Naują projektą pristatanti aktorė Redita Dominaitytė: „Ką dar galėčiau pasikviesti į pirmąjį pokalbį, jei ne jį?“ - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-09-11 12:27 Deivio Luko nuotr.

Naują projektą pristatanti aktorė Redita Dominaitytė: „Ką dar galėčiau pasikviesti į pirmąjį pokalbį, jei ne jį?“

Rugsėjo 12 d. 12 val. knygų ir įdomių pokalbių gerbėjus aktorė, „Knygos teatro“ įkūrėja Redita Dominaitytė kviečia užsukti į kavos namus „Vero Cafe“, įsikūrusius prekybos centre VCUP. 

Į pirmąjį ciklo „KNYGA + Miestas“ pokalbį, kuris tiesiogiai bus transliuojamas socialiniais tinklais, ji pasikvietė Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių. 

„Jokios politikos, jokių temų apie miesto problemas. Man įdomus pats žmogus, jo santykis su aplinka ir savimi. Tai pozytyvių pokalbių laida. Kuo toliau, tuo labiau sieju save su Vilniumi. O kaip yra miesto merui? Kas jam iš tiesų įdomu? Ar skaito knygas ir kokias?“, - būsimą pašnekesį pristatė R. Dominaitytė, pridūrusi, jog, jos nuomone, būti meru yra klaiki atsakomybė. 

Aktorė patikino – tikslaus dialogo scenarijaus niekada neplanuoja, susitikimo nerežisuoja ir kur jis nuves, niekada nežino. 

„Dažniausiai tokių pokalbių turinys būna labai netikėtas, o pašnekovas papasakoja tai, apie ką niekam daugiau nebūna prasitaręs. Esam per daug įsitempę, inertiški, puolami, nuolat ginamės, sunkiai atsipalaiduojame ir negebam megzti jaukaus, nuoširdaus pokalbio. Dažnai mano pašnekovai į laidą atsineša savo kaukes, kurias laidos metu po truputį padeda į šalį ir tampa tiesiog mirtingaisiais, turinčiais silpnybių bei ydų, kurios mus daro paprastais bendruomenes nariais, o ne tituluotom personom. Tas virsmas pats gražiausias ir įkvepia mane kurti naujas iniciatyvas “, - sakė R. Dominaitytė, pastaruosius dvejus metus reguliariai įkvepianti panašius renginius su žinomais Lietuvos žmonėmis. 

Anot jos, knygų pasaulis yra labai turiningas, o apie skaitymą galima kalbėti net su knygą tik mokyklos laikais varčiusiu žmogumi. 

„Vertybės lieka nepakitusios šimtmečiais. Ir knygos – dar vienas to patvirtinimas. Net tada, kai pašnekovas pareiškia, kad neskaito, knyga tampa priemone susitikti“, - sakė R. Dominaitytė.