Nauja „Keulė Rūkė“ ir "Mikkeller" iniciatyva - už lygias LGBT teises Rusijoje - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-06-19 12:58 SHUTTERSTOCK nuotr.

Nauja „Keulė Rūkė“ ir "Mikkeller" iniciatyva - už lygias LGBT teises Rusijoje

Lietuvą užsienyje garsinantys „Keulė Rūkė“ atstovai, kartu su "Mikkeller" - vienu garsiausių craft alaus prekės ženklu pasaulyje, vėl stebina savo drąsiais ir išskirtiniais projektais. Šį kartą jie kovoja už lygias LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transeksualų) teises Rusijoje. Tam jie ant alaus butelių pasitelkė  garsųjį savo piešinį – V. Putino ir D. Trumpo bučinį. Į MIESTE.lt užduotus klausimus apie prasmingą iniciatyvą atsakinėjo jų atstovas Dominykas Čečkauskas.

Dominykai, pristatykite idėją ir kam ji kilo?

Idėja kilo "Great leap brewing" bravorui iš Honk Kongo. Jie susisiekė su pasaulinio garso "Mikkeller" bravoru ir "Keulė Rūkė" komanda dėl bendro projekto. Idėja jiems kilo po išpuolio prieš homoseksualius žmones Čečėnijoje, kuriems neliko abejinga ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Ji paskelbė suteikianti jiems prieglobstį. Projektas yra ne pelno siekiantis, tad iš karto sutikome prisidėti, leisdami naudoti mūsų piešinį bei pranešdami pasauliui apie šį projektą.

Kodėl toks iniciatyvos pavadinimas - „Excuse me while i kiss this guy“?

Pavadinimą įkvėpė mūsų piešinys. Komandai pasirodė ironiška, jog vienas žinomiausių meno kūrinių su Putino veidu yra LGBT tema, kai tuo tarpu Rusijoje tokia prasta situacija su LGBT asmenų teisėmis. Pavadinimo idėja - tik Putinui galima bučiuotis su kitais vyrais, kol likusi visuomenė gali tik stebėti.

„Keulė Rūkė“ visada už LGBT iniciatyvas. Kodėl jums tai rūpi? Nebijote prarasti dalies auditorijos dėl savo pozicijos LGBT klausimais?

Mes neskirstome žmonių į LGBT ir straight. Visi žmonės turi teisę į tas pačias prigimtines žmogaus teises. Išpuolis prieš LGBT žmonių teises yra išpuolis prieš žmogaus teises apskritai. „Keulė Rūkė“ nuo pat įkūrimo kategoriškai pasisako už žmogaus teises ir dalį jų stengiasi praktikuoti diena iš dienos. Su kiekvienu drąsiu savo projektu primename žmonėms, kad turime teisę ir nuomonę į neribojamą žodžio laisvę net jei kalbama apie tokius "šventus" dalykus kaip bažnyčia ar dominuojanti politinė partija. Tuo mūsų šalis ir skiriasi nuo Rusijos.

Dėl auditorijos: mes nesiekiam įtikti visiems. Nesame „McDonalds“ ar „Maxima“. Mes gaminame maistą drąsiems ir nuomonę turintiems žmonėm.

Kiek norėtumėte surinkti pinigų paramai?

Buteliukų tiražas yra ribotas - vos 120. Tai alaus kolekcionieriams skirtas produktas, kuris bus parduodamas aukcione su startine 50 JAV dolerių kainą už buteliuką. Kuo daugiau pinigų bus surinkta, tuo geriau.

Kodėl pasirinkote Rusijos LGBT bendruomenę kaip paramos objektą?

Lietuva yra labiausiai į rytus nutolusi laisvojo pasaulio šalis besiribojanti su išlikusiomis dviem paskutinėmis Europos diktatūromis. Neįsivaizduoju, kaip šios problemos galėtų nerūpėti bent vienam lietuviui. Mes kaip Gondoras besiribojantis su Mordoru - paskutinė laisvojo žmonių pasaulio viltis (šypteli).

MIESTE.lt primena, kad vartodami alkoholį, rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.