Viktorija Šaulytė papasakojo apie meilę be užuolankų - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-05-03 14:14 BRICE BARRETT nuotr.

Viktorija Šaulytė papasakojo apie meilę be užuolankų

Daugelis ją laiko stiliste ir kūrybinio dueto „ŠaŠa“ nare, tačiau Viktorijos Šaulytės (24) veiklos spektras daug platesnis. Greitai „Lrytas.tv“ internetinės laidos būsimoms nuotakoms vedėja tapsianti mergina taip pat pradėjo rašyti tinklaraštį apie madą ir gyvenimo būdą.

Viktorija, atrodai be galo nuoširdi ir šilta. Ar pramogų pasaulyje sunku išlikti savimi?

Ar esi stilistas, rašytojas, pardavėjas, architektas, kepėjas, vairuotojas, ar dirbi kitoje srityje, tu vis tiek esi žmogus, į šį pasaulį atėjęs taip pat kaip bet kuris kitas. Man atrodo, atrasti tikrąjį save yra labai nelengva, kai kas to ieško beveik visą gyvenimą, o išlikti savimi nesunku. Sunkiau nepasiduoti bandos jausmui ir visuomenės įtakai, o dar sunkiau – socialinių tinklų konkurencijai. Reikia kurti savas taisykles, jas laužyti ir statyti save į nepatogias situacijas, kad kiekvienas suprastume viena: koks skirtumas, kas ir kaip ką daro?! Visi klystame, visi mokomės.

Šiaip geriausias pavyzdys, kaip priminti sau, kad svarbiausia vidinis pasaulis, – atsistoti ant kalno viršūnės, kur atsiveria horizontas. Tuomet ateina suvokimas, kad pasaulis toks didelis, o aš toks mažas, bet vidus gali būti be galo turtingas! Reikia tik išmesti kvailus

nusistatymus, lygiuotis ne į kitus, o į save.

Tave galima vadinti stiliste, tinklaraštininke, aktore, o greitai tapsi ir laidos vedėja. Kaip spėji viską suderinti?

Esu žmogus, kuris geriau prisiims ar prisigalvos daug darbų, versis per galvą, negu sėdės namuose ir verkšlens, kad nėra darbo. Ant lėkštutės paduoda tik maistą ir tik kavinėse. Viską susikuriame patys. Geriau daug kartų bandyti, keisti nei ko nors laukti.

Neseniai pristatei savo tinklaraštį www.viktorijasaulyte.com. Papasakok, kaip kilo jo idėja ir kokią žinutę nori perduoti žmonėms. Ar jis skirtas tik moterims?

Prieš maždaug pusę metų sėdėdama vienoje kepyklėlėje (aš jas labai mėgstu) susimąsčiau, kad galėčiau būtent čia sėdėdama išnaudoti laiką rašymui, nes man labai patinka tai daryti. Aš mėgstu nuotraukas su istorijomis, kitų žmonių įkvepiančius pasakojimus. Pamaniau, kad galėčiau mintimis dalytis ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir suguldydama jas į savo puslapį. Galbūt kitas žmogus prie kavos puodelio jį paskaitytų ir atrastų dalelę savęs. Noriu, kad skaitytojai jaustų savitumą.

„Vieno kavos puodelio istoriją“ man pasiūlė Julius (Viktorijos mylimasis Julius Mocka – aut. past.), o aš stengsiuosi įgyvendinti šį sumanymą ir praturtinti ne tik asmeniniais patarimais ar gyvenimo būdo įrašais, bet ir kitų žmonių pasakojimais. Kadangi puslapis

lengvai transformuojamas, turiu planų padaryti ir viktorijasaulyte.com liniją, kuri būtų įkvėpta rožinės spalvos, nes ji man įaugusi iki sielos gelmių! (Juokiasi.)

Tinklaraštį ruošiau apie pusę metų. Tai buvo šiokia tokia kelionė į save. Fotosesijos, dizainas ir visa kita – tik pridėtiniai dalykai.

