Skandalingasis modelis Gabrielė Gutt nuo aplinkinių slepia tikrąją savo veiklą - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-06-11 14:00 Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Skandalingasis modelis Gabrielė Gutt nuo aplinkinių slepia tikrąją savo veiklą

Modeliu dirbanti 22 –ejų Gabrielė Gutt jau galvoja apie „pensiją“ – pasitraukimą iš daugelio merginų garbinamo mados pasaulio. Kas slypi modelių pasaulio užkulisiuose ir kaip juose išgyventi nepametant savęs?  

– Kaip jus atrado mados pasaulis? Kada supratote, kad sekasi būti modeliu?

Mane vaikystėje pastebėjo ir prie kameros įpratino mama. Turiu begalę albumų, kuriuose Gabytė užfiksuota įvairiausiomis pozomis nuo metukų. Vėliau labai norėjau gimtadienio proga gauti fotoaparatą. Gavau. Turėjau draugę, su kuria susitikus bandydavome atkurti įvairiais internete prisižiūrėtas fotosesijas. „Nusipiešdavau veidą“, susišukuodavau, pasiimdavau daiktų ir pozuodavau.

Pati susiredaguodavau nuotraukas ir keldavau į tada buvusį one.lt portalą, vėliau į socialinį tinką „Facebook“. Žingsnis po žingsnio mane pastebėjo. Nors esu dėmesio auka, man jo nuolat reikia, esu įpratusi jo gauti, pirmas bandymas modeliauti nebuvo labai sėkmingas. Buvau dar visai vaikas, skaudžiai reaguodavau į kritiką. Atrankoje vienoje garsioje agentūroje išgirdau, kad mano dantų sukandimas nėra tiesus ir esu per maža. Nesutrikau, atsakiau, kad kai paaugsiu ir kai dantys išsitiesins, paskambinsiu. Palinksėjo galvomis: esą nei aš augsiu, nei kažko pasieksiu kaip modelis. Porą naktų pablioviau ir vėl atsistojusi ant kojų pasakiau, kad man nereikia jokių agentūrų. Taip jau nutiko, kad vėliau mane pastebėdavo ir dirbdavau tik su užsienio agentūromis. Su Lietuvos agentūromis nedirbu iš principo, net jei ir kviečia ar siūlo.

Dar ir dabar iki galo nesuvokiu, kad man išties sekasi modelio veikla. Visada plaukiau pasroviui. Niekada į nieką nesikabinau – jei kažkas nesigauna, pavyks kitą kartą. Modelio veikla man yra laiko prastūmimas, bandymas suvokti, kas aš esu ir kuo aš noriu būti.

Visada norėjau tapti aktore. Tačiau visada žinojau, kad negaliu galvoti vien apie save, reikia pinigų, išlaikyti mamą. Dabar pastebiu, kad įstoti į aktorinį užtenka pažinčių, todėl nedrįstu stoti.

– Jums dažnai klijuojama skandalistės etiketė. Ar kreipiate dėmesį? Kokiu modeliu būti lengviau – tylia lėle ar drąsia ir savo nuomonės nebijančia reikšti asmenybe?

– Socialiniuose tinkluose mano įvaizdis yra nupieštas, sukurtas. Nesu iš žmonių, linkusių bendrauti su žmonėmis, kurie tik ėda mano laiką. Labai nemėgstu žinučių: „Labas, susipažinkim, nes tu atrodai labai saldi ir faina mergaitė“. Žinau, kad žmonės manęs bijo, nes mato mane tokią, kokią aš jiems save pateikiu.

Aš esu skandalistė. Užaugau su tokia muzika, tų laikų nuostatomis. Visada sakau, kad gimiau per vėlai ir kad geriau apie mane tegu visi šneka blogai negu gerai – nes tų, apie kuriuos kalba gerai, yra labai daug. Tačiau kai žmonės su manimi susipažįsta, atsiveriu tarsi knyga.

Esu skaičiusi daug modelių interviu, jie nuolat sako, kad svarbiausia yra asmenybė ir pasitikėjimas savimi. Mane ima juokas. Niekam mados pasaulyje nerūpi tavo asmenybė. Tu esi viena iš tūkstančio marionečių, atrinktų darbui. Mados pasaulyje būti asmenybe sunku, dėl to ne vieną kartą esu pralošusi. 

– Kas jums yra kūnas? Ar jam skiriate daug dėmesio?

– Ne. Aš labai savęs nemyliu. Ir labai noriu išmokti save mylėti. Bet niekaip neišeina. Jau trys metai žadu, kad nuo pirmadienio, tai jau viskas, mylėsiu save. Tačiau ateina pirmadienis ir vėl pasižadu kitam. Sau norėčiau skirti daugiau laiko. Man net mano trūkumai atrodo savotiškai žavūs. Po atsitikimo su stiklais (dalyvaudama konkurse „Mis Lietuva“ G.Gutt „perėjo“ stiklinę vitriną – aut.past.) turiu randų ant kojų, ir porą metų buvo labai sunku į save žiūrėti. O dabar, įtikinau save, kad randai yra seksualūs ir gali puošti ne tik vyrus.

– Koks stereotipas apie modelius jus erzina labiausiai?

– Visi stereotipai mane erzina. Man gėda pasakyti, kad aš modeliauju. Dažnai net sakau, kad gyvenime nieko neveikiu. Būti modeliu – man tai nėra darbas, tai užsiėmimas kurį mėgstu veikti. Visi stereotipai apie modelius daugmaž teisingi. Gaila, kad daug jaunų merginų važiuoja tikėdamos gražia ir saldžia fantazija, ir dirba tik dėl to, kad galėtų girtis, jog yra modeliai.

Man nepatinka stereotipas, kad visos manekenės yra kiauros. Nors tuščių skarbonkių, su kuriomis nėra apie ką kalbėtis, yra labai daug. „Gražus viršelis“ dažnai tobulinamas ne tik programomis, bet ir plastinėmis operacijomis. Daug modelių geria, vartoja narkotikus. Kai kurios drąsai sako, kad dirba modeliu tik dėl to, kad nori pritraukti turtingų pagyvenusių vyrų dėmesį ir gerai ištekėti. Dažnai tai neigiu, sakau, kad viskas yra geriau negu kalbama, bet iš tiesų tai vyksta.