Donatas Montvydas - "Eurovizijos" finale! - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-05-12 17:45 Eurovision.tv (Anna Velikova) nuotr.

Donatas Montvydas - "Eurovizijos" finale!

Ketvirtadienį Stokholmo GLOBE arenoje vyko antrasis “Eurovizijos” dainų konkurso pusfinalis, kuriame varžėsi ir lietuvis Donatas Montvydas. Paaiškėjo ir antrojo pusfinalio rezultatai.

Iki pasirodymo likus kelioms valandoms Donatas pasirodė spaudos centre, kur Lietuvos žiniasklaidai davė komentarą. Transliaciją buvo galima tiesiogiai stebėti MIESTE.lt feisbuko paskyroje.

Donatas sakė, kad ketvirtadienį stengiasi nieko prie savęs neprisileisti, susikaupti. Į dideles diskusijas atlikėjas nesileido ir su jam staigmeną padariusiais bičiuliais - radistais Jonu Nainiu ir Rolandu Mackevičiumi bei dainininku Vaidu Baumila. Plačiau apie jaudinančią staigmeną skaitykite čia.

"Vėliau parašiau jiems žinutę, kad negalėjau nieko jiems duoti", - prisipažino atlikėjas.

Taip pat Donatas tikino, kad prieš pusfinalį dėl savo perfekcionizmo negalėjo ramiai miegoti, neramino mintys, kaip scenoje pasirodyti dar geriau nei anksčiau.

Galiausiai D. Montvydui paruošė arbatos jo vadybininkas Martynas Tyla ir padėkojęs už palaikymą lietuvis išėjo ruoštis savo pasirodymui.
Pažiūrėkite įrašą:

Antrasis “Eurovizijos” pusfinalis presidėjo nuo žaismingos kabareto dainas, kurią atlikėjo dainininkas Mansas Zelmerlowas ir komikė Petras Mede. Abu jie šįmet vedą šou.

Pirmasis scenoje dėl kelialapio į finalą pasirodė latvis Justs su daina “Heartbeat”. Efektingą kūrinį jam sukūrė praėjusių metų 6 vietos laimėtoja Aminata. Justsas pasirodymo metu išlaiko savo jaunatvišką stilių. Dėvi juodus plėšytus džinsus, juodus marškinėlius ir juodą odinę striukę. Dinamiškas operatoriaus darbas suteikia pasirodymui papildomo įspūdžio.

Antrasis scenoje – lenkas Michal Szpak. Apie gyvenimo spalvas dainavęs ilgaplaukis parodė savo geras vokalines galimybes. Tiesa, baladė labiau turėtų patikti vyresnei publikai. Michal scenoje vilkėjo raudonu fraku.

Šveicarijos atlikėja Rykka pasirodė trečiuoju numeriu. Ji atliko dainą „The Last Of Our Kind“. Kam nepatiks atlikėjos kūrinys, galės pasigrožėti merginos garbanomis ir subtiliai apnuogintomis kojomis.

Galingo balso turėtojas HoviIzraelio scenoje ketvirtas. Jis savo baladę „Made Of Stars“ atliko itin jausmingai, o romantikos suteikė ir vizualizacijos, ir akrobatinis šokėjų numeris. Pasirodymui izraelietis pasirinko juodą drabužių derinį.

Penktasis scenoje – Lietuvos kaimynas IvanasBaltarusijos. Nors galvojo į sceną pasiimti gyvus vilkus, teko tenkintis vaizdo vizualizacijoms. Pasirodymo pradžioje atlikėjas rodomas be drabužių – bet tai tik įrašas, nes vėliau Ivanas scenoje kūrinį atlieka pasipuošęs šviesiu kostiumu.

Po Ivano pasirodymo renginio vedėjas norėdamas šmaikščiai patraukti Ivaną per dantį į sceną traukė nuogas, prisidengęs žaisliniu vilku. Visa tai - dėl nuogybių skandalo, kilusio Ivanui norint surengti pasirodymą be drabužių.

MIESTE.lt nuotr.

DAUGIAU APIE NUOGYBIŲ SKANDALĄ SKAITYKITE: SKANDALINGOJO BALTARUSIO NUOGYBIŲ INTRIGA: PAAIŠKĖJO NAUJOS DETALĖS

Serbė Sanja Vučic ZAA atliko dainą “Shelter” ir pasirodė šeštoji. Stiprų vokalą turinti mergina taip pat, kaip ir daugelis kitų dalyvių, pasipuošė juodu sceniniu kostiumu.

