J. Žižė:"Problema ne vaikų namuose, o Lietuvoje" - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-01-07 17:00 ALMANTO MICKAUS nuotr.

J. Žižė:"Problema ne vaikų namuose, o Lietuvoje"

Prekių ženklo WEAR MAD BY JULY įkūrėja Julija Žižė (30) savo vaikystės ir paauglystės istorija neseniai dalijosi su visa Lietuva. Ji augo vaikų namuose, kur patyrė daug skausmo. Dabar ji – lydima sėkmės, geidžiama ir galinti įkvėpti kitus. Būtent todėl šiais metais Julija įsteigė labdaros fondą pavadinimu „Noriu dalintis meile“.

Julija, ar noras įsteigti labdaros organizaciją kilo tik dėl to, kad Jūsų vaikystė taip pat buvo ne iš maloniausių? O gal yra ir kitų priežasčių?

Savyje jau senokai jaučiu daug gėrio, meilės ir norą padėti kitiems.

Dabar, prabilus apie savo istoriją garsiai, manau, pats geriausias metas pradėti veikti. Kad kiti suprastų, jog iškentus begalę skausmo vis tiek norisi padėti ir leisti vaikams pajusti, kad jie nuoširdžiai rūpi.

Kodėl tik dabar oficiali organizacija? Ar ir anksčiau nuoširdžiai padėdavote, tik niekas apie tai nežinojo?

Šiuo metu tvarkomi formalumai, kad ateityje viskas vyktų sklandžiai. Anksčiau turėjau padėti savo artimiesiems, bet dabar, kai viskas mano gyvenime pagaliau stojo į vietas, pasidarė ramu, gražu, tyra, jaučiu ir žinau, ką turiu daryti, ką duoti tiems vaikams.

ALMANTO MICKAUS nuotr.

Jūsų labdaros fondas pavadintas „Noriu dalintis meile“. Iš kur atsirado šis pavadinimas?

Neseniai su visa komanda vykome į Kazlų Rūdą. Ten mažas vaikutis, vardu Giedriukas, ištiesė į mane rankas ir kažką bandė pasakyti. Kukliai, nedrąsiai. Iš pirmo karto neišgirdau ir vėliau dar pasitikslinau atsisukusi į auklėto- ją. Pasirodo, vaikas sakė: „Noriu dalintis meile". Prieš tai galvojau savo labdaros fondą pavadinti PADĖTI NIEKO NEKAINUOJA, tačiau istorija su Giedriuku mane privertė jį pakeisti.

Pirmasis susitikimas su vaikais Kazlų Rūdos „Šiltuose namuose" prieš apsilankymą vertė jaudintis, tačiau vos įžengusi ten nė karto nesijaučiau nejaukiai. Džiaugiuosi, jog subrendau ir pagaliau galiu atsakingai bei nuoširdžiai dalyti savo meilę.

ALMANTO MICKAUS nuotr.

Kaip manote, ar Lietuvoje reikia didinti labdaros organizacijų skaičių, o gal vertėtų orientuotis į turinį ir išgryninti idėją?

Manau, Lietuvoje yra gana daug žmonių, kuriems rūpi! Kurie stengiasi.

Ir kada stebiu, kiek paaukojame pinigų jautrioms istorijoms ir žmonėms, kuriems norisi dovanoti sveikatą ar viltį, pagalvoju, kokie lietuviai geri ir dosnūs. Gal kiek kuklesni ir dažniau susiraukę, bet, na ir kas.

Kas sunkiausia Jūsų organizacijos atveju? Kokius iškeltus tikslus įgyvendinti sunkiausia?

Man sudėtingo nieko niekada nebūna. Jei ko nors imuosi, savo užmojus įgyvendinu iki galo, kad ir kiek laiko ar pastangų tai kainuotų.

Kaip manote, kokia didžiausia vaikų namų problema Lietuvoje?

Didžiausia problema ne vaikų namuose, o Lietuvoje. Šalyje vaikų namų yra, tik reikėtų spręsti daugybę socialinių problemų. Tuomet galbūt ne tik padėtis vaikų namuose pagerėtų, bet ir jų skaičius sumažėtų.

ALMANTO MICKAUS nuotr.

Ar bendradarbiaujate su kitomis labdaros organizacijomis?

Kol kas nebuvo poreikio, bet susivienijus, manau, galima nuveikti ką nors didingo.

Koks pagrindinis Jūsų linkėjimas paliekant kiekvieną asmenį, kuriam reikia pagalbos?

Niekada neprarasti vilties, nesvarbu, kaip tragiškai ir neteisingai susiklostė gyvenimas.

Jei kas nors nutiko, vadinasi, esi stipresnis už visus, viską ištversi ir daug pasieksi. Svarbiausia norėti, o tada jau galėsi.

Ar savo vaikui pasakosite visas graudžias istorijas?

Esu nuoširdi ir atvira, nemoku meluoti, ar jei pasitikiu, negaliu nieko slėpti. Aš nei nuo savo vyro niekada nieko neslėpiau, nei savo vaikui meluosiu. Kai reikės, ji žinos viską.

Kaip manote, ar ateityje kartu su dukra keliausite ten, kur sienos persmelktos skausmo ir pagalbos šauksmo? O gal leisite jai pačiai rinktis?

Manau, dukra bus supratinga, jautri ir protinga panelė, nes jai nuo mažumės diegiamos tikrosios vertybės. Ji viską supras ir žinos, kokie gyvenimai gali būti.

Ką darytumėte, jei dukrai nebūtų svarbi labdaringa veikla?

Manau, tai neįmanoma. Kokioje aplinkoje vaikas augs, kokį pavyzdį matys, taip ir elgsis.

Mano vienas iš pagrindinių tikslų – savo vaikus užauginti gerais ir dorais žmonėmis. Noriu, kad jie suprastų, jog darant gera kitiems bus atlyginta visatos dvigubu gėriu.