Prieš didžiąsias žiemos šventes – ugningas reginys šokio ir klasikinės muzikos gurmanams - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-12-01 11:54

Prieš didžiąsias žiemos šventes – ugningas reginys šokio ir klasikinės muzikos gurmanams

Kamerinių baleto spektaklių Lietuvos scenoje nėra daug. Todėl kiekvienas naujas ir originalus pastatymas sulaukia tikro ažiotažo. Itin didelis susidomėjimas kilo dėl gruodžio 14 dieną Lietuvos rusų dramos teatre vyksiančio unikalaus reginio „Ugnies pagauti“, kuris yra tikra Kalėdinė dovana klasikos ir teatralizuoto šokio gurmanams.

Šio temperamentingo spektaklio režisierė bei choreografė Marija Simona Šimulynaitė, kartu su Baltijos baleto teatro šokėjais, ansambliu „Regnum Musicale“ bei kostiumų dailininke Silvija Puodžiūnaite didžiojoje scenoje ketina užkurti tikrą ugnį su vaizdais ir garsais bei žada  itin charakteringą, nepamirštamą judesio, muzikos, ugnies bei jausmų reginį.

Šis spektaklis ypatingas tuo, kad jame susijungia klasikinės muzikos ir šiuolaikinio baleto grožis. Kaip gimė idėja suderinti, rodosi, nesuderinamus dalykus ir pastatyti temperamentingą spektaklį „Ugnies pagauti“?

Klasikinė muzika ir bet kokio stiliaus šokis yra gana dažnas derinys. Gal mano Baltijos baleto teatre tai retas atvejis, nes esu šiuolaikinės populiariosios muzikos šalininkė. „Ugnies pagauti“ yra ne pirmas mano statytas teatralizuotas muzikinis spektaklis. Idėją jį sukurti pasufleravo pati situacija. Su „Regnum Musicale“ bendradarbiauju jau trečius metus. Su sesėmis muzikėmis prieš keletą metų kartu dirbome Birštono vasaros menų akademijoje, kur ir susipažinome. Po to paaiškėjo, kad esame dar ir kaimynės, o tai dar labiau suartino bendroms idėjoms, planams ir  darbams. Taip kartu dirbant ir kuriant pamažu generavosi kelias link „Ugnies pagauti“.

ASMENINIO ALBUMO nuotr.

Kodėl ugnis? Nes ankščiau mūsų kurti bendri projektai buvo be galo lyriški, romantiški: „Arfos glissando - Pilnatis“, „Pasaka muzikos karalystėje“.

Instrumentai, kuriais sesės groja (arfa, fleita, violončelė, smuikas) gana „ramūs“, klasikiniai. Tai ne būgnai ar elektrinė gitara, tad norėjau kažko naujo, temperamentingo. Kolegės - taip pat, todėl nutarėme užkurti ugnį su kūriniais ir vaizdiniais. O kad spektaklis dar geriau „degtų“, porą gražių vyrų į kompaniją paėmėme (šypsosi.)

Esate stačiusi spektaklius pagal „The Beatles“, „Depeche Mode“ muziką. Kodėl šįkart pasirinkote klasiką?

Klasika mano širdyje gyvena visada. Kartais ji snaudžia, todėl norisi pažadinti ir vėl būti kartu. Norėjosi ugningos klasikos, temperamento, ryškaus pozityvo, užkuriančios energijos. Nenorėjau ir sau pačiai leisti užmigti žiemos miegu.

Su šiuo pasirinkimu sutiko ir kolegės. Jos turėjo repertuare keletą stiprių kūrinių. O ir šiaip, sesės be galo talentingos muzikės, profesionaliai atliekančios kiekvieną muzikinį potepį. Jos laisvos, nieko nebijo, drąsiai priima iššūkius. Su jomis lengva „žaisti“ ir improvizuoti: jei kils idėja įpinti etiudą, jos puikiai viską atliks.

Nesivaržydamos jos pasakys tekstą, padainuoti taip pat jokių problemų. Choreografinė miniatiūra joms visada priimtina. Groti fleita ar smuiku atsigulus ar atsisėdus nekelia jokių sunkumų. Kai esi pozityviai nusiteikęs ir turi noro, visada atsiranda begalinės galimybės. O tai mane žavi.

Kokių kompozitorių kūrinius atliks šaltą žiemos vakarą ugningą muzikinį spektaklį scenoje kursiantis seserų ansamblis „Regnum Musicale“?

Pasirodymo metu skambės temperamentingi, charakteringi, ryškūs, ritmingų ir harmoningų sąskambių kupini kompozitorių D. Popper'io, M. de Fallos, P. de Sarasate, G. Sollimos, N. Rimsky-Korsakovo, J. Strausso, A. Khachaturiano opusai, atliekami seserų Daunyčių ansamblio.

Pasikliaudamos savo jaunatviškumą ir energiją, merginos atskleis muzikos emocinę galią, kuri yra užkoduota genialių kompozitorių kūriniuose. Ansamblio narės savo meistriškumu dalinsis atlikdamos taip pat ir solines kompozicijas, kurios kelia tiek techninius, tiek muzikinius iššūkius klasikinės muzikos atlikėjui.

Kokią ugningą istoriją spektaklyje su seserų kvartetu ketina papasakoti „Baltijos baleto teatro“ šokėjai Žilvinas Beniuševičius ir Naglis Bierancas?

Su mano mylimais kolegomis Žilvinu ir Nagliu kartu dirbame jau nebe pirmus metus. Jie be galo intuityviai jaučia mano mintis, regis, supranta iš pusės žodžio. Tiksliau, iš pusės judesio.

„Ugnies pagauti“ yra projektas, kuriame nebus dviejų atskirų polių – muzika ir šokis taps jungtimi tiek tarp grojančių, tiek tarp šokančių... Muzikantės kartu su šokėjais atliks įvairias režisūrines užduotis, drąsiai leisis į kontaktą su šokėjais.

Šiame spektaklyje kartu su muzikėmis ir šokėjais kursime istoriją apie tai, kaip ugnis daro įtaką ne tik žmogui kaip individui, bet ir pasauliui apskritai. Pradedant žmogaus jausmais, potyriais, baigiant tradicijomis, ritualais, ir kasdieninėmis aktualijomis.

Su kūrėjais mes generuosime žmogaus emocinės skalės kardiogramą. Man įdomu, kas vyksta su skirtingo temperamento žmonių psichika, kai juos pagauna ugningas įsiūtis, kvailas pavydas, monotoniškai rusenanti aistra ar tiesiog pyktis dėl nežinios. Bandysime tiek per muzikinės linijos prizmę, tiek per vaizdus tai analizuoti.

„Ugnies pagauti“ premjera gruodžio 14 d. Lietuvos rusų dramos teatre 

SU DAILY CARD KORTELE BILIETAMS TAIKOMA 2 EURŲ NUOLAIDA.

Dar neturi daugiausia nuolaidų Lietuvoje turinčios kortelės DAILY CARD? Įsigyk jau dabar!