Šiame tinklaraštyje, pirmame puslapyje, negalima nepastebėti tavo pačios žodžių: „Kava ir šokoladas yra mano didelės meilės. Niekada neleidžiu sau jų atsisakyti. Kaip ir savo gyvenimo.“ Kodėl būtent kava ir šokoladas?

Kava mane įkvepia. Kartą kažkur pamačiau vieną komentarą apie save: kodėl ji taip garbina tą kavą? Nusijuokiau, galbūt tikrai ją garbinu... Bet ji man suteikia tiek jėgų ir idėjų – pati nesuprantu kaip! O šokoladas... Net mano „Instagram“ paskyros pavadinimas toks, tik dabar kalbėdama tai prisiminiau. Man jis kaip laikas sau – saldus, malonus ir toks džiaugsmingas!

Kokių turi neįprastų ritualų?

Neseniai atradau jogą – tai kaip ritualas susirinkti save. Taip pat esu pamišusi dėl karštos vonios – kai tik vakare turiu laisvo laiko, visada ją prisileidžiu. Knygos – vakaro ritualai. Turbūt rytinės kavos jau nekartosiu... Su Juliumi turime netikėtų kelionių ritualą. O vienas iš juokingesnių dalykų, visada nutinkančių, gali priversti nusišypsoti: prieš išeidama iš namų pagalvoju apie kokį nors daiktą, aišku, nepasiimu, bet tądien jo būtinai prireikia. Man visada taip nutinka!

Ryte nubudus kokia pirma mintis šauna į galvą?

Kaip gera, kad esu gyva! Labai vertinu kiekvieną rytą. Dar ir dėl to, kad jis turi pusryčius... (Juokiasi.)

Daugeliui esi pažįstama kaip stilistė. Ar tai artimiausia širdžiai sritis? Gal turi dar neatskleistų talentų?

13 ar 14 metų profesionaliai šokau pramoginius šokius. Tada gyvenau jais! Taip pat ne vienus metus lankiau teatro studiją, net bandžiau stoti į aktorinį, tačiau paskutiniame ture pritrūko laimės. Kitais metais taip ir nepabandžiau, nes įstojau į kūrybines industrijas. Gal kada nors vėl pajusiu, kad man to reikia. Taip pat esu organizavusi ir vedusi nemažai renginių. Mėgstu rašyti ir kurti. Dabar labai norėčiau išmokti piešti, o ateityje galbūt net ir siūti. Aišku, reikėtų pagaliau įgyti vairuotojo pažymėjimą…

Socialiniuose tinkluose dalijiesi pačiais gražiausiais žodžiais apie antrąją pusę – Julių Mocką. Kokia Jūsų meilės paslaptis?

Man atrodo, kad santykiams yra labai svarbi pusiausvyra. Visur ir visada. Mes su Juliumi kartu augame ir vienas iš kito mokomės daug dalykų. Julius jaučia tokią didelę meilę pasauliui. Turbūt galėčiau mokytis ir mokytis iš jo nuostabių dalykų. Jis man yra kaip užnugaris, kuris, kai suabejoju, prilaiko, o kai reikia, apkabina. Svarbiausia mylėti žmogų tokį, koks jis yra, nebandant keisti ar primesti savo nuostatų. Juk kai susipažįstame, įsimylime tokį, koks jis yra.

Ar jau esate patyrę stiprią santykių krizę?

Abiem per beveik dvejus metus yra buvę labai sunkių akimirkų. Kalbu apie kiekvieno asmeniškai etapus: savęs paieškas, nusivylimus ir atradimus. Kita vertus, tai normalu. Man atrodo, kad kiekvienas turi patirti visokių etapų, kad galėtų augti.

Kuo Julius sužavėjo labiausiai pažinties pradžioje ir žavi iki šiol?

Vidiniu gėriu, kuris matyti pažvelgus į akis, meile pasauliui ir pačia mieliausia šypsena (šypsosi).

Tinklaraštyje rašei, kad Tau reikia meilės. Kuo meilė Tau yra ypatinga, kaip ji įkvepia?

Meilė – visa ko variklis. Ji yra visas pasaulis, svarbiausias ir gražiausias dalykas. Kai žmogus myli, nesvarbu ką, į viską žiūri paprasčiau ir smagiau!