Donatas Montvydas "Eurovizijoje" pelnė net 9 vietą, laimėjo ukrainietė Jamala - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-05-14 18:20 Eurovision.tv (Thomas Jules) nuotr.

Donatas Montvydas "Eurovizijoje" pelnė net 9 vietą, laimėjo ukrainietė Jamala

Šeštadienį Stokholmo (Švedija) GLOBE arenoje karaliavo kokybiška muzika. Čia vyko didysis „Eurovizijos“ finalas, kuriame varžėsi ir lietuvis Donny Montell (Donatas Montvydas). Atlikėjas pasirodė šešioliktas ir laimėjo net 9 vietą. Konkursą laimėjo Ukrainos atstovė, Australė liko antra, o trečias rusas.

Iš viso finale varžėsi 26 valstybės. Pateikiame visų sąrašą eilės tvarka:

 1. Belgija
 2. Čekija
 3. Nyderlandai
 4. Azerbaidžanas
 5. Vengrija
 6. Italija
 7. Izraelis
 8. Bulgarija
 9. Švedija
 10. Vokietija
 11. Prancūzija
 12. Lenkija
 13. Australija
 14. Kipras
 15. Serbija
 16. Lietuva
 17. Kroatija
 18. Rusija
 19. Ispanija
 20. Latvija
 21. Ukraina
 22. Malta
 23. Gruzija
 24. Austrija
 25. Didžioji Britanija
 26. Armėnija

Šiais metais buvo naujovių konkurso balsavime - atskirai buvo skelbiami žiūrovų ir komisijos narių balsai. Taip stebėti galutinę rezultatų lentelę buvo dar azatiškiau.

REZULTATAI!

Komisijos balai:

00:50 (Lietuvos laiku) buvo pradėti skelbti komisijos rezultatai. Austrija skyrė Donatui 1 balą, Islandija neskyrė nė vieno, Azerbaidžanas D.Montvydui skyrė 5 balus, Čekija Lietuvai skyrė 3 balus, Airija neskyrė nė vieno. Gruzija skyrė 5 balus, Bosnija ir Heregovina, Malta ir Ispanija neskyrė Donatui nė vieno balo. Tuo tarpu Suomijos komisija Donatui skyrė net 6 balus, Šveicarija - 7 balus, Danija - 5. Prancūzai Lietuvai pašykštėjo balų. Moldova skyrė 4 balus. , o Armėnija ir Kipras - nė vieno. Už vieną balą Donatas turi būti dėkingas Bulgarija. Nyderlandų komisija Lietuvai balų pašykštėjo. Tuo tarpu Latvija skyrė net 10 balų.

Vėliau buvo susisiekta su Izraeliu, kuris D.Montvydui davė 1 balą. Baltarusija, kaip ir Latvija, Donatui taip pat skyrė net 10 balų. Vokietija - 1 balą. Rusija nedavė lietuviams nė vieno balo, tuo tarpu Norvegija skyrė 2. Australijos komisija įvertino Donato pasirodymą net 7 balais, o Belgija - nuliu. Didžioji Britanija Donato pasirodymą įvertino 4 balais, o Kroatija  ir Graikija neskyrė nė vieno. Lietuva negalėjo skirti Donatui balų, bet savo 12 paskyrė Australijai.

Serbijos komisija nustebino D.Montvydui davusi net 8 balus. Makedonija ir Albanija Lietuvai balų pašykštėjo. Estijos komisija Donatui paskyrė 5 balus, o Ukraina maksimaliai - net 12. Italija - Donatui balų neskyrė. Lenkija - 2 balus. Slovėnija Donatui balų neskyrė. Vengrija lietuviams paskyrė 3 balus, Juodkalnija - nė vieno, Švedija - 2 balus.

Finalas prasidėjo tradiciniu paradu, kuomet visi dalyviai žengė scena. Tuo metu skambėjo populiari šokių muzika ir buvo rodomas mados šou. Vėliau scenoje pasirodė vedėjai – Mansas Zelmerlowas ir Petra Mede.

Žiūrovų balai:

0 balų Čekijai, 8 - Anglijai, 10 balų Vokietijai ir Ispanijai, 11 Izraeliui, 16 balų Maltai, 24 - Gruzijai, 33 Kroatijai, 34 Italijai, 39 Nyderlandams, 51 Belgijai, 53 Kiprui, 56 Vengrijai, 63 Latvijai, 73 Azerbaidžanui, 80 Serbijai. 96 Lietuva, 109 Prancūzijai, 120 Austrijai,134 Armėnijai, 139 Švedijai, 180 Bulgarijai, 191 Australijai, 222 Lenkijai, 323 Ukrainai, 361 Rusijai.

Finalą pradėjo žaismingoji belgų atlikėja Laura Tesoro, pasirodžiusi pirmoji. Jaunatvišką kūrinį Laura atliko, talkinant šokėjams ir pritariančiosioms atlikėjoms. Žiūrovai pasirodymą sutiko šiltai.

Gabriela GunčikovaČekijos pasirodė antru numeriu. Ji atliko dainą „I Stand“. Baladė buvo atlikta įtikinamai. Gabriela ant scenos pasipuošė balta suknele ir priminė nuotaką.

Saldžiabalsis olandų atlikėjas Douwe Bob pasirodė trečiu numeriu. Lengvai įsimenamas kūrinys puikiai suskambėjo GLOBE arenoje. O gerai valdomas Douwe balsas papuošė pasirodymą. Ant scenos olandas pasirodė su muzikantų grupe, o pagrindinis pasirodymo akcentas pabaigoje specialiai sustabdyta jo daina „Slow Down“, kuri baigiama efektingai.

