug jėgų išeikvoja svajonėms apie materialinę gerovę, pamiršdami branginti artimus žmones, puoselėti santykius su aplinkiniais, ištarti gerą žodį. Juk viskas šiame pasaulyje taip laikina ir trapu...“, – šypsosi režisierius.

Ryškių, komiškų ir labai skirtingų charakterių personažus spektaklyje kuria profesionalių aktorių komanda: Valda Bičkutė, Jokūbas Bareikis, Ineta Stasiulytė, Algis Ramanauskas, Lina Rastokaitė, Mindaugas Capas, Brigita Arsobaitė, Andrius Žiurauskas, Jonas Braškys, Gabrielė Malinauskaitė, Sakalas Uždavinys. 

Spektaklio siužetas labai gyvenimiškas, suteikiantis progą susimąstyti ir įvertinti, kas žmogui yra tikroji laimė. Irena daug metų lankėsi bažnyčioje, degino žvakes, aukojo vargšams tik dėl vienintelės priežasties – labai norėjo laimėti loterijoje. Vieną dieną Irenos svajonė išsipildė su kaupu – ji laimėjo tiek pinigų, kad jos vyras Stanislovas pagaliau galėtų mesti tarnybą, nusipirkti naują automobilį ir pradėtų dirbti išsvajotą taksisto darbą. Irena šios sėkmės kartu atšvęsti pasikvietė draugus – Alfonsą su Severija bei Mykolą Sakalą su žmona Terese. Tačiau po audringo vakarėlio bilietas pradingo kaip į vandenį. Ar gali būti, kad laimingąjį loterijos bilietą paėmė kažkuris iš svečių?

Gruodžio 3 dieną Vilniuje pristatyta komedija jau šią savaitę pradeda turą po profesionalias Lietuvos scenas. Daugiau informacijos – www.dominoteatras.lt