Ištaisė milžinišką klaidą Vilniaus centre - miestiečiams pagaliau bus patogu - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-01-24 09:16 "Zita M. Photography" nuotr.

Ištaisė milžinišką klaidą Vilniaus centre - miestiečiams pagaliau bus patogu

Ilgą laiką vienoje pagrindinių sostinės arterijų - Vilniaus gatvėje - buvo milžiniška problema gauti gyvų gėlių. Žmonės turėdavo rinktis atokesnias vietas. Tačiau žinoma floristė ir vestuvių planuotoja Inesa Borkovska ištaisė šią klaidą ir pačiame centre įkūrė jaukią savo gėlių parduotuvėlę.

"Kažkada praeidama Vilniaus gatve pagalvojau, kad būtų visai faina turėti čia savo gėlių parduotuvę, nors visai mažą krautuvėlę. Ir šiandien ji yra - mano "Flower Shop by Inesa", - džiaugiasi žinoma moteris.

Pasak Inesos, iki šiol kone populiariausioje sostinės gatvėje nebuvo galima įsigyti gėlių. Ir tai daugeliui skubančių miestiečių būdavo problema.

"Labai nemėgstu didelių prekybos centrų,  todėl vos užėjusi į Centro pasažą,  įsimylėjau šią vietą ir pasakiau sau,  kad čia gims nauja gėlių krautuvėlė", - motyvą, kodėl gėlių parduotuvę atidarė čia atskleidė floristė ir vestuvių organizatorė.

Beje, strategiškai ši vieta patogi ne tik Vilniaus gyventojams ir svečiams, tačiau ir pačiai I.Borkovskai, nes visai šalia, Jakšto gatvėje, yra ir kitas jos verslas - planavimo studija.

Beje, visai neseniai Inesa žurnalui MIESTE.lt papasakojo savo sėkmės istoriją. Kviečiame ją prisiminti.

Pamatę šios profesionalės darbus žmonės aikčioja iš nuostabos, o ji vis labiau stebina pristatydama naujus savo talentus. Vestuvių planuotoja, floristė, dekoruotoja I.Borkovska (39) atvira: darbas su gėlėmis ir švenčių organizavimas ją verčia jаustis taip, tarsi tik pramogautų. Apie savo darbo specifiką žinoma moteris papasakojo žurnalo MIESTE.lt skaitytojams.

Inesa, esate veikli moteris: ir profesionali floristė, ir populiari vestuvių organizatorė. Kada ir kaip supratote, kad šios sritys Jums įdomios?

Dar vaikystėje supratau, kad šios sritys mane labai traukia. Floriste pradėjau dirbti, kai man buvo 20 metų. Tiesiog negalėjau ramiai praeiti pro gėles (juokiasi). Kaip floristė daug dirbau vestuvėse, ilgainiui sulaukiau pasiūlymų jas organizuoti. Trumpai tariant, viskas klostėsi organiškai. Jau seniai norėjau turėti verslą, bet trūko pasitikėjimo savimi. Prireikė 10 metų, kad suprasčiau, jog jau galiu pasiūlyti kokybiškas paslaugas.

Ne kiekvienas lengvai randa mėgstamą veiklą, o Jūs kitąmet minėsite 10 metų profesionalios floristikos srityje. Ar floristika sudėtinga sritis?

Daugeliui gali atrodyti, kad gėlės – tik malonumas ir grožis, supantis mus. Iš tiesų tai sudėtingas verslas, nes prekė lepi, trumpai gyvuojanti. Tik profesionalus floristas žino, kaip pailginti šio grožio gyvavimą. Sudėtinga sukurti gražias ir ilgai gyvuojančias puokštes, bet man ši sritis vis tiek labai patinka.

Esate ne tik floristė, bet ir vestuvių organizatorė, susiplanavusi jau pusę 2018-ųjų vasaros. Kaip klientai Jus suranda?

Pačiu efektyviausiu būdu – informacija sklinda iš lūpų į lūpas. Kas nors pakviečia padirbėti, svečiai pamato ir kviečia į savo šventes.

Tiesa, kasmet dalyvauju įvairiose vestuvių parodose, rengiu savo floristikos darbų pristatymus, seminarus – taip žmonės irgi sužino apie mane.

Sakoma, susiraskite mėgstamą darbą ir Jums niekada neteks dirbti. Ar pritariate tokiai nuomonei?

Tai turbūt mėgstamiausias mano posakis, jį kartoju itin dažnai. Visiškai sutinku su šiais žodžiais, nes savo darbo nevadinu darbu, tai mano gyvenimo būdas, mėgstama veikla. Aš tikrai dažnai pamirštu, kad dirbu. Atrodo, kad pramogauju (juokiasi).

