Tik augalinį maistą valgantis kultūristas - Lietuvoje: sužinoti jo paslaptis nemokamai gali kiekvienas - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-02-15 10:35 Organizatorių nuotr.

Tik augalinį maistą valgantis kultūristas - Lietuvoje: sužinoti jo paslaptis nemokamai gali kiekvienas

Į birželį Vilniuje rengiamą „Vegfest LT“ vasaros festivalį atvyksta ypatingas svečias – žinomas JAV kultūristas, fitneso treneris bei fotomodelis Korinas Suttonas, jau penkerius metus besimaitinantis tik augaliniu maistu. Lietuvoje jis viešės pirmą kartą.

Majamyje gyvenantis sportininkas kultūrizmu susidomėjo vos prieš ketverius metus, tačiau jau yra pelnęs laurus ne vienose šio sporto varžybose. Praėjusiais metais K.Suttonas tapo konkursų „Naturally Fit Super Show“ bei „Royal Palm Classic“ čempionu.

Veganišką gyvenimo būdą K.Suttonas pasirinko prieš penkerius metus, išgirdęs itin garsaus gyvūnų teisių aktyvisto Gary Yourovsky kalbą. Tačiau mityba vyras neapsiribojo – netrukus nutarė palikti JAV jūrų pėstininkų korpusą, kuriame tarnavo aštuonerius metus, tapti profesionaliu sportininku ir skirti laiko šviesti žmones mitybos, sporto bei gyvūnų teisių klausimais. Šiuo metu K.Suttonas aktyviai treniruojasi, treniruoja kitus, sudarinėja mitybos planus, skaito paskaitas bei kuria videoįrašus savo „Youtube“ kanalui „Vegan Life Fit“.

Pasak sportininko, pakeitus mitybą, atsirado žymiai daugiau energijos, reikia mažiau miego, o po intensyvių treniruočių greičiau atsigauna. Jis įsitikinęs, kad maitinantis veganiškai lengviau palaikyti ir gerą raumenų-riebalų pusiausvyrą – jo riebalų kiekis niekuomet neviršija 10%. Kultūristas anksčiau dievino jautieną ir kiaulieną, o dabar jo valgiaraščio pagrindą sudaro avižos, rudieji ryžiai, lęšiai, pupelės, tofu, įvairios daržovės ir vaisiai. „Augalinis maistas – daug sveikesnis. Pabandykite jo įtraukti į valgiaraštį ir iškart pajusite geras permainas. Šis maistas negali pakenkti“, – tvirtino jis.

Vis daugiau garsių pasaulio sportininkų renkasi augalinę mitybą. Tai Venus ir Serena Williams, Patrikas Baboumianas, Lewisas Hamiltonas, Richas Rollas, Kendrickas Farrisas, Vanessa Espinoza, Kyrie Irvingas, Diamondas Lillardas, Scottas Jurekas, Jermainas Defoe, Nate‘as Diazas ir kt.

„Vegfest LT“ vasaros festivalio metu K.Suttonas skaitys paskaitą „Kur gauti baltymų ir kitos veganinės mitybos paslaptys“. Renginio savaitę jis taip pat ves treniruotes keliuose sostinės sporto klubuose.

„Vegfest LT“ renginiai yra skirti populiarinti veganizmą bei augalinę mitybą. Panašūs renginiai Vakaruose organizuojami jau daugiau nei trisdešimtį metų ir sutraukia daugybę lankytojų. Pirmasis „Vegfest LT“ buvo surengtas 2016-ųjų rudenį, o artėjantis vasaros renginys bus jau šeštasis. „Vegfest LT“ renginiai vyksta Vilniuje ir Kaune, o šiemet jį surengti planuojama ir Klaipėdoje.

„Vegfest LT“ vasaros festivalis yra didžiausias šio ciklo renginys. Jį sudaro veganiškų prekių mugė, paskaitų programa, maisto gaminimo pamokos, filmų peržiūros, muzikinė dalis, veiks infostaliukas, vaikų zona. Renginys vyks birželio 9 d. Vilniaus prekybos centre VCUP. Įėjimas nemokamas.