Audronė iš "Maximos" žavi savo netradicinėmis šukuosenomis (interviu ir fotogalerija) - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-04-15 10:00

Audronė iš "Maximos" žavi savo netradicinėmis šukuosenomis (interviu ir fotogalerija)

Daugeliui atrodo, kad dirbti kasoje yra be galo nuobodu, tačiau pažvelgus į „Maximos“ kasininkę Audronę Katinienę toks įsivaizdavimas subliūkšta. Ši moteris stebina išskirtinėmis šukuosenomis, neatsigina gerbėjų dėmesio ir... mėgsta dainuoti. Sunku patikėti? Įsitikinkite patys.

Kada Jūsų gyvenime atsirado pomėgis kurti įmantrias šukuosenas?

Baigiau dailės mokyklą, tad, kaip sakoma, esu „šiek tiek prie meno“. Mokyklos laikais mano darbai atsidurdavo parodose, juos filmuodavo. Noras kurti šukuosenas atėjo savaime. Man patikdavo eksperimentuoti su savimi ir dėl savęs, o kam tai nepatinka, tegul nežiūri. Aš nieko nekopijuoju – tai originalūs darbai, todėl žmonės juos pastebėjo.

Kiek vidutiniškai trunka pasidaryti šukuoseną?

Viskas priklauso nuo šukuosenos. Būna, pasidarau per 5 minutes, bet būna, kad užtrunku gerokai ilgiau. Pavyzdžiui, jei paprastesnė kasytė, tuomet labai greitai, jei daug kasyčių ir įvairių pynių, tuomet reikia maždaug 20 minučių. Aišku, čia neskaitant makiažo.

Iš kur išmokote kurti dėmesį traukiančias šukuosenas?

Niekur nieko nežiūrėjau ir nenusižiūrėjau. Kilo mintis pinti, tai ir pyniau. Žmonės sakydavo, kad esu net panaši į Kleopatrą (juokiasi). Niekada nemaniau, kad mano stilius kam nors patiks, nes viską dariau tik dėl savęs. Ilgainiui supratau, kad žmonėms tikrai patinka, jie nori tai matyti.

Ar naudojate kokias nors plaukų priemones? Apskritai ar tokios šukuosenas yra prabangos dalykas?

Kadangi esu natūrali, be priaugintų plaukų, blakstienų ar nagų, tai ir į kirpyklas dažnai nevaikštau – taip sutaupau pinigų. Daugelis klientų nustebę klausia: „Ar tikrai šitokią šukuoseną darotės pati?“ Viena klientė, dirbanti kirpėja, priėjusi prie manęs pasakė: „Jums reikia ne kasoje dirbti, o užsiimti šiuo hobiu.“ Panašių pasiūlymų sulaukiu gana dažnai – žmonės ragina savo darbais dalytis feisbuko paskyroje ir panašiai. Jei vaikščiočiau į kirpyklas, išleisčiau daug pinigų, bet kadangi man niekas nekainuoja, investicijos nėra didelės. Naudoju nebent plaukų laką, tačiau tik išskirtinėmis progomis.

Ar sulaukiate daug aplinkinių dėmesio?

Patikėkite manimi... (Juokiasi.) Būna, kad autografo paprašo gatvėje.

O tas dėmesys tik teigiamas?

Ypatingą dėmesį rodo vyrai: ir komplimentus žeria, ir parduotuvėje saldainių nuperka. Yra net tokių, kurie pereina visas kasas ir, jeigu mato, kad dirbu, pas mane ateina. Tarkime, kai išeinu atostogų, kai kurie pirkėjai net pasigenda manęs. Įsivaizduokite, kartą grįžus iš atostogų vienas pirkėjas prisipažino būtent manęs ieškojęs, klausinėjęs kitų darbuotojų: „Kur mano kasininkė? Jau norėjau policiją kviesti.“ Žinoma, tai buvo juokais.

Dažnai žmonės pasako, kad tai, ką darau, yra originalu. Na, ne kiekvienas tai gali, ne kiekvienas turi talentą, be to, reikia noro. O man tai patinka ir noro aš tikrai turiu! Pamenu, kai buvau jaunesnė, turėjau trumpus plaukus – mane vadindavo mokytoja, pati kirpdavausi kirpčiukus, o užsiauginus ilgesnius plaukus viskas pasikeitė: labai norėjau pinti, daryti įvairias šukuosenas...

Gal turite dar kokių nors neatskleistų talentų?

Man patinka dainuoti! Turiu klausą, tačiau aplinkybės klostosi kitaip... Turėjau minčių eiti į „Lietuvos balsą“. Sakoma, žmogus gyvena tik kartą, tad, ką duoda gyvenimas, reikia imti ir priimti. Mes gyvename šia diena, šia minute, šia sekunde. Gyvenime reikia vieno – pozityvumo.

Kaip į pomėgį kurti šukuosenas reaguoja artimieji? Ar palaiko?

Nieko jie man nesako (juokiasi). Juk svarbiausia, kad patiktų man pačiai.

Jeigu daug žmonių skatina keisti darbą ir sako, kad ateitį turėtumėte sieti su kirpimu, kodėl nepasiduote šiai minčiai?

Kad tuo užsiimčiau, reikia finansų. Kartais tikrai apie tai pagalvoju, nes klientų, manau, turėčiau. Juk yra begalė švenčių: vestuvės, krikštynos, įvairūs pobūviai. Neatmetų šitos galimybės. Dabar dirbu kasininke, tačiau ateityje planai gali ir pasikeisti. Per tam tikrą laiką supratau, kad žmonėms mano stilius patinka. Buvo ir kopijavimų, ir apkalbų, tačiau aš į tai nekreipiu dėmesio. Džiaugiuosi kiekviena diena (šypsosi).

Minėjote, kad mėgstate dainuoti. Ar neketinate išbandyti jėgų ir šioje srityje?

Turiu tris vaikus. Jeigu jie būtų šiek tiek didesni, visomis keturiomis eičiau dainuoti... Man tai labai patinka. Tikiuosi, ateis tam laikas, nors kol kas yra aplinkybių, kurios stabdo. Bet, kaip sakoma, reikia žengti į priekį, mylėti save ir viskas bus gerai. Tikrai neatmetu šitos galimybės. Gal... Ateityje... (Šypsosi.)