Paežerių ledo skulptūrų festivalyje – ledas iš Malaizijos ir dailiojo čiuožimo žvaigždės - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-01-25 09:15 Organizatorių nuotr.

Paežerių ledo skulptūrų festivalyje – ledas iš Malaizijos ir dailiojo čiuožimo žvaigždės

Lietuvoje pagaliau spustelėjus šalčiui, „Ledo meistrai“ kviečia ištrūkti iš darbų rutinos ir pasigrožėti šiuo žiemos kūriniu neįtikėtinomis formomis ir dydžiais magiškoje erdvėje ir šviesoje. Š. m. vasario 2-4 dienomis Paežerių dvare vyks ledo skulptūrų ir šviesų festivalis „Pasaka“, kuris lankytojus pakvies susipažinti su išskirtiniais žiemos pojūčiais ir formomis.

„Žiema mums dažniausiai asocijuojasi su šventėmis, skubėjimu ir dovanomis. O ar susimąstome, kiek mistikos turi šis metų laikas, kokia ypatinga būna gamta žiemą ir kaip kasdienos rūpesčių užspausti nepastebime jos sukuriamo grožio“, - teigia renginio organizatoriai Paulius Orlovas ir Mantas Linkevičius.

Pasak festivalio sumanytojų, ledo skulptūrų grožis yra unikalus ne tik savo laikinumu, bet ir spindesiu, spalvomis ir neapibūdinama magija, kuri sustabdo laiką ir įtraukia žiūrovus į išskirtinius pojūčius. „Šį kartą festivalio lankytojus pakviesime į istorines Paežerių dvaro klasicistines erdves, kuriose geriausi pasaulio ledo meistrai, unikaliame apšvietime atskleis ne tik savo talentą, kūrybines galias, bet ir tikrąsias ledo skulptūrų paslaptis.

Įspūdingo dydžio ir meistriškumo ledo kūrinių autoriai senoviniame Paežerio dvare varžysis dėl gražiausios ledo skulptūros titulo net tris dienas. „Atvyksta apie 30 skulptorių iš viso Pasaulio. Laukiame svečių ir iš itin egzotinių kraštų: Mongolijos bei Indonezijos“, - džiaugiasi „Ledo meistrų“ įkūrėjas  P. Orlovas.

Festivalio metu planuojama panaudoti net 40 tonų ledo. Skaidrų, o svarbiausiai, pačių meistrų pagamintą ir atgabentą ledą planuojama transformuoti net į 39 skulptūras. Iš ledo nulipdytų skulptūrų įspūdį temstant sustiprins specialieji šviesos efektai. Šiuos magiškus sprendimus į festivalį atveš Arvydo Buinausko švieso profesionalų  „AB Light“ komanda bei prie vakaro magijos prisidės ugnies šou meistrai „Ugnies valdovai“.

Renginio lankytojų be profesionalių aktorių ir muzikantų pasirodymų, lauks daug neįtikėtinų staigmenų. Ypač turėtų apsidžiaugti dailiojo čiuožimo gerbėjai. Čia pasirodys net trys Pasaulio čempionato čiuožėjai.  Specialiai dėl šio renginio iš Kalifornijos atskrenda Aidas Reklys.  „Tai unikali proga kartu su ledo meistrais ir žiūrovais pasinerti į žiemos fantaziją“, - sako garsus čiuožėjas, laimėjęs 8 Lietuvos čempionatus ir pirmas iš lietuvių vyrų patekęs į  Europos finalą  bei arčiausiai priartėjęs prie Olimpinio kelialapio 2006.

Paežerių dvare vyksiančiame ledo skulptūrų ir šviesų festivalyje „Pasaka“ visi atvykę  pasigrožėti ledine švente galės mokytis iš ledo meistrų ir patys nulipdyti skulptūrą, taip pat prisiminti kitas ledinės žiemos jausmą sugrąžinančias pramogas: sniego gniūžčių karą ir besmegenių lipdymą, pasivažinėjimą su haskiais ir jodinėjimas arkliais, šaudymą iš lanko bei pasakas vaikams. Norinčių pajudėt lauks Zubma treniruotė , išalkusiems – maisto vagonėlių miestelis.

Ledo meistrystės festivalis – pirmasis toks tarptautinio lygio renginys Lietuvoje.