Neregėta paklausa Kaune: norintieji išsinuomoti darbo erdvę rikiuojami eilėse - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2019-04-17 15:26 "Happspace" nuotr.

Neregėta paklausa Kaune: norintieji išsinuomoti darbo erdvę rikiuojami eilėse

Visame pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje drastiškai augant individualių nedidelių biurų poreikiui, prieš metus, balandžio pradžioje Kaune duris atvėrė itin moderni bendradarbystės ir nedidelių biurų erdvė „Arka“. Tai buvo trečiasis per trumpą laiką ir didžiausias Kaune „Happspace“ projektas, pasiūlęs per 150 darbo vietų erdvę. Praėjo metai nuo iškilmingo bendradarbystės erdvės atidarymo ir šiandien „Happspace“ džiaugiasi sudarinėdami laukiančiųjų išsinuomoti darbo vietą sąrašus, mat laisvų vietų čia jau seniai nebėra. 

Sudarinėja norinčiųjų sąrašus

Prieš metus, balandį, kai pirmajame laikinojoje sostinėje auksčiausios energinio naudingumo klasės A+ verslo centre, „Happspace“ erdvėse dar tik įsikūrinėjo nauji darbuotojai ir įmonės, projekto vystytojai buvo atskleidę, kad išnuomota trečdalis vietų. Tuomet NT valdytojų tikslai buvo išnuomoti visas vietas. Jų prognozės skambėjo optimistiškai: likusių laisvų vietų nebeliks labai greitai. Paaiškėjo, jog tokios prognozės turėjo pagrindą, mat neilgai trukus laisvų vietų neliko. Šiandien norintieji įsikurti bendradarbystės erdvėse rikiuojami į eilę.

„Labai džiaugiamės, kad tiek daug žmonių nori įsikurti „Happspace“. Sudarinėjame jų sąrašus, nes pokyčiai mums tapo kasdieniu reiškiniu. Nors laisvų vietų ir nėra, tačiau tai nereiškia, kad jų neatsiras. Kaita vyksta nuolat, mūsų nariai kartais išvyksta atostogų į kitą šalį ar nusprendžia pakeisti aplinką“, - pasakoja „Happspace“ direktorė Asta Barišauskaitė.

Renkasi dėl įvairių priežasčių

#happspace_arka erdvėse nuo atidarymo dirba apie 15 įmonių ir pavienių laisvai samdomų darbuotojų. Anot projekto valdytojų, toks skaičius liudija, kad žmonėms dirbti čia iš tiesų patinka.

„Džiugina, kad turime nemažą ratą lojalių žmonių, kuriems ši aplinka patinka. Su dirbančiaisiais nemažai bendraujame, įsiklausome į jų poreikius“, - atskleidžia A. Barišauskaitė.

Vystytojų duomenimis, darbuotojai tokią erdvę renkasi dėl čia dirbančių žmonių įvairovės ir pačios bendruomenės, kuriai čia skiriama itin daug dėmesio.

„Darbuotojai, klausiami apie pasirinkimus, mums taip pat dažnai įvardija ieškoję komfortiškos erdvės produktyviam darbui. Daugeliui jų svarbu, kad galėtų dirbti netrukdomi, o panorėję pabendrauti su kitų sričių specialistais, pasikonsultuoti įvairiais klausimais. Dirbantiesiems labai svarbi ir atmosfera, ramybė, galimybė susikaupti, kai dėmesio neblaško vaikai ar namų ruošos darbai“, - pasakojo ji.

Laisvai samdomų darbuotojų – daugiausia

#happspace_arka valdytojai „Newsec” savo analizėje atskleidžia, kad iš visų dirbančiųjų bendradarbystės erdvėse, net 41 proc. jų sudaro laisvai samdomi darbuotojai, 40 proc. vietų nuomojasi mažos įmonės, kuriose dirba nuo vieno iki dešimties darbuotojų. 10 proc. vietų #happspace_arka išsinuomojusios vidutinio dydžio įmonės, kuriose sėkmingai darbuojasi nuo dešimties iki 50-ies darbuotojų, 9 proc. vietų čia tenka didesnėms įmonėms, kuriose dirba daugiau nei 50 darbuotojų.

Paprašyta atsikleisti darbuotojų darbo pobūdį, Asta Barišauskaitė neslėpė, kad net trečdalį dirbančiųjų čia sudaro IT specialistai, šeši proc – viešųjų ryšių ir marketingo specialistai. Bendradarbystės erdvėse savo konsultavimo kabinetus yra įsikūrę per keturis proc. psichologų. Mažiausiai čia vietų nuomojosi architektai ar menininkai – tiek vieni, tiek kiti sudaro vos vieną proc. dirbančiųjų minėtose bendradarbystės erdvėse. #happspace_arka taip pat dirba dizaineriai, nekilnojamojo turto specialistai, tyrėjai, teisininkai, konstruktoriai, energetikos specialistai ir net juvelyrai, tačiau kiekvienos šių specialybių darbuotojai čia sudaro po vieną ar du procentus dirbančiųjų.

Bendradarbystės erdvėse daugiausiai dirbančiųjų – net 53 proc. - 30-ies – 50-ies metų amžiaus, jaunesni nei 30-ies sudaro 46 proc. dirbančiųjų.

Kainos ir kilo, ir mažėjo

Tiesa, itin didelė bendradarbystės erdvių paklausa daugelyje pasaulio regionų diktuoja ir kainų kitimus. Jos pastaruoju metu kinta nevienodai. Europoje bendradarbystės erdvių nuomos kainos kilo, tačiau Azijoje krito beveik trečdaliu.  

„Europoje per pastaruosius metus darbo vietos kaina bendradarbystės erdvėse kilo per dešimt proc, tuo metu Jungtinėse valstijose dėl itin didelės vystytojų konkurencijos darbo vietos nuomos kaina sumažėjo 9,3 proc. Besivystančiuose regionuose, pavyzdžiui, Azijoje darbo vietos nuomos kaina sumažėjo net 28,4 proc, o tuo metu, Afrikoje pabrando tik šiek tiek, susumavus rezultatus visame pasaulyje, paaiškėjo tendencija, kad per pastarųjų 12 mėnesių bendradarbystės erdvėse esančios darbo vietos atpigo devyniais proc.“, - pasakoja bendrasavininkas Algirdas Pukis. 

Pasiteiravus, kokia kainų dinamika Kaune prieš metus įkurtoje #happspace_arka, Asta Barišauskaitė atskleidė, kad kainos išliko daugmaž panašios, kokios buvo ir prieš metus, kai kurios narystės ar biurai šiek tiek pabrango dėl infliacijos ir pokyčių rinkoje.

Žengs į Vilnių ir užsienio rinkas

Per metus pasiekę savo tikslus Kaune, jau kuris laikas NT valdytojai intensyviai galvoja apie plėtrą ir galimas partnerystes. Pirmiausia plėtros poreikį jie įžvelgia Vilniuje ir sostinėje žvalgosi patalpų. 

„Taip pat domimės ir kaimyninių valstybių rinkomis: Latvija, Estija, Lenkija. Vietoje stovėti tikrai neketiname – tai nebūtų mūsų stilius. Turime kelias plėtros kryptis, dėl kurių jau kuris laikas intensyviai deramės. Kai tik bus sukirsta rankomis, pranešime“, - teigia A. Pukis.

Įkūrė masažo kabinetą ir poilsio kambarį

Pasiteiravus, ką per pastaruosius metus tobulino #happspace_arka, A. Pukis minėjo labiausiai besidžiaugiantis bendruomene, kurią pavyko suburti. 

„Bendruomenės nariai savo idėjomis ir įsitraukimu padėjo augti kartu. Nors žinojom, kad mūsų pagrindinis tikslas ir darbas yra suformuoti bendruomenę -  netikėjome, kad ji gali būti tokia svarbi ir stipri! Tai tikrai yra vienas didžiausių bendradarbystės erdvės privalumų. Pas mus grįžta net ir senieji nariai, kurie keliavo po kitas šalis ar bandė kitus darbus – tai mums svarbu, nes parodo, kad einame gera kryptimi ir sukurta atmosfera „Happspace“ pritraukia narius”, - pasakojo A. Pukis.

Pašnekovai taip pat paminėjo, kad per pastaruosius metus išgrynino jau tradicinius „Happspace“ bendruomenės renginius, įtraukdavo vis naujų formų veiklas.

„#happspace_arka erdvėse įkūrėme „Massage room“, kuriame holistinio masažo terapeutė Gintarė Šimkevičiūtė atlieka reabilitacinius, atpalaiduojančius ir energizuojančius masažus. Nariai dievina tokią paslaugą. 25 nariai lankosi pas masažistę nuolat ir dalinasi nuostabiomis akimirkomis po masažo. „Power Nap Room“ yra mūsų kita labai pamėgta naujiena – erdvė, kurioje nariai bet kuriuo metu gali pailsėti ar pamedituoti. Visai netikėtai ir natūraliai vienu didesniu traukos objektu tapo balansinė lenta ir sukurtas „HappIššūkis“ - kas ilgiau išstovės ir padarys įdomesnių triukų ant šios lentos“, - pasakojo A. Barišauskaitė.

 

Karšti pasiūlymai