Didžiausioje nevalstybinėje aukštojoje mokykloje - rekordinis studentų skaičius - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-09-07 10:52

Didžiausioje nevalstybinėje aukštojoje mokykloje - rekordinis studentų skaičius

Socialinių mokslų kolegijai (SMK) šie metai ypatingi dėl dviejų priežasčių: rekordinio skaičiaus studentų ir itin sėkmingo SMK Kauno filialo starto. Lyginant su praėjusiais metais, SMK pirmakursių skaičius šiemet išaugo 46 procentais. SMK Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje studijas šią savaitę pradėjo daugiau nei 1600 pirmakursių -  tai didžiausias  augimas SMK istorijoje. Pagal pasirašytų sutarčių skaičių, SMK yra trečioje vietoje tarp visų neuniversitetinių aukštųjų mokyklų ir didžiausia nevalstybinė aukštoji mokykla Lietuvoje. 

Šiais metais SMK augimui įtakos turėjo ir Kauno mieste atidarytas filialas - čia studijuos daugiau nei 350 studentų. Kolegija kasmet auga, plečiasi ir ieško naujų galimybių siekti naujų iššūkių ir  kurti vertę visuomenei. To skatina ir savo studentus, darbuotojus bei dėstytojus. 

„SMK studijos skirtos ugdyti visapusišką asmenybę, todėl didžiulis dėmesys skiriamas ne tik praktinėms ir teorinėms žinioms, bet ir asmenybės bei individualumo svarbai, saviraiškai ir saviugdai. Čia ugdomos atviros  naujovėms, savarankiškos ir kūrybiškai mąstančios asmenybės. Tai aukštoji mokykla, kurioje kiekvienas skatinamas būti bendrakūrėju -  prisidėti prie įvairių projektų bei iniciatyvų, dalyvauti ir realizuoti savo idėjas SMK renginiuose“, - sakė SMK direktorė, įvairių iniciatyvų idėjinė autorė ir organizatorė Gabija Skučaitė.

Šiais mokslo metais SMK Kaune sėkmingai startavo vienuolika perspektyvių, šiandieninei darbo rinkai paklausius specialistus rengiančių profesinio bakalauro studijų programų. Populiariausios ir daugiausia studentų surinkusios studijų programos Kaune: Kūrybos ir pramogų industrijos, Tarptautinės prekybos ir muitinės logistika, Estetinė kosmetologija, Marketingas ir reklamos kūrimas, Transporto ir logistikos verslas.

Pasak SMK Kauno filialo vadovės Ingos Bilinskienės, džiaugtis ir didžiuotis galima ne tik studentų skaičiumi, bet ir profesionaliais dėstytojais, kurie su didžiuliu entuziazmu prisijungė prie stiprios, veiklios ir kūrybiškos SMK akademinės bendruomenės.  SMK studentų Kaune kaip ir Vilniuje bei Klaipėdoje laukia įdomios, interaktyvios, praktiniu patyrimu pagrįstos paskaitos. 

SMK šiais mokslo metais studijuoja daugiau nei 3000 studentų. Iš jų - 2018 Vilniuje, 647 Klaipėdoje, daugiau nei 350 Kaune. 

SMK - didžiausia nevalstybinė aukštoji mokykla Lietuvoje, veikianti nuo 1994 m., kuri per savo veiklos laikotarpį išleido daugiau nei 8000 absolventų. Jau keletą metų SMK yra populiariausia nevalstybinė aukštoji mokykla tarp stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas.