Dizainerės A. Beliakaitės dovana jaunavedžiams – „Meilės sodas“ - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-06-19 14:28

Dizainerės A. Beliakaitės dovana jaunavedžiams – „Meilės sodas“

Juodomis ir baltomis su raudonais užtrauktukais vestuvinėmis suknelėmis garsėjanti dizainerė Aurelija Beliakaitė netrukus atvers „Meilės sodą”. Romantiškai pavadintas mažas parkelis, kuriame jau stūkso šešiasdešimt obelaičių įsikūrė Pūčkoriuose, rytinėje Vilniaus miesto dalyje.  Kiekvienas medis turės savo šeimininką, dizainerė jaunųjų porai dovanos po vieną obelį, kurie užsisakys vardinę vestuvinę suknelę. „Tai labai simboliška dovana, nuo neatmenamų laikų jaunieji sodindavo medį savo vestuvių proga” – sako 28-erių A.Beliakaitė.

Pasak dizainerės obelys simbolizuoja tvirtą ir meilės kupiną šeimą, visi medžiai pasodinti pavasarį, jau prigiję ir tvirti. Sodinti patiems, svarbiausią metų dieną, nereikės, viskas kur kas moderniau, nes kiekviena obelaitė turės savo kodą, kurį galės rasti internete ne tik mylimieji, bet ir jų artimieji. Bėgant metams, atvykti čia ir surengti iškylą, nusifotografuoti bus smagi pramoga - augs ne tik medis bet ir santuokos metai.

Obelys – prevencija prieš skyrybas

Meilės sode vien tik obelys, todėl, kad tai ypatingas medis, duodantis vaisius. Antikos Graikijoje obuolys reiškė meilės prisipažinimą, nes vaisius laikytas meilės deivės simboliu.

Jaunuolis, norėdamas prisipažinti meilėje arba paprašyti mylimosios rankos, turėdavo padovanoti jai obuolį. Priėmimas reikšdavo, kad mergina myli arba sutinka tekėti.

Būsimi sutuoktiniai iš pradžių nustemba išgirdę šią idėją, nes daugeliui įprasta įsigyti suknelę ir tiesiog pasidžiaugti gražiomis akimirkomis, o ši mintis dar labiau įprasmina suknelės kūrybinį procesą, suteikia prie esamos laimės dar daugiau prasmės. „Smagu, kad jaunieji palaiko idėją, noriai registruojasi, klientės juokaudamos sako, kad kai susidurs su bendro gyvenimo sunkumais, kartu su vyru atvyks į „Meilės sodą” pasisemti stiprybės” – sako dizainerė A.Beliakaitė.

Ambicija – mažą sodą paversti parku

Šį projektą įgyvendinti padėjo architektas Vytenis Jakštas, profesionalo akis pamatė, kad šalia Vilniaus esantis Pūčkorių sodas taps puiki nauja vieta miesto žmogui. „Numačiau ne tik medžių išdėstymą, bet viso sodo potencialą tapti parku. „Meilės sodas“ unikalus tuo, kad jį galima matyti iš Pūčkorių atodangos, tai ne tik vizualus kampas iš apačios, bet ir iš viršaus, nes juo galima gėrėtis ir iš tolo – sako architektas, kuris prisidėjo prie daugiau nei 1500 projektų Afrikoje, Europoje bei Madagaskare.

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vadovė džiaugiasi jaunų žmonių iniciatyva gražinti Vilnių ir džiuginti atvykusius į sodą. „Tai ne tik gražus simbolis jaunųjų meilei, bet ir mūsų teritorijos puošmena, dešimt žmonių sodino obelaites visą savaitgalį, visi parko darbuotojai noriai prisidėjo” – sako J. Radžiūnienė.

Tikslas – puoselėti šeimą

Lietuvos susituokusių porų statistika liūdnoka, šiai dienai daugiau nei keturiasdešimt procentų santuokų baigiasi skyrybomis, todėl ši akcija nėra trumpalaikė, sodas kasmet augs, jis turėtų tapti pavyzdžiu ateities kartoms į santuoką žiūrėti kaip į rimtą darbą.

„Bendraudama su nuotakomis vis dažniau išgirstu norą, kad bent jau vieną dieną gyvenime, kad ir kas benutiktų, nori tapti karalienėmis. Tokie norai, nors pasakyti su šypsena, mane privertė susimąstyti, nejaugi ruošiantis tokiam ypatingam gyvenimo žingsniui kaip santuoka, šeima, žiūrima paviršutiniškai, juk tai viso gyvenimo darbas, o ne vienos dienos puota. Galbūt požiūris į bendrą gyvenimo kelią tapo tik šventės noru? Todėl aš ir mano komandos nariai sugalvojome sukurti simbolį, kuris primintų, kad bendras gyvenimas, ne tik graži vestuvių šventė. Šeimai, kaip ir augalui reikia priežiūros, kad jis džiugintų nuostabiais žiedais, reikia puoselėti ir padėti augti kartu” – sako dizainerė, kuriuos nei viena vestuvėms puošta mylimųjų pora dar neišsiskyrė.

 

Karšti pasiūlymai