Simona Burbaitė atvirai: apie grožio ikoną, savo misiją ir santykius su mylimuoju - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-01-18 10:00 Asmeninio archyvo nuotr.

Simona Burbaitė atvirai: apie grožio ikoną, savo misiją ir santykius su mylimuoju

Modelį, tinklaraštininkę Simoną Burbaitę (25), 2013-aisiais gynusią Lietuvos garbę grožio konkurse „Mis visata“, atpažįsta daugelis, o į jos stilių ir požiūrį į gyvenimą lygiuojasi daugybė merginų. Atrodo, ši gražuolė nepalieka abejingų.

Esate viena populiariausių tinklaraštininkių Lietuvoje. Kaip ir nuo ko viskas prasidėjo?

Dėkoju už tokį įvertinimą, išties malonu. Galėčiau pernakt dirbti prie savo tinklaraščio, jį tobulinti. Motyvacija ir užsidegimas padeda savo auditorijai pasiūlyti kokybišką rezultatą. Galbūt atrodo, kad kurti tinklaraštį paprasta, bet maisto ruošimas, fotografavimas, bendravimas su partneriais, dalyvavimas grožio, mados bei sveikatingumo renginiuose ir estetiškas viso to pateikimas atima daug laiko. Be to, esu maksimalistė – man patinka norėti daugiau, svajoti drąsiau. Žinau, kad nėra trumpesnio kelio iki vietos, į kurią verta nueiti.

Mintis turėti profesionalų tinklaraštį aplankė prieš daugiau nei dvejus metus. Tuo metu sulaukdavau moterų, merginų laiškų – jos guosdavosi neturinčios draugės, su kuria galėtų pasikalbėti (kartais tokiomis temomis, kurių gėdijasi), prašydavo patarimų. Labai norėjau kiekvienai jų skirti dėmesio, padėti, nuoširdžiai pasikalbėti, išklausyti ir bent trumpai atstoti draugę, kurios man pačiai taip trūko.

Dalyvaudama įvairiuose konkursuose, o jų buvo išties daug (konkurse „Mis Aukštaitija“ Simona tapo „Mis Foto“, o grožio rinkimuose „Mis Lietuva“ buvo paskelbta pirmąja vicemis; šis titulas jai suteikė galimybę atstovauti Lietuvai „Mis visatoje“), jaučiau, kaip draugės vis labiau tolsta. Todėl iš pradžių savo tinklaraščiu siekiau sukurti erdvę, kurioje moterys gerai jaustųsi, rastų naudingų patarimų, skatinančių tobulėti, bendrauti, ir sulauktų palaikymo. Manau, kad būtent tobulos figūros troškimas, dalyvavimas įvairiuose konkursuose, darbas mados pasaulyje ir pramogų verslo užkulisiai mane vedė link tinklaraščio, o vėliau – ir knygos.

Tinklaraštis pastūmėjo rašyti knygą. Matyt, jis buvo tarsi repeticija, kuriai nereikia didelių investicijų. Tik rašyti vien jį man neužteko, be to, socialinėje erdvėje rodomas gyvenimas – dažnai suvaidintas, netikras (dėl to žmonės dažnai save nuvertina, iš to kyla nepasitikėjimas savimi). O knygoje nieko nesuvaidinsi. Be to, norėjau, kad anksčiau ar vėliau visa informacija moterims būtų po ranka. Pavyzdžiui, pritrūkai sveikų receptų idėjų? Atsiverti knygą. Neturi motyvacijos apsiauti sportinius batelius? Atsiverti knygą. Knyga man suteikė galimybę pasiekti dar daugiau skaitytojų, vadinasi, daugiau moterų.

Kokią žinutę stengiatės perduoti jaunoms moterims?

Skatinu skirti laiko sau, kad ir kokios užimtos būtų (juk dabar moterys – barbės devyndarbės), nepamiršti rūpintis vidiniu ir išoriniu grožiu. Žinoma, nesakau, kad visos turime atrodyti tobulai, valgyti ir rengtis pagal vadovėlį. Atvirkščiai, būtina puoselėti unikalumą, nepasiduoti, jei kartais kas nors nepavyksta taip, kaip norėtum. Skatinu suprasti, kad reikia mylėti save ir siekiant tikslo, ir jį jau pasiekus.

Aš padedu formuoti sąmoningą grožio suvokimą, nes moteriai keliami itin aukšti reikalavimai: ji turi būti graži (nepriekaištinga oda, plaukai, nagai), įdomi kaip asmenybė (turinti nuomonę, mokanti bendrauti), domėtis sveika mityba, sportuoti, stilingai atrodyti, būti sąmojinga.

Ne visoms moterims pavyksta atitikti tokius standartus, bet jos ne mažiau nori jaustis gražios ir to siekia. Juk jei moteris nepasitikės savimi, nuolat bus susirūpinusi, pagiežinga, pavydi, nepadės nei grožio injekcijos, nei brangiausias kremas ar makiažas.

Aš esu ta, kuri įkvepia, padeda ir motyvuoja, ta, kuri gali patarti, nes pati viską perėjau – iš arti mačiau pramogų, grožio pasaulį, nuėjau ilgą kelią iki savo svajonių išvaizdos ir to, ką turiu šiandien.


Asmeninio archyvo nuotr.

Papasakokite plačiau apie savo knygą „Tavo geriausia draugė“.

Kaip jau minėjau, man trūko bendravimo, artumo ir moteriško solidarumo. Troškau dalytis išgyvenimais, atradimais, praradimais, išbandytu plaukų kaukės receptu, pasidžiaugti nauju pirkiniu ar tiesiog su kuo nors pasijuokti. Juk draugė – tai žmogus, su kuriuo gali būti savimi, neprivalai apsimetinėti ar stengtis įtikti. Artima draugė stiprina moters saugumo jausmą. Todėl ir noriu, kad skaitydamos šią knygą moterys įsivaizduotų, kad tai pokalbis su besąlygiškai mylinčia drauge, kuri palaiko, skatina, niekada nemeluoja, o kai reikia, sudrausmina ar kritikuoja.

Sako, pavojinga neturėti artimos draugės. Nesidalydamos išgyvenimais ir problemomis mes patiriame daug streso. Aišku, knyga neišspręs problemų už patį žmogų, taip pat nesakau, kad tik mano kelias ar patarimai yra teisingi, geriausi. Ši knyga siūlo patirtį, pagalbą ir tik pati moteris sprendžia, kas jai geriausia.

Tikiu, kad kiekviena skaitytoja knygos puslapiuose ras tai, ko ieško, ką gali sau pritaikyti, kas tinka būtent jai. „Tavo geriausia draugė“ skirta visoms moterims. Dar žinau, kad knygoje save atpažins tiek merginos (pati būdama jų amžiaus kokių tik užgaidų, kaprizų, ambicijų ir demonų neturėjau), tiek stiprios, subrendusios moterys, galbūt pametusios moteriškumą ambicingame, skubančiame, vyriškame pasaulyje.  Ši knyga skirta ir toms, kurioms galbūt sunku veidrodyje matyti savo atvaizdą, išeiti į viešumą ir bendrauti su žmonėmis. Knyga skirta ir toms, kurioms trūksta moteriško palaikymo, kurios nori geriau save pažinti, būti laimingos su savimi.

Galiausiai ši knyga skirta moteriai, kuri pasiilgusi savęs – geriausios ir unikalios. Tikiu, kad tam, jog stipriai mylėtume, atsiskleistume, ugdytume savo moteriškumą, tiesiog būtinas moteriškas ryšys. „Tavo geriausia draugė“ man suteikia galimybę kiekvienai skaitytojai padovanoti tą ryšį, tarsi apkabinti. Mes dažnai nespėjame perskaityti, pamatyti ar išgirsti to, kas vertingiausia, todėl džiaugiuosi, kad mano žodis turi išliekamąją vertę.

Visada atrodote nepriekaištingai. Ar tam skiriate daug dėmesio, o gal, priešingai, užtrunkate vos kelias minutes?

Be abejo, stengiuosi prisižiūrėti, nes man tai svarbu ir labai patinka, tačiau to nesureikšminu. Manau, nėra negražių žmonių, yra tik nesusitvarkę. Visuomet sakau, kad svarbiausia rasti tinkamas veido priežiūros priemones, grožio specialistus, ypač aprangos stilių, nes drabužiai turi atitikti asmenybę, per juos vyksta nebylioji komunikacija. Kasdieniam susiruošimui skiriu nedaug laiko. Nemeluosiu, būna tokių rytų, kai pasidažau automobilyje (juokiasi). Arba po visos dienos darbų, fotosesijų ir susitikimų skubu tiesiai į renginį – tada mane gelbėja akių pieštukas ir raudonas lūpdažis.

Kaip prasideda Jūsų diena?

Tėvai kartą man yra pasakę: „Dukryte, mes tau iš visos širdies linkime rasti tokį darbą, kurį iš tikrųjų mylėtum. Tada tau nereikės dirbti.“ Manau, linkėjimas išsipildė su kaupu (šypsosi). Kiekviena diena yra vis kitokia, todėl labai mėgstu savo darbą – jis dinamiškas. Tiesa, daug kam atrodo, kad dirbti modeliu ir rašyti tinklaraštį – ne darbas, tik nuolatinės atostogos ir gražių nuotraukų kėlimas į instagramą. Vis dėlto atrodo, kad kokybiškų tinklaraščių Lietuvoje dar labai trūksta. Dabar visi save mėgsta vadinti influenceriais, bet turinio vertė lygi beveik nuliui.

Su širdies draugu kartu esate ne vienus metus. Kaip puoselėjate santykius?

Su Matu sukūrėme labai stiprius santykius ir juos puoselėjame jau 8 metus. Esu viešas, daug bendraujantis žmogus, tad tikrai ne kiekvienas vyras gali ir nori šalia savęs turėti tokią moterį. Kitas galbūt jau seniai būtų trenkęs durimis ir išėjęs. Pirmiausia mes esame geriausi draugai ir pasitikime vienas kitu. Svarbu gerbti antrąją pusę, nelaikyti ir nekontroliuoti kiekvieno žingsnio, nepriekaištauti dėl smulkmenų.

Manau, kai poroje pradedamos kelti sąlygos, prasideda didžiausios bėdos. Reikia sugebėti vienas kitam suteikti kūrybinę ir profesinę laisvę. Aišku, nesame tobuli, per tiek metų patyrėme ne vieną išbandymą ir tikrai nėra vieno stebuklingo santykių recepto. Kiekvieną dieną gali išsiskirti ir pasirinkti kitą žmogų, bet mes kas rytą iš naujo pasirenkame vienas kitą. Vadinasi, mylime.

 Kaip prisižiūrite mitybą? Ar turite ypatingų įpročių?

Nemėgstu kraštutinumų, todėl klausau savo kūno ir darau taip, kaip jis prašo. Stengiuosi valgyti kiek natūralesnį maistą. Juokaudama sakau: mažiau iš dėžučių, o daugiau iš žemės. Valgome tam, kad gyventume, o ne atvirkščiai. Šiukštu nereikia tapti maisto ir šaldytuvo verge. Tiesiog neleidžiu maistui valdyti manęs. Esu išranki ir žinau, kas ir kiek tinka mano organizmui.

Kaip atrodo Jūsų laisvalaikis?

Mano laisvalaikis yra mano darbas. Dirbu ištisą parą (juokiasi). Jau daugiau nei pusantrų metų intensyviai lankau Tailando boksą. Be sporto neįsivaizduoju savo gyvenimo. Jaučiu, kaip auga noras siekti rezultatų ir kuo tiksliau, techniškiau atlikti smūgius, kad visi kovos elementai išeitų natūraliai ir lengvai. Be to, seniai turėjau svajonę vėl lankyti pramoginius šokius (šokau vienus metus, kai buvau septynių), apie tai užsiminiau Matui ir jam ši idėja labai patiko. Todėl galiu pasidžiaugti, kad jau kuris laikas lankome šokių pamokas ir sparčiai tobulėjame.

 Kokia moteris Jums yra ikona?

Tikiu, kad išorinis moters grožis neatsiejamas nuo jos jausenos, darnos su savimi, emocinės pusiausvyros pojūčio – kai jos skleidžiamos vertybės, elgsena ir mintys dera. Šalia tokios moters tiesiog norisi būti. Tokia moterimi būti yra gera. Stengiuosi nuolat ją puoselėti savyje, manau, tai nuolatinis procesas ir viso gyvenimo darbas. Tokios moters akys dega meile. Meile ne tik artimiesiems, sau, bet ir gyvenimui.