Sėkmingo gyvenimo formulė pagal Inesą Borkovską - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-09-18 12:01 "Zitos M Photography" nuotr.

Sėkmingo gyvenimo formulė pagal Inesą Borkovską

Ji – viena populiariausių šalyje vestuvių planuotojų ir florisčių. Inesa Borkovska (40) vestuves planuoja jau 10 metų ir užsakymus priima net 2 metams į priekį. Savo sėkmės paslaptimis žinoma floristė vadina atsidavimą darbui, komunikabilumą ir buvusių klientų rekomendacijas. 

Ar kada nors uždavėte sau klausimą, kodėl Jūsų gyenimas yra geras, kodėl gera būti Inesa Borkovska?

Visada džiaugiuosi smulkmenomis. Moku matyti mažas pergales. Ir dėl to man labai gera. Gal ir banaliai nuskambės, bet kiekvienas žmogus yra savo gero gyvenimo kalvis. Aš, matyt, tinkamą savo aplinką sukūriau, todėl ir gera manimi būti. Tiesiog esu laiminga (šypteli).

Savo karjeros siekiate labai palaipsniui, įdedate daug darbo. Kokios savybės reikalingos norint pasiekti karjeros aukštumų?

Visada sakau: daug ir atsakingai dirbti bei turėti geležinę kantrybę. Pati tuo taip pat vadovaujuosi. Galiu pasakyti, kad tai labai padeda.

Jei nebūtumėte floristė ir vestuvių bei renginių organizatorė, kuo dar galėtumėte ir norėtumėte užsiimti?

Turiu du diplomus: sociologės ir pedagogės. Manau, galėčiau dirbti ir pagal profesiją. Bet universitete gautas žinias panaudoju ir dabartinėje veikloje. Vis dėlto jei nebūčiau floriste ar renginių bei vestuvių planuotoja, mielai ką nors tyrinėčiau ir nagrinėčiau socialiniame gyvenime. Ši sritis man labai įdomi.

Komunikabilumas. Kiek svarbus jis Jūsų darbe?

Tai kone pagrindinis sėkmės faktorius. Paslaugų srityje privaloma būti komunikabiliu. Labai svarbu, kaip bendrauji su klientais. Šiais laikais daug darbų sutvarkome elektroninėje erdvėje, tačiau aš pati stengiuosi kuo dažniau susitikti su klientais, pabendrauti gyvai. Tai labai svarbu, nes tikras bendravimas akis į akį niekada neatstos elektroninių laiškų.

Šiam vestuvių sezonui jau seniai nebeturėjote laisvų vietų. Kaip manote, kur Jūsų populiarumo paslaptis?
Atsakingas ir profesionalus darbas bei daugiametė patirtis lemia užimtumą. Klientai atkreipia dėmesį į profesionalumą. Daugiausiai sulaukiu užsakymų, kai buvę klientai rekomenduoja mane. Kitaip tariant, iš lūpų į lūpas.

Kaip manote, dėl kokių profesinių savybių Jus labiausiai mėgsta ir giria klientai?
Sunku apie save kalbėti. Turėtų pasakyti patys klientai. Bet iš atsiliepimų žinau, kad jiems patinka visa mano teikiamų paslaugų visuma. O aš labai džiaugiuosi išgirdusi nuoširdų „ačiū“.

Kas yra Jūsų kritikai? Ar sulaukiate  pastabų ir kaip į jas reaguojate?
Kritika kiekvienam žmogui svarbi, jei ji pagrįsta. Mano didžiausias kritikas yra sūnus. Jo išsakyti komentarai svarbūs, nes tai man artimiausias ir nuoširdžiausias žmogus. Kita vertus, jis yra jaunos kartos atstovas. Daugelis jo bendraamžių yra mano klientai. Sūnus gali drąsiai ir atvirai pasakyti, ar jo mama kažkurioje srityje nepaseno (juokiasi).

Jūsų darbas yra be konkrečių valandų. Ar tame daugiau privalumų, ar trūkumų?
Yra ir pliusų, ir minusų. Mes, paslaugų srities atstovai, dirbame 24 valandas per parą. Čia skamba kaip trūkumas. Kita vertus, patys savo laiką planuojame, todėl galime atsižvelgti į savo poreikius ir, tarkim, vieną savaitę visai nedirbti, o atostogauti. 
Viskas priklauso nuo požiūrio: kadangi darbas man yra vienas malonumas, todėl apskritai negaliu pasakyti, kad dirbu.

Kiek ilgiausiai esate organizavusi vestuves?
Dveji metai. Žmonės kreipėsi 2017-aisiais, o jų šventė vyks 2019-aisiais. Tačiau dveji metai yra maksimalus laikotarpis, kurio metu organizuoju vestuves.

Tai jei klientai norėtų organizuoti savo tuoktuvių šventę 2020-aisiais, jau galėtų kreiptis į Jus?
Tikrai taip. Rudenį, tikiu, jau bus daug vestuvinių švenčių, kurios vyks po dviejų metų, organizavimo užsakymų.

Koks buvo didžiausias Jūsų organizuojamų vestuvių biudžetas?
Kai įsivedėme eurus, nevedžiau tokios statistikos, bet anksčiau, kai dar buvo litas, vieni klientai skyrė 50 tūkstančių tik kelių valandų ceremonijai. Tuo metu tai buvo dideli pinigai.

O kiek reikėtų pasiplanuoti pinigų vidutinei vestuvių šventei, kurioje dalyvautų, pavyzdžiui, 40-60  žmonių?
Manau, kad vidutinei (ne pigiausiai) šventei, kurioje dalyvaus apie 50 žmonių, reikėtų turėti 15-20 tūkstančių eurų. O lubų šventės sąmatai apskritai nėra, nes visų poreikiai ir galimybės skirtingos.
Bet aš dirbu su įvairius biudžetus turinčiais klientais.

Kaip dažnai savo organizuojamų vestuvių metu nuoširdžiai, iš laimės verkiate?
Aš apskritai esu ne iš tų žmonių, kurie gyvenime dažnai verkia. Juo labiau per vestuves. Juk jose aš dirbu, todėl moku pasilikti emocijas sau.

Ar dažnai po suorganizuotų švenčių su klientais tampate draugais?
Netampame artimiausiais draugais, tačiau su daugeliu po švenčių susibičiuliaujame. Sulaukiu sveikinimų ir savo gimtadienio, ir svarbiausių metų švenčių progomis. 
Dažnai juokauju, kad daugelis turime šeimos gydytojus, tai aš ilgainiui tampu šeimos floriste ar renginių organizatore (šypteli).

 

Karšti pasiūlymai