Interviu: Donatas Švedijoje laukia šeimos ir negaili investuotų tūkstančių - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
Specialiai MIESTE.lt iš Stokholmo
2016-05-09 11:42 MIESTE.lt nuotr.

Interviu: Donatas Švedijoje laukia šeimos ir negaili investuotų tūkstančių

Savaitę Švedijos sostinėje viešintis ir "Eurovizijos" dainų konkursui besiruošiantis Donatas Montvydas, užsieniečiams pristatomas kaip Donny Montell, davė interviu portalui MIESTE.lt. Jo metu atlikėjas papasakojo apie pasiruošimą, šeimos laukimą ir investuotus tūkstančius iš savo kišenės. Tiesa, dėl jam išsakytos kritikos vyrukas stengėsi susilaikyti nuo komentarų.

Donatai, pirmiausia noriu pradėti nuo komplimentų. Puikiai atstovauji Lietuvai, atrodai kur kas brandžiau nei prieš 4 metus, kai pirmą kartą dalyvavai "Eurovizijoje". Ar ir jautiesi kur kas patogiau?

Tai augimo procesas. Kiekvienas žmogus keičiasi dėl savo patirties. Jei kalbėtume apie muzikinę pusę, pasikeičia dainininkas po kiekvieno pasirodymo, turo ar albumo išleidimo. Tai atspindi augimą. Faktas, kad nestoviu vietoje. Per tuos 10 karjeros metų dar nė karto nedariau muzikinės petraukos. Ir sulig kiekvienais metais buvau kitoks, labiau patyręs. Ir tai atsispindi visose plotmėse: tiek kūryboje, tiek įvaizdyje.

Jau savaitę esi Stokholme, ruošiesi "Eurovizijai". Kaip vertini šį laiką ir ar dar nepervargai?

Ne, laikas čia labai įprastas. Aš aiškiai žinau, ką man reikia padaryti, esu pasiruošęs iš anksčiau. Na, o laisvą laiką bandau prasmingai išnaudoti naujų dainų įrašams.

Patirtis mane išmokė, kad privalai mėgautis tuo, ką darai. Ir aš iš tiesų džiaugiuosi būdamas čia, bendraudamas su žurnalistais, mėgaujuos būdamas scenoje, nejaučiu jokios baimės. "Eurovizija" - vienas iš etapų mano gyvenime. O iš 10 metų perspektyvos tai tėra dvi dienos (šypteli).

Šią akimirką "Eurovizija" man yra svarbiausia, bet labai laukiu savo šeimos. Buvimas čia man yra geras laikas.

Netrukus atvyksta Tavo žmona su dukrele. Dėl ko labiausiai lauki šeimos? Trūksta kažkokio artumo?

Šeima mano piramidės viršuje buvo visada. Tai yra realizacija. Ilgainiui tu nesuskaičiuosi visko tik išleistomis dainomis ar albumais, o vertinsi tai, ką sugebėjai duoti žmonėms, kiek sugebėjai padaryti jiems įtakos.

Muzika formuoja ne tik muzikinį skonį, bet ir kitus dalykus. Kaip ir Michaelo Jacksono ar Freddie Mercurio kūryboje girdėjau tai, kas apskritai nesusiję su muzika. O šeima, kaip sakiau, man yra vertingiausias dalykas gyvenime.

"Eurovizija" yra komercija. Prieš kelias savaites man teko dalyvauti laidos "Yra kaip yra" filmavime, kuriame dalyvavo keli pramogų pasaulio ekspertai, kurie tikino, kad Tavo pasirinkimas "Eurovizijos" atvirutėje filmuotis su šeima ir vaizdo klipe rodyti vestuvinį žiedą yra klaida. Esą tai gali sumažinti Tavo šansus konkurse. Kaip tai vertini?

Nėra Lietuvoje specialistų ir, tiesą pasakius, neturiu ką komentuoti šiuo klausimu.

Tai nemanai, kad žiedo mūvėjimas klipe ir šeimos eskalavimas Tau yra nenaudingas žingsnis?

Aš nieko nedarau, jei man nepatinka. Elgiuosi tik taip, kaip noriu ir kaip jaučiu. Nuo įvaizdžio iki vadybinių dalykų. Esu profesionalas, perfekcionistas ir daug ką apmąstau.

Pakartosiu - nemanau, kad Lietuvoje yra profesionalų, kurie galėtų tokius dalykus vertinti. Tai tiesiog nuomonė.


Eurovision.tv (Thomas Hanses) nuotr.
 

Kalbant apie įvaizdį, į Stokholmą atsivežei daug drabužių. Jau nusprendei, kad pusfinalio metu ketvirtadienį pasirodysi su šviesiu švarku ir tamsiomis kelnėmis. Tau šis ansamblis pasirodė pats priimtiniausias?

Yra mano stilistas ir aš. Atsivežėme daug drabužių, bet finale vaizdas ekrane padeda nuspręsti... Toks yra mano skonis, tokį aš turiu ir jaučiu. Tokius drabužius ir renkuosi.

Įtakos apsisprendimui turėjo ir su manim dirbati režisierė iš Švedijos. Yra niuansų dėl apšvietimo. Ji davė patarimų ir galiausiai buvo pasirinktas šis įvaizdis (šviesus švarkas ir tamsios kelnės - aut.past.). Manau, trijų žmonių sprendimo visiškai pakanka.

Tavo vadybininkai Martynas ir Neringa minėjo, kad šįmet dėl Tavęs jaučia Olimpinę ramybę. Kaip manai, taip yra dėl ilgo jūsų bendro darbo?

Tai atspindi žmogaus augimą. Aš kaip atlikėjas ir autorius einu savo keliu. Esu savo vėžėse. O Martynas ir Neringa yra savose. Ir, be abejo, su metais, su patirtimi mes augame. Kiekvieno nuopelnas yra išmokti dirbti su savimi, analizuoti sprendimus, įveikti sunkumus. Kartais ir kiti nepadės eiti į priekį, jei pats to nenorėsi.

Be abejo, labai svarbi gera atmosfera. Ir komandą ją padaro. Svarbu, kad jaustumeisi pozityviai. Atlikėjas yra piramidės viršūnėje, viskas turi suktis aplink jį. Smagu, kad geros atmosferos kūrimo mes mokomės iš švedų, nes jų darbo etika labai aiški. Jie tiesiog nesudaro diskomforto zonų, aš atsakau tuo pačiu - šis ryšys labai padeda.