Įspėja: traukti į nosį prezervatyvus nėra šaunu - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-04-24 17:43

Įspėja: traukti į nosį prezervatyvus nėra šaunu

Internetinėje erdvėje “Youtube”, “Facebook” šiuolaikinis jaunimas truputį atidėjo į šalį garsiai nuskambėjusį iššūkį, angliškai vadinamą 'Tide Pod Challenge'' – tai išūkis, kuriame jaunimas dedasi į burną skalbimo miltelių kapsules ir bando jas susproginti. Visa tai jie filmuoja ir šią “juokingą” video medžiagą talpina internete.

Na, o dabar jaunimo tarpe, visame Pasaulyje populiariausias išųkis - “Prezervartyvo įšūkis”'. Tačiau pastarasis iššūkis toli gražu neatitinka tikrosios prezervatyvų paskirties! Per šį iššūkį, jaunimas įtraukia sargį į nosį, o vėliau ištraukia prezervatyvą pro gerklę. Jaunuoliai, kurie yra jau ganėtinai subrendę, kad žinotų kas yra sargiai ir kaip jie naudojami,  visgi susikiša juos į nosį ir bando ištraukti pro gerklę. - Ar gi tai nestebiną?

Vienos didžiausių prezervatyvų parduotuvės Lietuvoje Sargiai.lt kolektyvas pabandė padėti suprasti šio keisto “reiškinio” esmę atsakydami į kelis klausimus:

Taigi, kas čia per velnias?

Pirmiausia, reikia suprasti, kad dauguma jaunuolių tai daro norėdami pasilinksminti arba pasirodyti prieš draugus...Jie išpakuoja sargį iš pakuotės ir giliai įkvepia jį sau į nosį, kol jis pasirodo burnoje ir tuomet prezervatyvas yra tiesiog ištraukiamas per butną... Norint geriausiai suprasti kaip atrodo ši kvailystė reikia tiesiog pažiūrėti nors vieną video  įrašą internete..

Tai juk nauji/nenaudoti sargiai, tiesa?

Na tikimės, kad jaunimas dar visiškai neišprotėjo ir bent jau naudoja naujus sarius, šiam “išūkiui”

Kaip jaunimas įtraukią prezervatyvą pro nosį, kaip pro nosį pralenda sargio žiedas?

Tam prireiks drąsos ir didelės jėgos plaučiuose įkvepiant. Tam nėra paaiškinimo, kaip visas šis procesas vyksta. Drąsos prireiks ir žiūrint video, kuriuose šie triukai atliekami.

Ar tai naujas iššūkis?

Ne, šis iššūkis  yra žinomas jau kurį laiką. Panašūs eksperimentai yra užfiksuoti video 2003m. ir 2013m. JAV video tais laikais buvo “ant bangos”, tačiau jis yra ištrintas iš youtube platformos atsižvelgiant į turinį. Kol vieni jaunuoliai gąsdina bendraklasius bei mokyklą ginklais bei susišaudymais, kiti- platina “Condom Challenge” arba lietuviškai “Prezervatyvo įšūkį”.

Kas blogo gali atsitikti įkvėpus prezervatyvą?

Visų pirma, labai rizikinga dėtis daiktus į save. Antra, prezervatyvai yra sutepti lubrikantu,kuris gali sukelti infekciją ar alergiją. Trečia, prezervatyvas nosyje blokuoja orą bei galimybę įkvėpti jo. Galiausiai, jausmas, lyg smegenys būtų suspaustos, kvapas bei lipnumas.

Ką tai reikškia atsakingiems tėvams?

Jaunimas turėtų suvokti, kam skirti prezervatyvai. Sarigiai turi būti suprantami, kaip apsisaugojimo priemonės. Jaunimas, kuriam sueina 13 -16 metų, tūrėtų gauti informaciją, kam sargiai yra naudojami, kur jie turėtų būti dedami ir kur jokiu būdų negalima jų naudoti.

Su DAILY CARD kortele - 10% nuolaida prekėms.

Dar neturi daugiausia nuolaidų Lietuvoje turinčios kortelės DAILY CARD? Įsigyk jau dabar!