Kas tie keistuoliai, einantys šokti 5 val. ryto? - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-05-14 00:00 Mariaus Žičiaus nuotr.

Kas tie keistuoliai, einantys šokti 5 val. ryto?

Kol lietuviškuose dienraščiuose dominuoja pesimistiniai straipsniai ar prognozės, gąsdinančios apie klestinčią emigraciją, patyčias ir nusikaltimus – Vilniaus gatvėse ir netikėtose ne internetinės medijos erdvėse ėmė plisti dar neregėtas pozityvumo kupinas reiškinys – blaivūs ryto šokiai, kuriuose trepsi ir linksminasi įvairaus amžiaus žmonės. Kas tie keistuoliai, einantys šokti 5 val. ryto?


Ieškoti šios iniciatyvos organizatorių ilgai. Nutaikėme tinkamą dienos laiką, tai yra ankstų darbo dienos rytą ir čiupome Igną Bakėjų – „MyHero!“ sporto ir sveikos gyvensenos judėjimo idėjinį lyderį. Su juo pakalbėję, išsiaiškinome viską apie šiuos paslaptingus ir neįprastus šokius – „Rytėlį“.

- Ignai, kaip atsirado ši iniciatyva?
- Mintis suorganizuoti „Rytėlį“ nebuvo spontaniška. Jau seniai norėjome sportuojančiųjų bendruomenei pasiūlyti pasilinksminimus be alkoholio ar kitų svaigalų. Norėjome jiems suteikti jiems dar daugiau teigiamų emocijų. Darėme tai pašėlusiomis treniruotėmis su užvedančia muzika ar Afrikos būgnais, kol galiausiai suvokėme – norime šokti! Nuo idėjos iki realių veiksmų tebuvo vienas atsitiktinis žingsnis – internete pastebėjau „Daybreaker“ iniciatyvą.
Nedvejodami nusprendėme, jog būtent to ir ieškojom. Tai populiarėja visame pasaulyje. O po pirmojo „Rytėlio“ tapo aišku, kaip dieną – Vilniui, o gal net visai Lietuvai tai patiks. Supratome, kad atvertėme naująjį lapą pasilinksminimų erdvėje.

- Ar neabejojote, jog lietuviai ateis į tokį neįprastą renginį?
- Juk reikia anksti keltis. O šokis be išgėrimo dar tebėra sunkiai įsivaizduojamas reiškinys.
„Rytėlio“ reikia nuolatinį nuovargį jaučiantiems žmonėms, kurių gyvenimas – atostogų laukimas. Jei nesupranti, kodėl būdamas sveikas vis tiek nuolat jautiesi, kaip pavytusi kempinė – be energijos, „Rytėlio“ tau reikia, kaip ištroškusiam reikia vandens! (juokiasi)

Vietoj sunkaus ryto, kai vos išsijudinate iš lovos ar atsibundate po pirmo kavos gurkšnio darbe, galite pradėti darbo dieną žvalūs, kaip per geriausias atostogas. Ar gali būti didesnė pergalė už tą, kurią jaučiate pasiekę savo pastangomis? Tad kviečiame ateiti ir atšvęsti savo mažas ar dideles pergales kartu.

-  Ar galite atskleisti, kas vyksta „Rytėlio“ metu?
- Nepatikėsite, tūsintis pradedame 5 val. ryte energizuojančia joga, o nuo 6 val. užsisuka beprotiški šokiai, kuriuos įelektrina blaivūs DJ‘ai. Įsivaizduojate, kaip sunku tokius atrasti! Visoje Lietuvoje šio retos rūšies muzikantus galima ant rankų pirštų suskaičiuoti.

Kiekvienam naujam „Rytėliui“ siūlome skirtingą aprangos ir temos kodą, tad atveriame vartus į energija užkraunančią dieną, o gal net gyvenimo būdą.

- O pusryčiai irgi kuo nors ypatingi? Nesakykite, jog valgote žvyrą ir užsigeriate lietaus vandeniu?

Išties – „Rytėlio“ metu žmonės ragauja sveikus pusryčius, kartais tai, ko paprastai nebuvo ragavę. Būna, jog atranda naujovių, kurias įtraukia į savo racioną. Pusryčiai idealiai subalansuoti aktyvų gyvenimą gyvenantiems. Žodžiu, cepelinų ir vėdarų, keptos duonos ir čyzburgerio alternatyvos.

Pirmieji atsiliepimai

Kai pirmą kartą kėliausi į „Rytėlį“, kaip dabar prisimenu lapkričio 30 d., buvo minus 10 laipsnių, galvojau kokia aš beprotė. Bet Jurgis Didžiulis taip užkaitino visą erdvę, jog vėliau jau ir išeiti nesinorėjo. Daug gerų emocijų ir garantuotas energijos užtaisas visai dienai. Su nekantrumu laukiau kito „Rytėlio“.
Evelina Baltiejūtė, 23 m., Barsita
 

Mėgstu inovacijas, nestandartinius dalykus, naujas patirtis, pozityvius žmones, gerą energiją, skanų ir sveiką maistą. „Rytėlis“ – viena iš patirčių tokiems kaip aš. Tai ne renginys, tai judėjimas kuriame dalyvauti turėtų kiekvienas, norintis pats būti pokyčiu.
Rokas Ručinskas, 25 m.,  projekto „1003“ iniciatorius


Vienareikšmiai – „Rytėlis“ vienas dalykų, kurių trūko mūsų visuomenėje – blaivių pramogų. Keisčiausia gerų emocijų pasikrauni bent porai dienų į priekį. Nei pagirių, nei skausmų. Koks geras jausmas!
Tomas Gaškas, 23 m., vaikų krepšinio treneris