I.Zasimauskaitės pergalę "Eurovizijoje" išpranašavusi D.Filmanavičiūtė: „Viskas, ką pasakau - dažniausiai išsipildo“ - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
Karšta naujiena
2018-03-12 13:06 Asmeninio archyvo nuotr.

I.Zasimauskaitės pergalę "Eurovizijoje" išpranašavusi D.Filmanavičiūtė: „Viskas, ką pasakau - dažniausiai išsipildo“

Vakar vakare praūžė „Eurovizijos“ finalas ir paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai šių metų „Eurovizijos“ konkurse, vyksiančiame Portugalijos sostinėje Lisabonoje. Dalijamės interviu su konkurso komisijos nare, kūrybininke bei dainininke Dovile Filmanavičiūte – Miss Sheep, atskleidusia, kaip jai pavyko išpranašauti Ievos Zasimauskaitės pergalę.


Dovilė Filmanavičiūtė-Mis Sheep (LNK nuotr.)

Per pirmąsias „Eurovizijos“ atrankas pasakėte gan pranašiškus žodžius, kad Ieva Zasimauskaitė laimės šių metų konkurse. Ar Jūs tai žinojote, ar tai kažkoks ypatingas moteriškas pojūtis?

Iš tiesų, tai labai juokinga, kadangi man dažnai bičiuliai sako, jog aš net pati nežinodama, išpranašauju tam tikrus dalykus ir jie išsipildo. Negaliu tiksliai įvardyti, ar tai buvo moteriška nuojauta, ar tiesiog jausmas, jog ši daina – turi nugalėti. Man nuo pat pirmųjų atrankų buvo aišku, jog lietuviai be galo pasiilgo paprastumo, tikrumo, to žmogiškojo jausmo. Labai džiaugiuosi, kad Ievutė laimėjo ne dėl kažkokio išpranašavimo, o dėl to, kad ji mums visiems priminė, kad turime vieni kitus palaikyti, gerbti, juk turime tiek mažai laiko.

Kaip vertinate Ievos dainą?

Ši daina yra žinutė apie meilę. Kad ir kaip banaliai beskambėtų, bet nugalėjo nuoširdumas, paprastumas, miela bei lengva rožinė suknelė. O kaip bus Lisabonoje  - pamatysime (šypsosi).

Ar šiais metais buvo sunku išrinkti Lietuvos atstovą „Eurovizijoje“ ir ar tikėjote Ieva nuo pat pradžių?

Ramūnas Zilnys pasakė ypač gerą paskutinį komentarą, kuris man jau ilgą laiką kabėjo ant liežuvio galo. Šiais metais nebuvo taip, kad mes turėtume stiprų ir ryškų lyderį dainos prasme. Tačiau vienintelei Ievai pavyko iš paprasto kūrinio padaryti stebuklą. Visumoje tai buvo stiprus vakaras. Jurgis Brūzga šovė bombą, labai patiko Vaidoto iš „The Roop“ ramybė ir stabilumas, suvokimas – kur eini ir ką darai. Jaunos panos – wow! Monika Marija, Kotryna dėjo iš peties. Bet vis dėlto, širdį ant scenos padėjo vienintelė Ieva Zasimauskaitė. Tai labai akivaizdžiai atsispindėjo tiek žmonių balsuose, tiek komisijos pasirinkime. Šis pavyzdys parodo, jog būti „nuogai“ moraline prasme yra tarsi sėkmės garantas.

Ko palinkėtumėte Ievai, važiuojant į Lisaboną?

Ievutei palinkėčiau nepasiduoti pešiojimams. Žinau, kad dabar jai visi turės ką pasakyti, visi aptarinės jos suknelę, plaukus, batus, sėdėjimą, režisūrą, scenografiją, tiesiog bet ką...Manau reikėtų išsijungi internetą, susifokusuoti į tai, ką ji geriausiai daro: dainuoti, transliuoti gražią žinutę ir parodyti, kad yra tokia šalis Šiaurės Europoje, kuri yra lygiai tokia pati liūdna, kaip ir Portugalija (juokiasi). Svarbiausia nekreipti į nieką dėmesio ir daryti tai, ką ji yra suplanavusi. Kiek žinau, režisūros prasme jie planuoja daug ką keisti, tai tegul keičia, daro ką nori ir nekreipia dėmesio į pašalinius komentarus!

Ievos Zasimauskaitės finalinis pasirodymas: