Domas Aleksa išleidžia Mario Basanov prodiusuotą albumą „Reverie“ - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-11-23 14:17 P.Vėberio nuotr.

Domas Aleksa išleidžia Mario Basanov prodiusuotą albumą „Reverie“

Vienas garsiausių Lietuvos bosistų Domas Aleksa paskelbė, kad naujasis jo albumas „Reverie“ pasirodys jau lapkričio 28 dieną, o išankstinė prekyba albumu prasideda šiandien. Albumą prodiusavo Marijus Adomaitis, pasaulio muzikos scenai grąžinantis Mario Basanov vardą.

Praėjusią savaitę atlikėjai pristatė singlą „For Your Love ft. Nnaji“. Ramaus tempo ir stipraus soulful atlikėjo Nnaji balso užpildyta daina jau sukasi Lietuvos ir Europos radijo stočių eteryje.

„Reverie“ sudaro 10 kūrinių, prie kurių skambesio prisidėjo vokalistas iš Berlyno Nnaji, gerai Lietuvos muzikos scenai pažįstama Monika Liu, multiinstrumentalistas Rodrigo G Pahlen (lūpinė armonikėlė). Mario Basanov taip pat atliko klavišinės gitaros bei pritariančiojo vokalo partijas. Kiekvieno jų indėlis pavertė „Reverie” individualiu, kontrastų ir dinamikos kupinu albumu.

Mario ir Domas gerai žinomi dėl savo unikalaus stiliaus ir požiūrio į kūrybą. Albumo skambesys nukelia tiesiai į aštuoniasdešimtuosius, sukurdamas iliuziją, kad groja kažkas labai pažįstamo, tačiau niekada negirdėto. Lėtus ritmus paryškina egzotiškas Balearic stiliaus skambesys, tuo tarpu dinamiška bosinės gitaros linija prikausto dėmesį ir nepaleidžia iki paskutinio akordo.

„Pastaruosius 15 metų daug eksperimentavau su analoginiais garso efektais, visada įsirašinėdavau idėjas ar fragmentus ir planavau išleisti ramų, erdvinį, relaksacinį albumą, įrašyta tik boso gitara. Kai kartu su Marijumi įrašinėjome Ten Walls „Queen“, parodžiau savo archyvą. Jis iškart pasakė, kad nori tai prodiusuoti ir mano idėjas paversti albumu: papildyti naujais tembrais, įvilkti į naujus stilistinius rėmus, uždėti beatą, patobulinti kūrinių struktūras. Labai gerai girdisi tas jo „basanoviškas“ prisilietimas – minimalistinis stilius ir tobulas garsų suvedimas“, – pasakoja D. Aleksa.

Klausytoją „Reverie” pasitinka ir išskirtiniu dizainu. Jo kūrėjas –  grafikos dizaineris Mindaugas Bonanu, kurį daugelis pažįsta kaip Vilniuje esančio piešinio, vaizduojančio V. Putino ir D. Trumpo bučinį, autorių. Albumo viršelis atrodo lyg būtų sukurtas 80-taisiais. Visos detalės – nuo fono ir muzikantų portretų – buvo sukurtos pieštuku, o šriftai ir visa nuotaika inspiruota tuo metu Viduržemio jūrą skrodusių katerių. Dizaineris kalba kontrastais, kurie parengia klausytoją kelionei. Gyvai įrašytas Domo bosas, spalvinga Mario Basanov elektronika ir Bondiados įkvėptas „Reverie“ viršelis – tarsi laiko mašina, kurią belieka išgirsti.

„Širdyje aš esu disco boy ir „Reverie“ tai atskleidžia. Manęs neįpareigoja nei stiliai, nei žanrai, todėl galiu kurti tiesiog labai gerą muziką. Būtent taip ir atsitiko su šiuo albumu“, – priduria Mario Basanov.

Šalia daugelio projektų Lietuvoje ir užsienyje, būsimas albumas bus pirmasis, kurį Mario Basanov prodiusavo išskirtinai Domui Aleksai. Albumas pasirodys lapkričio 28 dieną. Gyvai jį įsigyti bus galima „Caffeine Roasters“ tinklo kavinėse visoje Lietuvoje.

Albumo paklausyti galima čia.

Singlo „For Your Love ft. Nnaji“ video: