Ką daryti, kad namų įrenginiai tarnautų ilgiau? - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-09-17 08:42

Ką daryti, kad namų įrenginiai tarnautų ilgiau?

Nors buities prietaisai dažniausiai stebina pakankamai ilga gyvavimo trukme, laikui bėgant visiems jiems tenka ieškoti atmainos. Visgi, tinkamai juos prižiūrint, tarnavimo laikotarpį galėsite gerokai prailginti – jei paskirsite šiek tiek dėmesio pagrindinių namų įrenginių priežiūrai, jie ne tik nekels rūpesčių, bet ir sunaudos mažiau energijos. Tad ką reikėtų daryti siekiant tokių rezultatų? 

Skalbimo mašinosPats svarbiausias, o tuo pačiu ir paprasčiausias, tačiau dažniausiai ignoruojamas būdas prailginti skalbimo mašinos tarnavimo trukmę yra nustatytų limitų laikymasis. Kitaip tariant, tiesiog turėtumėte nešvariais skalbiniais neperkrauti jos būgno – geriausia, jei liks šiek tiek laisvos vietos. Tuomet šiam įrenginiui nereikės eikvoti pernelyg daug energijos skalbimo metu sukant būgną – taip bus galima išvengti variklio, diržų ir kitų skalbimo mašinos detalių gedimų. 

Indaplovės.Turint namuose šį įrenginį, labai svarbu tinkamai prižiūrėti filtrą, kadangi būtent jame kaupiasi vandens nuosėdos, maisto likučiai ir kiti kenksmingi nešvarumai. Be to, jei ant šios detalės atsiras pažeidimų, tikėtina, kad labai greitai teks užsiimti ir rimtesniais kitų dalių remonto darbais, todėl profilaktiškai turėtumėte ją apžiūrėti ir išvalyti. Filtro išėmimo ir valymo taisyklės priklauso nuo šio įrenginio modelio – tikslesnes rekomendacijas rasite indaplovės instrukcijoje. 

ŠaldytuvaiŠiuos įrenginius taip pat reikia reguliariai valyti: daugiausiai dėmesio rekomenduojama skirti guminėms durelių juostelėms ir už šilumos pašalinimą atsakingoms kondensatoriaus ritėms, esančioms šaldytuvo galinėje pusėje arba po blokais. Ne mažiau svarbus ir atitirpinimas, tačiau jei turite šiuolaikišką, automatinę atitirpinimo programą turintį įrenginį, apie šį darbą galite pamiršti. Tokie šaldytuvai kaina mažai skiriasi nuo kitų variantų, tačiau dėmesio jiems skirti tenka kur kas mažiau. 

Mikrobangų krosnelės. Šie įrenginiai mažiau efektyviai veikia tuomet, kai užsikemša ventiliacijos gaubto filtrai, todėl siekiant išvengti didesnių problemų, turėtumėte juos nuolat valyti ir prižiūrėti. Taip pat labai svarbu išvalyti besikaupiančius maisto likučius bei apvalyti mikrobangų krosnelės išorę – taip ne tik užtikrinsite estetišką ir tvarkingą jos išvaizdą, bet ir prisidėsite prie sklandesnio veikimo. O jei visgi ateis laikas pokyčiams, tiek šį, tiek kitus buitinės technikos prietaisus gera kaina galėsite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje. 

Orkaitės.Jei kurį laiką namuose užuodžiate pridegusio maisto kvapą, tai nebūtinai yra nepavykusių kulinarinių eksperimentų pasekmė – gali būti, jog tiesiog pakankamai seniai užsiėmėte orkaitės valymu. Būtent ši procedūra užtikrins ilgesnę šio įrenginio tarnavimo trukmę – valymo darbus rekomenduotina atlikti kartą per savaitę ar dvi. Tiesa, šio buities darbo dabar taip pat galima išvengti – tereikia įsigyti orkaitę, turinčią savaiminio išsivalymo funkciją. Galite būti tikri – tai veikia! 

Kavos aparatai. Turėdami šį prietaisą savo namuose, gardžia kava mėgaujamės ne vieną kartą per dieną – tai reiškia, jog kavos aparatuose kur kas greičiau gali prisikaupti bakterijų ir kitų nešvarumų. Šį kartą Jūsų taip pat nenustebinsime – padėti gali tik kruopštus detalių valymas ir reguliarus aparato nukalkinimas. 

Paskyrę šiek tiek daugiau laiko įrenginių priežiūrai, galėsite būti tikri, jog padarėte viską, kad jie tarnautų ilgiau. Visi šie būdai yra labai paprasti, todėl lengvai pritaikysite juos kasdienybėje! 

 

Karšti pasiūlymai