Ar tiesa, kad esate vienintelė lietuvė, kuri organizuoja gana netradicinius dovanų pakavimo kursus?

Bent jau mano klientai taip sako. Taip, tokia veikla užsiimu kone vienintelė Lietuvoje. Mano dovanų pakavimo kursuose galima išmokti išties dailiai supakuoti dovanėles. Važinėju po skirtingus miestus, susitinku su įvairiais žmonėmis, juos mokau. Ir taip gera, kai net kelerius metus iš eilės mane pakviečia tos pačios kompanijos

Be to, kad sukatės floristikos srityje, organizuojate vestuves, kursus, dirbate ir televizijoje. Papasakokite apie šią darbo sritį.

Nevadinčiau to darbu, tai labiau gražus ilgametis bendradarbiavimas. Jis prasidėjo tada, kai man pačiai buvo smalsu iš vidaus pamatyti, kaip dirbama televizijoje. Susipažinusi su vienos prodiusavimo kompanijos darbuotojais iki šiol su jais bendradarbiauju – dekoruoju vienos TV laidos studiją.

OHO, FANTASTIKA, SUPER – taip žmonės reaguoja į Jūsų sukurtus floristikos darbus. Kiek svarbu sulaukti komplimentų?

Komplimentas yra tik viena dalis. Man svarbiausia sulaukti pelnytų pagyrų. Ačiū  Dievui, dar nesu gavusi blogų įvertinimų. Kita vertus, turbūt kiekvienas profesionalas pritars, kad tobulumui nėra ribų, visada galima padaryti gražiau, geriau, kokybiškiau.

Reikalų ir rūpesčių dėl didelio užimtumo turite kasdien, tad ar lieka laiko asmeniniam gyvenimui?

Man labai pasisekė, nes mano širdies draugas, gyvenimo vyras dirba kartu su manimi. Nenoriu pasakoti visų paslapčių, tačiau mums gera ir gyventi kartu, ir dirbti.

Kada pats darbymetis? Kada būnate labiausiai užimta?

Turbūt aš niekada neatostogauju (juokiasi). Bent jau vasarą ir Kalėdų laikotarpiu – niekada. Tai turbūt pats intensyviausias laikas. Kita vertus, sausį ar vasarį, kai nebūna šventinio šurmulio, organizuoju vestuves, susitinku su klientais, deriname detales. Kitaip tariant, kiekvienas mėnuo turi specifiką.

O kodėl turėčiau samdytis profesionalius floristus arba vestuvių planuotojus, jei pats galiu viską padaryti? – Lietuvoje tokia nuostata dar gaji. Ką galėtumėte į tai replikuoti?

Esu įsitikinusi, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą. Geriausiai jį gali atlikti profesionalas. Tai tinka tiek kirpėjams, tiek vestuvių planuotojams ar floristams. Žinau, kad be profesionalų pagalbos nebus jokios šventės.

Vėl prasideda švenčių maratonas. Ką kaip specialistė galite patarti žmonėms, besirengiantiems Kūčioms, Kalėdoms, Naujiesiems metams? Kaip puošti namus?

Turiu kelis patarimus. Siūlau namus puošti kelis kartus. Ikikalėdinis laikotarpis yra susikaupimo, tai advento metas. Todėl rekomenduoju namus puošti ramesnių tonų atspalviais. Neskubėkite pirkti visko, ką matote prekybos centruose. Rinkitės paprastesnius, ne tokius ryškius atributus. Jų apstu ir gamtoje: medžių lapai, kankorėžiai ir panašios grožybės.

Per pačias Kalėdas ar Naujuosius namus galima atnaujinti, papildyti  ryškesniais akcentais, kurie padės sukurti šventinę atmosferą.

Tiesa, labai svarbu tuo rūpintis visai šeimai. Taip ne tik daugiau laiko praleisite kartu, bet ir visi pasirūpinsite namų jaukumu, grožiu.

Sėkmės lydima moteris, verslininkė – tokius epitetus girdite. Greitai švęsite 40-metį. Kaip manote, ar jau daug nuveikėte? Ar turite daug planų?

Niekada neslepiu savo amžiaus. Kitąmet man sueis 40 metų, tačiau šią sukaktį noriu praleisti, nes esu girdėjusi, kad jos geriau neminėti.

Manau, per gyvenimą esu nuveikusi nemažai, nors ir ne viską, ką norėjau. Tuos planus tikiuosi įgyvendinti artimiausiu metu.

Ko palinkėtumėte žmonėms ateinančiais metais?

Mes daug dėmesio skiriame dovanų paieškai, namų puošybai. Noriu palinkėti labai neskubėti, kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais ir bičiuliais.

Ačiū už pokalbį.