Pusę pasaulio išmaišiusi Aistė rekomendavo, kaip keliauti po Kanarus - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
Kelionių rubrika
2017-10-11 10:01 Asmeninio archyvo nuotr.

Pusę pasaulio išmaišiusi Aistė rekomendavo, kaip keliauti po Kanarus

Kanarų salos – poilsiautojų numylėtos dėl savo unikalaus žavesio, tobulo klimato ir draugiškos ispaniškos atmosferos. Visos šios salos turi vieną bendrą bruožą – jos yra nuostabios, tačiau kiekviena iš jų - nuostabi savaip. Tad kaip nuspręsti kurią salą pasirinkti: ar gigantiškomis uolomis pasipuošusią Tenerifę, ar vandens sporto entuziastų rojumi tituluojamą, paplūdimių karalienę Fuerteventūrą, ar sustingusiomis lavos upėmis vingiuojančią, pirmykštę Žemę primenančią Lanzarotę, o galbūt gėlių žiedlapiuose skęstančiais miesteliais ir kalnais besipuikuojančią Gran Kanariją?

ITAKA LIETUVA biuro vadovė Aistė Svinkūnaitė, kuriai ne kartą teko lankytis Kanarų salose, nesunkiai išskiria esminius salų bruožus.

Lanzarotė. Sveiki atvykę į kitokį pasaulį! Pasaulį, užklotą sunkia lavos antklode, atvykusią akį stebinantį įspūdingais spalvų kontrastais, paslaptimi prisidengusiais lavos urvais, negyvenamo mėnulio paviršių primenančiomis lavos dykumomis bei milžiniškų kaktusų sodais, keistai derančiais su juoda, nederlinga žeme. Lanzarotės sala – tai išskirtinės atostogos, tobulai tinkančios ir mažiems, ir dideliems, tiek trokštantiems ramaus poilsio, tiek norintiems pamiklinti kojas. O vaikams didžiulį įspūdį šioje saloje paliks „Velnio restoranas“ (kur maistui iškepti pakanka natūralaus, iš žemės kylančio karščio).

Fuerteventūra. Aistei šioje saloje teko lankytis net kelis kartus. Fuerteventūra dovanoja nevaržomos laisvės pojūtį ir ramybę bei padeda atsiriboti nuo amžinai skubančio pasaulio. Čia - ypatingai laimingais pasijus įvairiausio plauko paplūdimių mylėtojai (ir visai nesvarbu ar mėgstate tiesiog tinginiauti, ar, pasikinkę vėją ir bangas, ieškote adrenalino). Saulė, baltas smėlis, jūra - tokia trilogija Jus lydės visos viešnagės Fuerteventūroje metu.    

Tenerifė. Egzotiškas, svetimas planetas primenantis salos paviršius, žaliuojančios palmės ir snieguota Teidės ugnikalnio viršūnė, tamsus smėlis, spindintis ispaniškos saulės spinduliuose ir skaidrus Atlanto vandenynas, spalvotos ilgakasės papūgos ir sėlinantys tigrai Loro parke - visa tai sukuria magiško, dar nepažįstamo pasaulio įspūdį. Ir visą šią magiją be galo norisi pažinti kuo geriau, norisi iššniukštinėti kiekvieną čia esantį kampelį, kiekvieną olą, urvą ir kiekvieną tarpeklį - viską taip norisi paliesti, užuosti ir pajusti. Taigi, ITAKA LIETUVA biuro vadovė teigia, jog ši sala patiks įvairiausių tipų keliautojams: „Tenerifės nepamilti neįmanoma“ – prisiminusi šią salą meiliai atsidūsta patyrusi keliautoja Aistė.

Gran Kanarija. Išgirdus šios salos pavadinimą, pirmiausiai prieš akis iškyla plačių, saulėtų ir smėlėtų paplūdimių bei bangomis pakrantes taškančio vandenyno vaizdai. Ši sala - tai ne tik, puikūs paplūdimiai ir geras oras... Gran Kanarija gali pasigirti nuostabiai draugiška atmosfera, didingais, dangų ramstančiais kalnais, kviečiančiais patirti ekstremalių nuotykių, spalvingais, jaukiais, ryškiausiuose gėlių žiedlapiuose skendinčiais miesteliais bei gaivinančia sangrija. „Ši sala – tikrų tikriausia oazė, kur dominuoja baltos šypsenos ir pati geriausia nuotaika“ – sako Aistė. Tad trokštantys nuostabių emocijų, gražaus įdegio, smagių žygių ir romantiškų pasivaikščiojimų – drąsiai gali rinktis viso pasaulio poilsiautojų taip vertinamą Gran Karariją.


Taigi, dabar jau galime daryti išvadas: Lanzarotė tinka ramaus poilsio mylėtojams, šeimoms su vaikais ir tiems, kuriems neįdomus įprastas paplūdimio poilsis, o Fuerteventūra – atvirkščiai, tinka mėgstantiems ilgai trunkančias saulės vonias bei dievinantiems kraują kaitinantį vandens sportą. Na, o Gran Kanarija ir Tenerifė – tartum sesės, kurios turi tiek panašumų, tiek ir skirtumų. Abi šios salos tinka įvairiausių tipų poilsiautojams: patiems jauniausiems ir patiems vyriausiems, norintiems ramiai leisti laiką ir pašėlusiems vakarėlių liūtams, nes šios salos turi visko: puikių paplūdimių, dėmesį prikaustančių lankytinų vietų bei pačių įvairiausių pramogų.

PATARIMAS. Norintiems aplankyti Kanarų salas skrendant iš Lietuvos dažnai tenka nusivilti, nes kol kas kainos nėra itin draugiškos. Tačiau yra puikus sprendimas - kelionės per Varšuvą, suteikiančios galimybę išsirinkti geriausius viešbučius už pačią geriausią kainą.