Populiari ar ekologiška: kokią kosmetiką rinktis? - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-08-01 13:55 Organizatorių nuotr.

Populiari ar ekologiška: kokią kosmetiką rinktis?

Šiandien yra ta diena, kai moterys turi ypač didelę laisvę kūrybiškam savęs gražinimui. Kosmetinių priemonių gausa stebina ir klaidina neretą pirkėją. Pirmiausia reikėtų užduoti sau klausimą – koks mano tikslas ir kokie mano odos poreikiai? 

Vizažistė Laura Žilionytė sugalvojo ir atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo dvi panašiai padažytos merginos. Vienintelis skirtumas buvo tas, kad viena mergina padažyta vizažistų populiarinama kosmetika, o kita – ekologiška, mažiau žinoma plačiajai audtorijai. Galutinį rezultatą – abiejų merginų makiažą – įamžino fotografė K. Vaitonytė, o filmuota medžiaga pasirodė Facebook paskyroje su klausimu, kuri iš šių merginų padažyta su ekologiška kosmetika. Rezultatai parodė, kad moterys didelio skirtumo neįžvelgė ir nemažai spėjimų buvo priešingi tiesai. 

Šis eksperimentas rodo, kad dažnai renkamės daug nemąstydamos, remiamės savo įsitikinimais ir tuo, ką matome reklamose. Taip pat vyrauja tam tikri mitai, kurie lemia mūsų apsisprendimą. Nuo seno suformuota visuomenės nuomonė kužda, kad ekologiška kosmetika tiesiog negali būti ilgai išliekanti ir pakankamai pigmentuota, be to yra brangi. Tačiau kada paskutinį kartą bandėte kažką ekologiška įsigyti? Nusipirkote ir nepatiko? Ir ar tai nėra istorija kaip ir su bet kuriomis kitomis prekėmis? Brangu? Ar tikrai domėjotės ne vieno gamintojo produkcija? Juk makiažo pagrindą galima įsigyti ir už 6€, ir už 60€. Lygiai taip pat yra ir su ekologiška kosmetika – skirtingi gamintojai gali pasiūlyti skirtingą kainą.

Taigi viskas priklauso nuo mūsų pačių poreikių ir sąmoningumo renkantis konkrečią priemonę. Moterys, planuojančios vestuves ar dalyvavimą fotosesijoje nėturėtų baimintis dėl ekologiško makiažo – natūrali kosmetika nuolat tobulėja ir atsižvelgia į laiko diktuojamus poreikius bei madas, lygiai kaip ir daugelio kitų populiarių gamintojų makiažo priemonės.