Eglija neria į naują verslą: tokiems dalykams nereikia spintų - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-01-07 13:00 ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Eglija neria į naują verslą: tokiems dalykams nereikia spintų

„Kai vaikai maži, tai ir šokinėji aplink, net ir per atostogas visas gyvenimas sukasi apie šeimą. Gerai, kad mano vaikai augo be didesnių problemų, buvo gerai išauklėti ir mums nebuvo sunku kartu keliauti, nepažinau vaikiškų kaprizų, pavykdavo kalbėtis ir susitarti”, – pokalbį apie šeimą, keliones ir jų metu atsiradusį naują verslą pradėjo žavioji Eglija Vaitkevičė (47). Moteris neria į naują verslą, o MIESTE.lt sutiko papasakoti apie praėjusius metus Prancūzijoje,  įkvėpimą ir studijas.

Eglija, ką veikėte Prancūzijoje?

Šie metai man buvo ypatingi tuo, kad studijavau parfumeriją Graso parfumerijos institute Prancūzijoje.

Šiais metais man atsivėrė galimybė mokytis nuostabios šalies širdyje, viename seniausių Prancūzijos parfumerijos institutų, kurį baigė dauguma pasaulio parfumerijos įžymybių. Pastaroji mano kelionė į Grasą buvo mokslų ir finalinis kvepalų sukūrimo darbas. Nuostabu, kad pagaliau profesionaliai parfumerijos mokosi lietuvės – aš ir mano kolegė Jūratė.

ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Kaip dažnai teko skraidyti pirmyn atgal?

Važiavau į Prancūziją tol, kol atsidūriau tinkamoje vietoje tinkamu laiku. Jaučiau, kad man pavyks įstoti ir baigti parfumerijos mokslus. Grasas tapo antraisiais namais Prancūzijoje. Taip pat išvaikščioti visi  Žaliojo Kranto botanikos sodai,  kvapų namai. O parfumerijos muziejuje šiais metais lankiausi jau penktą kartą.

Kitais metais norėčiau savo dukroms parodyti pačias gražiausias vietas ir aplankyti rožių festivalius.

Buvo laiko atsikvėpti?

Man nereikia atsipalaiduoti, nes nepatiriu strese, gyvenu kūrybos pasaulyje, jausdama darną su savo mintimis. Man labai reikia jausti gamtą, augalus ir kvapus. Esu rami, nieko neteisiu, nevertinu, nesikišu į kitų gyvenimą. Gyvenu lėtai, tyliai, turiu savų ritualų.

Kokių ritualų?

Neturiu atostogų, bet keliauju pažinti gamtos grožio, vietovių ir patirti naujų skonių, jausmų, įspūdžių. Visa tai galima nešiotis savyje, tokiems dalykams nereikia nei spintų, nei didelių namų.

ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Nejaugi sakote, kad Jums nereikia daiktų? Juk esate tikra dama...

Knygų apie parfumeriją lentynose jau seniai nėra vietos. Galbūt reikėtų didesnių namų, kad tilptų visos knygos, eteriniai aliejai, visos medžiagos, kurias turiu savo kvepalams. Dar laukia didelis darbas. Įkursiu laboratoriją. Joje kursiu aromatus savo nišinių kvepalų prekių ženklui. Kol kas jo pavadinimo negaliu atskleisti, vyksta registracijos procesas.

Prancūzija – romantiška šalis. Ar ją taip pat įsivaizduodavote vaikystėje?

Prancūzijos vaizdą susikūriau, kai skaičiau pasakas, o vėliau romanus. Žiūrėjau filmus ir domėjausi. Tai, ko gero, pačios aukščiausios ir subtiliausios kultūros šalis. Joje nėra pompastikos, viskas autentiška, tikra, vertinga, skanu, gražu. 

ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Esate iš tų keliauninkių, kurios vykdamos svetur pasižymi būtinus pamatyti objektus, o gal leidžiate sau mėgautis akimirka?

Visuomet turiu kelionės planą, nesu spontaniška ir gerai pasirengiu kelionei – net autobusų grafiką atsispausdinu. Kita vertus, mane galima įkvėpti netikėtiems pokyčiams. Esu lanksti ir priimu iššūkius.

Kuo labiausiai žavi prancūzai?

Man patinka, kad prancūzai visada pasako, ką mano, bet daro tai elegantiškai ir skoningai. Jei prancūzams nepatinka, kas vyksta politiniame gyvenime, jie sukels revoliuciją. Pastebėjau, kad pati esu tyli ir rami, bet jei pribręs, galiu sukelti perversmą. Manęs niekas nesustabdys.

Kas labiausiai nežavi Lietuvoje?

Vengiu žodžio „ne“.  Suprantu, kad tobulų kultūrų ir šalių yra pakankamai. Todėl vertinu Lietuvą kaip kitokią, išsiskiriančią nelengvu charakteriu, dar besivystančią Vakarų link. Vaikai irgi turi augimo etapus, tad tikiu, kad Lietuva suaugusi bus graži, patraukli, patogi ir saugi šalis.