Latvių "Eurovizijos" pažiba - jaunasis Jėkabas - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-02-03 10:35 Asmeninio archyvo nuotr.

Latvių "Eurovizijos" pažiba - jaunasis Jėkabas

 „Latvijos pasididžiavimo“ nominaciją gavęs dainininkas Jėkabas Ludvigas Kalmanis (The Ludvig) pristatė dainos  „I’m in Love With You“ vaizdo klipą.

The Ludvig - I‘m In Love With You (Video) :

Praėjusios savaitės pabaigoje jaunas ir talentingas dainininkas Jėkabas Ludvigas Kalmanis (The Ludvig) pristatė savo pirmąjį dainos „I’m in Love With You“ vaizdo klipą (muzika – The Ludvig ir Janis Kirsis, žodžiai – The Ludvig).

Štai ką apie savo pirmąjį vaizdo klipą ir dainą pasakoja pats Jėkabas: „Pirmoji meilė yra tai, ką išgyvena kiekvienas, jausdamas ypatingus, meilei dar nepasiruošusius, nesubrandintus jausmus. Tai – meilė, kurią pajauti be galo trapiais ir jautriais nervų galiukais. Būtent todėl, kad ji pirmoji, ji ir labai kontrastinga. Viskas sustiprėja. Jei tuo metu esi vienišas, tai tu ne šiaip vienišas, o laaabai vienišas. Jei esi šalia savo išrinktosios, tai nesi tiesiog laimingas, esi ekstremaliai laimingas. Jei pradžiugino pirmoji meilė, gali įkvėpti gyvenimo!” Dainininkas pasakoja, kad klipo filmavimas (filmuota ant Meno muziejaus laiptų, Rygos senamiestyje, Pullman Riga Old Town Hotel ir kt.) praėjusių metų lapkritį buvo labai ekstremalus – tą lapkričio 7-osios vakarą, kai buvo kuriamas šis klipas, oro temperatūra nukrito žemiau minus 10. Nepaisant to ši diena Jėkabui buvo tikrai ypatinga: „Pirmą kartą filmuoti klipą, o dar apie pirmąją meilę... Darbus pradėjome apie šeštą vakare, o baigėme apie vidurnaktį. Kad nufilmuotume klipą, dainą dainavau kokius 60 ar 70 kartų. Po filmavimo savaitę praleidau ligoninėje, gydžiausi per filmavimą pasigautą plaučių uždegimą, tačiau iš šio įvykio pasisėmiau patirties – supratau, kad su sveikata reikia elgtis rimtai, nes viskas turi pasekmių… Ir vis dėlto – visų pykčiui – dirbti su kamera buvo nuostabu! Sniegas, miestas, romantiški jausmai… Viltis, sapnas, esame kartu… Tai svarbiausia, visa kita neturi reikšmės!”

Jėkabas apie save dar priduria: „Be muzikos esu eilinis šešiolikmetis. Mokausi, siekiu tikslo ir gerai leidžiu laiką su draugais muzikos garsuose. Visą laiką klausausi muzikos, žiūriu muziką, galvoju apie muziką…”

Apie jaunojo dainininko pasirodymą – maestro Raimondas Paulas: „Latvijoje mums labai trūksta dainininkų, todėl džiaugiuosi, klausydamasis šios dainos. Man Jėkabas Ludvigas jau atrodo kaip subrendęs menininkas. Labai malonus tembras!“ O legendinis dainininkas Žoržas Siksna lakoniškai konstatuoja: „Puiku! Reikia leisti jam užkariauti pasaulį!”. Jėkabo vokalo mokytoja dainininkė Annija Putninia pripažįsta: „Jėkabo dainos melodiją lengva pagauti, ji atskleidžia ir ypatingą jo balso tembrą. Prodiuseris dainai sukūrė modernų ir šiuolaikišką skambesį, kuris tikrai atkreips įvairių kartų klausytojų dėmesį.” 

Dainininkas Jėkabas Ludvigas Kalmanis (The Ludvig) gimė Talsuose, gyvena Džistendėje, dabar mokosi NMV Rygos Doma choro mokyklos miuziklų skyriuje pas vokalo mokytoją ir dainininkę Anniją Putninią. „Dainuoti pradėjau ketvirtoje klasėje, kai vyriausioji sesuo pasakė komplimentą, išgirdusi, kaip aš pritariu per radiją skambančioms dainoms. Muziką pradėjau rašyti vienuolikos – kartu su geriausiais draugais garaže. Kai tik pirmosios dainos buvo parašytos, jas dar tą pačią naktį per telefoną pagrojome pažįstamoms merginoms. Dabar tiek daug dainų kartu su draugais jau neberašau. Kiekvienas esame atsidėjęs savo muzikos stiliui,” – apie save pasakoja Jėkabas. Dar priduria, kad, jo nuomone, laikui bėgant pagerėjo ir tapo tikresni tiek dainų žodžiai, tiek ir muzika. „Manau, rašyti dainas vienam yra geriau nei kartu su kuo nors kitu, nes tada aš jas galiu atlikti daug jausmingiau. Visos mano parašytos dainos pasakoja apie tikrus mano jausmus, nes esu įsitikinęs, kad jausmai negali būti dirbtini.”

Jėakabas labai dėkoja Talsų muzikos mokyklos mokytojams, kurie jį parėmė, buvo supratingi, ir, kaip su šypsena sako pats dainininkas, pakentė, kad pirmuosius ketverius metus jis nebuvo pats pavyzdingiausias auklėtinis: „Ačiū Raičiui Rėrihui, Talsų muzikos mokyklos direktoriui ir mano trombono mokytojui, pianino mokytojai Gitai Amuoliniai, solfedžio mokytojai Inarai Pirvicai ir solfedžio mokytojai Benitai Paeglei, pas kurią lankiausi privačiai. Labai dėkoju Kristinei Bruokai-Melkei už paramą visose vokalinėse veiklose, už suteiktą galimybę pasirodyti scenoje, lavinti gebėjimus, dalyvauti koncertuose ir konkursuose, kur ir susipažinau su kompozitoriumi Janiu Kirsiu.”

Dar pridursime, kad Jėkabas 2014 m. gavo „Latvijos pasididžiavimo” „Gelbėtojo“ nominacijos apdovanojimą.