4 klausimai Martynui Levickiui, kurį galime vadinti ir Aladinu - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-05-27 14:00 Gedimino Žilinsko nuotr.

4 klausimai Martynui Levickiui, kurį galime vadinti ir Aladinu

Akordeono virtuozas Martynas Levickis save tapatina su Aladinu. Ir išties – lietuvio koncertiniai maršrutai šiemet driekiasi į Kiniją, Vokietiją, Ispaniją, Bulgariją, Jungtinę Karalystę, Šveicariją ir Korėją, praneša žurnalas MIESTE.lt.

1. Lietuvoje akordeoną pakylėjote iš kaimo vakaruškų lygio į pagarbią poziciją šalia kitų muzikos instrumentų. Kokių siekių dar turite?

-Manau, šį instrumentą aš tiesiog padariau labiau matomą ir girdimą. Ir iki viešų mano pasirodymų televizijoje akordeono menas Lietuvoje buvo puoselėjimas profesionaliu lygmeniu, tai vyksta iki šiol. Labai daug jaunų žmonių susidomi šiuo instrumentu ir juo atliekama muzika. Man tai malonu, bet ši misija turbūt niekada nesibaigia. Visada norisi atrasti, ką dar reikia įrodyti daugumai.

2. Koncertų sale esate pavertęs net geležinkelio stotį. Kokioje netradicinėje erdvėje dar norėtumėte surengti koncertą? 

-Labai norėčiau surengti koncertą požeminėje automobilių aikštelėje. Tačiau tikriausiai klausytojai ir atlikėjai turėtų dėvėti respiratorius (juokiasi).

3. Daug keliaujate. Kur labiausiai norėtumėte nuvykti kaip turistas?

Noriu nuvykti į Argentiną ir Buenos Aires, patirti tikrą tango pliūpsnį, dalyvauti naktinėse milongose ir gal netgi išmokti tradicinio tango šokio...

4. Žinomi žmonės mėgsta save tapatinti su pasakų herojais. Kokios pasakos veikėjas jums artimiausias?

- Manau, esu Aladinas, skraidantis ant kilimo... Ir perkeltine, ir praktine prasme (juokiasi).