Emigrantės patirtis įkvėpė kurti nuosavą verslą: dabar Martyna Pumputytė džiaugiasi kaip vaikas - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-11-05 10:35 Asmeninio archyvo nuotr.

Emigrantės patirtis įkvėpė kurti nuosavą verslą: dabar Martyna Pumputytė džiaugiasi kaip vaikas

Kai prieš penkerius metus trenerė Martyna Pumputytė susikovė lagaminą ir išvyko į Londoną, sau pasakė, kad į Lietuvą nuo šiol grįš tik kaip svečias. Tačiau dabar moteris juokiasi, kad planai yra kuriami tam, jog Dievas viską pakoreguotų savaip ir džiaugiasi galų gale įgyvendinusi savo svajonę atidaryti pilateso studiją. „Emigracija mane privertė suprasti, ko iš tiesų aš noriu gyvenime ir kad nieko nedarydama, nieko ir neturėsiu“, - sako Martyna Pumputytė. 

Prisimindama prieš keletą metų priimtą sprendimą emigruoti, šiandien moteris šypsosi, tačiau prisipažįsta, kad išvykimas iš mylimo Kauno nebuvo lengvas. „Buvau pavargusi nuo rutinos ir nuolatinės kovos už būvį. Toks man tuo metu atrodė gyvenimas Lietuvoje. Nors turėjau ir nuosavą butą, ir darbų netrūko, tačiau viduje nuolat kirbėjo mintis, kad galiu ir noriu daugiau. Jei ne mama, kuri jau ilgą laiką gyvena Londone, vargu ar būčiau pasiryžusi išvykti ir aš“, - prisimena trenerė.

M. Pumputytė atvira – pritapti svetimame mieste nebuvo taip paprasta. „Baugino miesto dydis, sunkiai sekėsi susikalbėti anglų kalba. Bet man pasisekė, kad gana greitai pavyko susirasti darbą prestižinėje pilateso studijoje. O treniruočių grafiką susidėliojau taip, kad galėčiau toliau mokytis kalbą bei  gilintis į energy bei dynamic reformer pilates mokslus“, - pasakoja Martyna.

Trenerė tvirtina, kad kaip tik tada tiesiog įsimylėjo pilateso reformerius. „Daugybę metų žavėjausi klasikinio pilateso treniruotėmis. Mačiau, kaip jos padeda žmonėms, turintiems rimtų sveikatos problemų, tačiau ilgainiui norėjosi kažko naujo. Reformeris ir buvo ta naujiena. Supratau, jog jis ypač tinkamas tiems, kurie nori dinamiškesnių ir energingesnių treniruočių“, - sako pilateso meistrė. „Jei sporte ieškotume analogijų su mados pasauliu, viena iš vyraujančių tendencijų šiai dienai neabejotinai galima laikyti pilateso treniruotes. Čia esama skirtingų metodikų, o tarp jų ypač ryškiai dominuoja „Pilates Reformer“ technika. Tačiau tai – ne vienadienis mados klyksmas, o dešimtmečius skaičiuojanti progresyvi treniruočių sistema pasitelkiant modernų įrenginį. Pelniusi pripažinimą ir didelį populiarumą JAV, Didžiojoje Britanijoje bei kitose šalyse“. 

Kaip tik tada Martynai Pumputytei ir gimė mintis gimtajame mieste įkurti „Pilates Reformer“studiją. „Idėją brandinau labai ilgai. Iš pradžių trūko ryžo imti ir tiesiog daryti. Ir tai reiškė, kad turėsiu grįžti į Lietuvą. Prieš penkerius metus pradėjus gyvenimą nuo nulio reikėjo vėl krautis lagaminą. Patikėkit, sprendimą priimti buvo ne ką lengviau nei tada, kai pasiryžau emigruoti. Tačiau pačiu laiku atsirado žmogus, pasiūlęs tapti verslo partneriu. Tai padėjo man apsipręsti“, - prisipažįsta trenerė. 

Prieš kelias savaites Kaune moteris įgyvendino savo svajonę. „Džiaugiausi kaip vaikas, kai į „Energy pilates“studiją buvo atvežti reformeriai. Tai ne lova poilsiui ir tikrai ne kankinimo aparatas, tačiau šis įrenginys daugeliui vis dar gali atrodyti, kaip nematyta naujovė, – pristatydama vadinamąjį reformerį šypsosi profesionali pilateso trenerė. – Jis kilsteli treniruočių kokybės kartelę į kur kas aukštesnį lygį. Ši mašina unikali dėl savo nestabilaus pagrindo, itin plataus pratimų spektro ir galimybės sportuojančiam žmogui išlaikyti pėdas, pečius bei kitas kūno dalis teisingose pozicijose. Tai tikrai efektyvus įrankis grupinėms treniruotėms“.

Pasak pašnekovės, jos vedamos beveik valandos trukmės „Pilates Reformer“ treniruotės – dinamiškesnės, aktyvesnės, sportuojama skambant ritmingai muzikai. Įprastai pilatesas labiausiai veikia vidinius kūno raumenis, tačiau trenerė sako kaskart „įdarbina“ ir paviršinius palaikydama intensyvesnį užsiėmimų tempą. Taigi treniruočių dalyviai gali pajusti visapusišką efektą – nuo pagerėjusios savijautos, pažabotų stuburo skausmų ar kitų negalavimų iki dailesnių kūno linijų.

Šiandien trenerė Martyna Pumputytė džiaugiasi paragavusi emigrantės duonos ir galiausiai sugrįžusi į Lietuvą bei įgyvendinusi savo svajonę. „Dabar jau tapo akivaizdu, kad mano nueitas kelias privertė suprasti, jog tikrieji namai ten, kur gali save realizuoti ir būti naudingas kitiems.  Lietuva tam yra puikiausia vieta“, - sako ji. 

 

Karšti pasiūlymai