Dėl savo grožio ir sugebėjimų išpopuliarėjusi Aistė: "Esu paprasta, bet neprasta miestietė" - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-08-28 13:47 Asmeninio archyvo nuotr.

Dėl savo grožio ir sugebėjimų išpopuliarėjusi Aistė: "Esu paprasta, bet neprasta miestietė"

Vilnietė Aistė Svarauskaitė savo laisvalaikį leidžia fotografuodama bei rašydama savo blogą. Nors tai neretai užima daug laiko, tačiau mergina atranda laisvo laiko ir pasisėdėjimui su draugėmis.  Mergina rašo tinklaraštį apie madą, o socialiniame tinkle „Instagram“ dalijasi išskirtinėmis nuotraukomis. Plačiau apie savo pomėgius, tinklaraštį ir dar daugiau įdomių dalykų, Aistė papasakojo MIESTE.lt.

Aiste, esate populiari socialiniuose tinkluose, kuriate savo blogą. Gal galite šiek tiek papasakoti  apie save?

Esu Vilniuje gimusi ir užaugusi mergina, po kelių mėnesių švęsianti 25-ą gimtadienį. Nors savo komunikacijos bakalauro diplomą laikau stalčiuje, tačiau džiugu, kad dirbu su tuo diplomu ir su savo pomėgiu susijusį darbą – esu populiaraus kelionių portalo redaktorė. Laisvalaikį skiriu draugams, ilgiems pasivaikščiojimams ir lėtiems pasivažinėjimams dviračiu mieste, kavos gėrimo ritualams, netradicinėms sporto šakoms, fotografijai ir, žinoma, – tinklaraščiui.

Labai mėgstu keliauti ir atrasti naujas vietas, tad bent 3 kartus per metus stengiuosi susiplanuoti trumpą išvyką į netolimą užsienį. Save laikau gana paprasta (bet ne prasta!) miestiete, kurią gali pamatyti skubančią į mados renginį su aukštakulniais bei raudonomis lūpomis arba išbėgusią išgerti kavos su drauge, bet patingėjusią apsirengti kažką padoresnio nei treningai.

Jūsų „Instagram“ paskyroje yra virš 2 tūkst. nuotraukų. Nuo ko ir kada viskas prasidėjo?

Viskas prasidėjo nuo paprastos, eilinės  „Instagram“ paskyros, kurioje, kaip ir visi kiti, dalinausi man mielomis ir gražiomis akimirkomis ir bet kuo, kas tik šovė į galvą. Viskas kiek pasikeitė, kai pradėjau rašyti tinklaraštį. Nuo to laiko pradėjau šiek tiek labiau atsirinkinėti nuotraukas, nekelti bet ko, pateikti jas kažkaip įdomiau, gražiau, kokybiškiau.

Didėjant sekėjų skaičiui, norėjosi vis labiau tobulinti turinį, daugiau dėmesio skirti nuotraukų redagavimui bei stengtis padaryti taip, kad profilis būtų spalviškai ir stilistiškai vientisas bei malonus akiai. Tobulumui ribų nėra, tad kiekvieną dieną vis ieškau kažko naujo.

Jūsų keliamos nuotraukos labai skiriasi nuo daugelio kitų soc. tinkluose populiarių žmonių.  Kaip jums pavyksta padaryti savo nuotraukas tokias originalias?

Stengiuosi neužsisėdėti ir semtis įvairiausių idėjų iš visko, ką matau aplink. Mane įkvepia ne tik užsienio tinklaraštininkų turinys, bet ir mane supantys žmonės, pokalbiai, menas, sportas, įvairios knygos, muzika ir daugybė kitų dalykų. Taip pat stengiuosi nepublikuoti pirmų pasitaikiusių, neredaguotų kadrų. Jei esate girdėję, kad merginos padaro 200 beveik vienodų nuotraukų, iš kurių tik vieną įkelia į socialinius tinklus, tai tikrai nėra iš piršto laužtas mitas.

Nuotraukos atrodo labai profesionaliai, ar seniai užsiimate fotografija?

Kiek save prisimenu, visuomet domėjausi fotografija. Nuo mažumės mėgdavau fotografuoti paprastu juostiniu fotoaparatu, vėliau namuose atsirado nedidelis skaitmeninis fotoaparatas, o dar vėliau mama padovanojo pirmąjį veidrodinį fotoaparatą ir matydama mano norą fotografuoti, net užrašė į pradedančiųjų fotografų kursus. Nors niekada to nesistengiau daryti profesionaliai, tačiau labai daug fotografuojant, matyt, išsivystė tam tikrų kampų pajautimas, estetinis suvokimas. Dabar galiu sakyti, kad tiesiog „turiu akį“.

Ar tai reikalauja daug pastangų?

Daug daugiau, nei gali pasirodyti iš šalies! Dauguma žmonių mano, kad norint paprastos drabužių derinio nuotraukos, užtenka apsivilkti kažką gražaus, šiek tiek pasimaivyti ir viskas. Tikrai ne! Gal tai skamba ir kiek juokingai, tačiau reikia žinoti savo kampus, iš kurių atrodai geriausiai, reikia tinkamo apšvietimo, tinkamos aplinkos ir fotografo gana tiesiomis rankomis. Na, o paskui reikia išsirinkti vieną geriausią nuotrauką iš 50, ją tinkamai apdoroti, sugalvoti tekstą – visa tai užima tikrai nemažai laiko.

Kaip atsirenkate, ką kelsite į savo „Instagram”?

Savo „Instagram“ paskyroje stengiuosi išlaikyti viduriuką – per daug neafišuoju asmeninio gyvenimo detalių, tačiau savo sekėjams kartas nuo karto parodau, kad mano kasdienybė sukasi ne vien apie daiktus, drabužių derinius ir keliones. Nes taip tikrai nėra! Nuo 8 ryto iki 17 valandos vakaro sėdžiu biure, sportuoju, susitinku su draugais, leidžiu laiką su šeima, skaitau knygas, mėgstu filmus ir įvairias parodas, leidžiu laiką gamtoje, kuomet norisi nuo visko atsijungti. Tad mano „Instagram“ dienos šviesą pasiekia tik tie kadrai, kurie man pačiai asocijuojasi su gražiais įvykiais, žmonėmis, išvykomis ir įvairiomis stiliaus detalėmis.

Jūs taip pat rašote ir blogą. Gal galite papasakoti apie ką yra jūsų tinklaraštis ir kokiai auditorijai jis yra skirtas?

Taip, jau beveik trejus metus rašau savo tinklaraštį, kurio, nors ir nepildau kasdien, tačiau stengiuosi, kad turinys jame būtų kokybiškas. Mano tinklaraštis yra apie madą, stilių ir gyvenimo būdą. Dalinuosi įvairiais drabužių deriniais, kosmetikos naujovėmis, kelionių įspūdžiais, patarimais ir kitais dalykais.

Jis yra skirtas stilingoms miesto merginoms ir moterims, kurios, nors yra veržlios ir turi tūkstančius skirtingų veiklų, ryte gali sau skirti 15 minučių kavos puodeliui ir mergaitiškų plepalų skaitymui, o atėjus vakarui taip susidėlioja darbus, kad galėtų išbėgti į miestą su artimiausiomis draugėmis.

Kaip ir kada sugalvojote, kad norite kurti savo blogą?

Savo blogą pradėjau kurti prieš trejus metus, paskatinta geriausių draugių. Visuomet domėjausi naujomis tendencijomis, naujais prekių ženklais ir jų kuriamais produktais. Draugės visuomet į mane kreipdavosi klausdamos, kur rasti vieną ar kitą daiktą, kaip apsirengti, ką nusipirkti. Man tai tapo taip natūralu, kad to nejausdama labai daug apie tai šnekėdavau.

Ne visi nori turėti draugę, kuri visada plepa apie šmutkes. Tad draugės man pasiūlė rašyti blogą, viską pasakoti ten ir mažiau pasakoti joms. Net pati netikėjau, kad ši veikla man taip patiks ir taps vienu mano hobių. Ką gali žinoti, gal vieną dieną tai taps ir daugiau nei hobiu?

Kiek laiko užima šita jūsų veikla?

Kadangi darbo metu, kaip ir dauguma žmonių, sėdžiu biure ir dirbu su tinklaraščiu nesusijusį darbą, tam skiriu savo laisvą laiką. Nors jo neturiu daug, tačiau stengiuosi kuo daugiau to laiko skirti pomėgiui, kuris man teikia daug laimės. Apibrėžti tą laiką konkrečiau būtų sunku, nes tai labai priklauso nuo turimo turinio. Vieno įrašo parengimui gali užtekti 2 valandų, o gali prireikti ir savaitės. Juk gražios nuotraukos pačios nepasidaro, o nušlifuotas tekstas pats nepasirašo. Kur dar visi dalykai, kurių plika akimi nesimato (šypteli).

Galbūt iš tokio savo pomėgio jums pavyko gauti kažkokios naudos?

Naudos, gaunamos iš šio pomėgio, stengiuosi nematuoti materialiniais dalykais. Ją matuoju nepamirštamais potyriais, išvykomis, pokalbiais ir visa galybe sutiktų nuostabių žmonių, kurių dalis per šiuos metus tapo draugais.

Turite beveik 9 tūkst. sekėjų “Instagram”, kaip pavyko jų tiek pritraukti?

Iš tiesų nieko specialaus nedariau – tiesiog dalinausi man pačiai gražiomis nuotraukomis, smagiomis akimirkomis ir kitomis gyvenimo detalėmis. Tačiau jeigu jos gražios man, vadinasi, yra ir daugiau žmonių, kurie mėgsta matyti panašaus pobūdžio turinį. Smagu ir tai, kad mano nuotraukomis pasidalina tam tikri prekių ženklai bei daugiau sekėjų turintys žmonės – taip mane atranda jų sekėjai, kuriems artimas mano turinys.

Ką galite patarti žmonėms, kurie taip pat nori pradėti kurti blogus?

Būti savimi ir nesistengti kopijuoti kitų, nes tai labai aiškiai matosi. Kai darysi viską taip, kaip patinka tau pačiam, o ne didžiajai daliai kitų žmonių, tada darysi tai savo malonumui ir įsimylėsi savo veiklą. Juk neveltui sakoma: "what is done in love is done well."

INSTAGRAM - https://www.instagram.com/mondayjazz/

TINKLARAŠTIS - http://basicapproachblog.com

 

Karšti pasiūlymai