Airis Nicky Byrne iš grupės “Westlife“ dainavo septintas. Savo ritmingą pop kūrinį atliko ne visai užtikrintai ir turėjo intonavimo problemų. Bendrą dainos skambesį pagerino stiprūs pritariantieji vokalistai.

Dainininkė iš Makedonijos Kaliopi pasirodė prieš Donatą aštuntu numeriu. Ji atliko dainą “Dona”. Jausminga baladė turėtų patikti vyresniajai auditorijos daliai. Atlikėja yra itin populiari savo šalyje.

Devintas pasirodė lietuvis Donny Montell. Donatas itin gerai sudainavo savo kūrinį “I’ve Been Waiting For This Night”. Atlikėjas šiek tiek pakoregavo savo pasirodymą – prieš atlikdamas salto, nusimetė baltą odinį švarką ir pasirodymą baigė tik su kelnėmis ir marškinėliais.

Dešimta – viešnia iš Australijos Dami Im.  Puiki vokalistė žavėjo ne tik savo įstabiu balsu, tačiau ir efektingu įvaizdžiu – milžiniška blizgia suknele. Ji apnuogino atlikėjos kojas.

ManuEllaSlovėnijos pasirodė vienuolikta. Kantri stiliaus dainą “Blue And Red” atlikėja sudainavo tvarkingai. Šviesiaplaukė scenoje dėvėjo baltą suknelę. Vokaliai slovėnė sudainavo puikiai.

Bulgarijos atstovė Poli Genova scenoje dainavo dvylikta. Savo dainą “If Love Was A Crime” sudainavo gerai, tačiau pagrindiniu akcentu tapo ne vokalas, o netradicinis scecinis Poli drabužis, kuris pasirodymo pabaigoje sušvito. Televizijos režisiere dirbanti dainininkė žino, kaip atkreipti žiūrovų dėmesį.

Trio iš Danijos “Lighthouse X” atliko dainą “Soldiers Of Love” ir pasirodė trylikti. Labiau nei silpnoki vyrukų vokalai gali dominti šviečiantys danų mikrofonų stovai. Visi trys dainininkai turėjo problemų su intonavimu.

JamalaUkrainos pasirodė keturiolikta. Praeities istorinius skaudulius apdainuojanti ukrainietė savo pasirodyme negailėjo dramatizmo. Per savo šou Jamala naudojo spalvingas projekcijas.

Penkiolikta dainavusi norvegė Agnete atliko dainą “Icebreaker”. Kūrinys, susidedantis iš greito posmelio ir lėtesnio priedainio, sulaukė publikos palaikymo. Tiesa, vokaliai norvegė sudainavo prastai. Scenoje Agnete dėvėjo tą patį drabužį kaip ir nacionalinėje atrankoje.

Turbūt labiausiai nestandartinį kūrinį šįmet paruošė Gruzijos komanda, pasirodžiusi šešiolikta. Atlikėjų daina gali surinkti vadinamus protesto balsus iš tų žmonių, kuriems popmuzika nėra priimtina. Gruzinų pasirodymas buvo transliuojamas dvejopai – ir su spalvomis, ir nespalvotai.

Albanė Eneda Tarifa su kūriniu “Fairytale” pasirodė priešpaskutinė – septyniolikta. Auksine suknele pasipuošusi albanė demonstravo stiprų vokalą. Daina, priminusi kūrinius iš Džeimso Bondo filmų, neišsiskyrė iš kitų.

Antrąjį pusfinalį baigė žaismingoji belgų atlikėja Laura Tesoro, pasirodžiusi aštuoniolikta. Jaunatvišką kūrinį Laura atliko, talkinant šokėjams ir pritariančiosioms atlikėjoms. Po albanės baladės žiūrovai pasirodymą sutiko šiltai.

Prieš vidurnaktį paaiškėjo rezultatai ir tapo aišku, kad į finalą pateko šios šalys: Latvija, Gruzija, Bulgarija, Australija, Ukraina, Serbija, Lenkija, Izraelis, Lietuva ir Belgija.

Į finalą nepateko: Šveicarija, Baltarusija, Airija, Makedonija, Slovėnija, Danija, Norvegija ir Albanija.