Rugsėjo 1-osios gėle vis dar tituluojamas kardelis - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2013-09-03 12:06 FOTODIENA (Edvardo Blaževičiaus) nuotr.

Rugsėjo 1-osios gėle vis dar tituluojamas kardelis

Po vasaros atostogų į mokyklos suolus grįžtantys mokiniai savo mokytojas pamalonina spalvingais gėlių žiedais. Ir nors rugsėjo 1-ąją gėlininkų prekystaliai lūžta nuo gėlių žiedų gausos ir įvairovės, tačiau Lietuvos gėlininkai mokslo ir žinių šventės gėle vis tik tituluoja kardelį.

„Perka įvairias gėles: jurgius, rožes, gerberas, tačiau populiariausia mokytojams dovanoti kardelius“, - tikina sostinėje įsikūrusio gėlių salono „Florisima“ vadovas Viktoras Bobinas. Jo nuomone, vaikai rugsėjo pirmąją švenčia kelis kartus: „Juk vaikai lanko ir įvairius būrelius, todėl ir gėles dovanoja keliems mokytojams.“ Vilnietis verslininkas pastebėjo, kad šiai šventei dalis vaikų ruošiasi iš anksto: „Pusė mokinių gėles perka išvakarėse, o kiti – anksti ryte.“

Panašias gėlių pirkimo tendencijas dėsto ir kaunietė verslininkė, gėlių salono „Magonija“ savininkė, Genovaitė Pocienė: „Kardelį tikrai galime tituluoti rugsėjo pirmosios gėle.“ Moters nuomone, mažieji mokinukai dažniau renkasi sezonines gėles, o vyresnieji ištikimi klasikai – renkasi rožes. „Pastebėjome, jog šiais metais mokiniai labai taupė pinigėlius, skirtus gėlėms“, - šypsosi pašnekovė, tačiau ji neneigia, jog kai kurie negaili pinigų gėlėms: „Vieni perka tiesiog vieną gėlę, o kiti – dekoruotus gėlių žiedus, nedideles puokšteles.“

Lietuvišką mokslo ir žinių šventę puošia spalvingi kardelių žiedai, taip teigia ne tik sostinės, bet ir kitų miestų verslininkai. Ir nors mokinukai vis dar nelinkę išlaidauti gėlėms, kurias teikia mokytojams, vis tik brangiausiai už jas tenka mokėti sostinės gyventojams.

MIESTE.lt informuoja, kad vidutinė vieno kardelio kaina Vilniuje šiais metais yra 4 litai, Kaune - 3, o Klaipėdoje - 3.5 litų.

 

Karšti pasiūlymai