Gabija Skučaitė: "Ateitis priklauso kuriantiems žmonėms" - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-04-06 11:46 Eimanto Paulausko nuotr.

Gabija Skučaitė: "Ateitis priklauso kuriantiems žmonėms"

Šios moters veiklos amplitudė ir pasiekimai tokie platūs, kad jiems apibūdinti pritrūksta žodžių. Socialinių mokslų kolegijos (SMK) direktorė, įvairių renginių organizatorė, verslininkė ir motyvatorė. Tokia yra Gabija Skučaitė, kurios organizuojamas festivalis jaunimui „VibeLift“ balandžio 26 dieną Vilniuje, „Siemens“ arenoje, skleis pozityvumą ir gerą nuotaiką.

Gabija, esate SMK direktorė. Kodėl orientuojatės būtent į jaunimą? Kuo jis Jus žavi?

Kolegija man – pagrindinė veiklos sritis, joje dirbu visą aktyvų gyvenimo laikotarpį. Ją kūrėme kartu su mama nuo 1994 metų. Mes visada galvojome apie jaunimą, ko būtent jam reikia. Edukacinė veikla buvo aktuali ir įdomi dėl to, kad mano mama – mokytoja.

Kuriant aukštąją mokyklą ir plėtojant jos veiklą norėjosi padaryti ką nors kitaip, nei daro kiti. Mūsų kolegijos tikslas – reformuoti švietimo sistemą, kad ugdymo modelis taptų įdomesnis. Svarbu, kad mokymasis nebūtų nuobodus, pagrįstas vienpusiu žinių perdavimu. Todėl SMK turime tikslą – kurti naujas tendencijas švietimo sistemoje. Aš manau, kad aukštoji mokykla turėtų suteikti ne tik diplomą ar išsilavinimą. Tai yra terpė, kurioje svarbiausia pajusti ir atrasti save. O juk jauni žmonės – imli dirva, kurioje daigai jau pasėti, o tinkamai laistomi gali suvešėti.

Balandžio 26 dieną „Siemens“ arenoje vyks Jūsų organizuojamas pozityvios energijos festivalis „VibeLift“. Kuo jis ypatingas?

Tęsiame prieš porą metų mano ir bendraminčių pradėtą nacionalinio masto visuomeninę iniciatyvą „Kūrėjų karta“. Šis pavadinimas simbolizuoja, kad ateities karta yra kūrėjų karta. Pagrindinė žinutė, su kuria einame į visuomenę, – kad kiekvienas gali tapti kūrėju ir kiekvienas turi kūrėjo pradą. Kūryba yra kiekviename iš mūsų, ji reiškiasi per tai, ką darome kiekvieną dieną.

Mes visi galime kurti savo ateitį, o ateitis ir priklauso kuriantiems žmonėms (šypsosi). Ne tiems funkcionieriams, kurie atlieka kitų pavestas užduotis, o tiems, kurie geba generuoti naujas idėjas. Įgyvendinome daug įvairių sumanymų: važiavome miestus, mokyklas, kultūros centrus, organizavome renginių ciklus. Praėjusiais metais kartu su partneriais organizavome motyvacinį jaunimo forumą „Tavo ateitis vizija“.

Gal galite plačiau papasakoti apie šį renginį?

Džiaugiuosi, kad prie šios gražios iniciatyvos prisidėjo daug Lietuvos įžymybių. Renginys tikrai sulaukė jaunimo dėmesio – dalyvavo maždaug 3 tūkstančiai moksleivių. Po forumo gavome daug gražių ir pozityvių atsiliepimų, jauni žmonės sutikę mus sakydavo: „Jūs iš šito forumo, mums labai patiko!“ Tuomet supratau, kad pradėtą veiklą reikia tęsti.

Kokią žinutę jaunimui skleidžia artėjantis renginys „VibeLift“?

Manau, dabar ir ypač Lietuvoje turime kalbėti ne tik apie žinias, bet ir apie aukštesnes sąmoningumo formas, apie tai, kaip bendraujame tarpusavyje, kokioje aplinkoje gyvename, kokią energiją kuriame ir skleidžiame. Jaunimui skirtų renginių yra daug, bet dažniausiai orientuojamasi į tai, kokią specialybę pasirinkti, kaip siekti karjeros. O mes norime kalbėti ne tik apie karjerą, bet ir apie patį gyvenimą, apie jo dėsningumus, dalytis patirtimi, kuri jaunus žmones įkvėptų siekti svajonių.

„VibeLift“ – dviejų angliškų žodžių derinys, reiškiantis pakylėtą energiją. O renginio tikslas – išsiaiškinti, kaip pakylėti tą energiją, o vėliau panaudoti gyvenime. Tai bus lyg tobulėjimo šou, paremtas patyrimo praktika, žymių žmonių patarimais, jų gyvenimo istorijų pavyzdžiais.


Eimanto Paulausko nuotr.

Renginį vesite kartu su Justinu Jankevičiumi. Kaip nusprendėte jį pasirinkti partneriu?

Justinas – buvęs SMK studentas. Be to, šis žmogus skleidžia labai gerą energiją ir nuotaiką. Atlikdami parengiamuosius darbus pajutome, kad sutampa mūsų požiūris ir energija. Abu esame laisvi, kūrybingi ir nebijome būti savimi. O juk žmogus gali kurti tik būdamas laisvas.

Ko palinkėtumėte būsimiems studentams?

Apskritai jaunam žmogui, kuris ieško savęs ir turi daug klausimų, linkėčiau jų nebijoti. Kuo daugiau savęs klausinėsi, tuo daugiau atsakymų gausi. Svarbu išgirsti vidinį balsą. Visi giliausi pažinimo, išminties šaltiniai glūdi mumyse, kaip ir didžiausios baimės, didžiausi atradimai. Pažvelkite į save ir nesigręžiokite į kitus. Nebijokite klysti.