Azerbaidžano atstovė Samra pasirodė ketvirta ir atliko dainą „Miracle“. Egzotiškoji atlikėja kerėjo savo išvaizda, bet, kaip ir estas, ne visai tiksliai intonavo. Tačiau per priedainį, kai jai talkino pritariančiosios atlikėjos, Samra skambėjo geriau.

Penktas scenoje dainavo gražuolis iš Vengrijos Freddie, atlikęs daina „Pioneer“. Milžinas, kurio ūgis netoli 200 centimetrų, ant scenos lipo pasipuošęs džinsais ir marškinėliais. Vengro stiprus vokalas neturėtų palikti abejingų.  Ant scenos su Freddie buvo 3 pritariantieji vokalistai ir tamsiaodis šokėjas, mušęs specialų būgną.

Scenoje po vengro šeštu numeriu viešnia iš Italijos Francesca Michielin. Ji atliko dainą itin romantiškai ir emocingai. Angelišką balsą papildė spalvingos projekcijos. Klausytojai šiltai pasitiko itališkai ir angliškai dainavusią atlikėją.

Galingo balso turėtojas HoviIzraelio scenoje septintas. Jis savo baladę „Made Of Stars“ atliko itin jausmingai, o romantikos suteikė ir vizualizacijos, ir akrobatinis šokėjų numeris. Pasirodymui izraelietis pasirinko juodą drabužių derinį.

Bulgarijos atstovė Poli Genova scenoje dainavo aštunta. Savo dainą “If Love Was A Crime” sudainavo gerai, tačiau pagrindiniu akcentu tapo ne vokalas, o netradicinis scecinis Poli drabužis, kuris pasirodymo pabaigoje sušvito. Televizijos režisiere dirbanti dainininkė žino, kaip atkreipti žiūrovų dėmesį.

Devintu numeriu pasirodė švedas Fransas. Jo kūrinį jau ne vieną mėnesį itin dažnai suka radijo stotys visoje Europoje. Atlikėjas arenoja sutiktas itin šiltai.

Dešimtoji pasirodė kone jauniausia atlikėja šių metų konkurse iš Vokietijos Jamie Lee.  Ji yra konkurso “The Voice” pažiba. Ne itin įsimenanti daina gali turėti mažai šansų galutinėje rezultatų lentelėje.

Prancūzijos atstovas Amiras dainavo vienuoliktas. Ritmingą kūrinį, kaip ir švedo, jau suko daugelis radijo stočių Europoje, todėl atlikėjo muziką klausytojai arenoje sutiko šiltai.

Dvyliktas scenoje – lenkas Michal Szpak. Apie gyvenimo spalvas dainavęs ilgaplaukis parodė savo geras vokalines galimybes. Tiesa, baladė labiau turėtų patikti vyresnei publikai. Michal scenoje vilkėjo raudonu fraku.

Trylikta – viešnia iš Australijos Dami Im.  Puiki vokalistė žavėjo ne tik savo įstabiu balsu, tačiau ir efektingu įvaizdžiu – milžiniška blizgia suknele. Ji apnuogino atlikėjos kojas.

Kiprui šįmet atstovauja grupė „Minus One“ su daina „Alter Ego“. Rokeriai atliko ritmingą kūrinį efektingai ir išsiskyrė iš kitų pasirodymų. Jų eilės numeris – keturioliktas.

Serbė Sanja Vučic ZAA atliko dainą “Shelter” ir pasirodė penkioliktoji. Stiprų vokalą turinti mergina taip pat, kaip ir daugelis kitų dalyvių, pasipuošė juodu sceniniu kostiumu.

Šešioliktas pasirodė lietuvis Donny Montell. Donatas dar geriau nei pusfinalyje sudainavo savo kūrinį “I’ve Been Waiting For This Night”. Atlikėjas prieš atlikdamas salto, nusimetė baltą odinį švarką ir pasirodymą baigė tik su kelnėmis ir marškinėliais.

Po rokeriško vengro scenoje – septynioliktoji atlikėja Nina KraljicKroatijos. Netradiciniu kostiumu scenoje pasipuošusi Nina priminė tokias atlikėjais kaip Bjork ar Robyn. Kūrinys „Ligthouse“ turėtų patikti romantišką muziką ir netradicinį vokalą mėgstantiems žmonėms.

Rusijos atstovas Sergėjus Lazarevas į sceną žengė aštuonioliktas. Gana primityvią dainą gelbėjo įspūdingos projekcijos. Neoficialiai kalbama, kad už vaizdą ant scenos sumokėti milžiniški pinigai. Tiesa, daugeliui šis pasirodymas gali priminti pernai pergalę laimėjusio Manso Zelmerlowo šou. Verta pažymėti, kad vokaliai Sergėjus sudainavo nepriekaištingai.

Ispanų dainininkė Barei pasirodė devyniolikta. Stiprų vokalą turinti dainininkė scenoje – su pritariančiaisiais vokalistais ir trumpute sunknele, kuri atidengia dainas. Ritmingo kūrinio detalė – specialūs Barei šokių žingsneliai ir parkritimas scenoje. Tiesa, jis surežisuotas.

Dvidešimtas dėl sėkmės finale kovėsi latvis Justs su daina “Heartbeat”. Efektingą kūrinį jam sukūrė praėjusių metų 6 vietos laimėtoja Aminata. Justsas pasirodymo metu išlaikė savo jaunatvišką stilių. Dėvėjo juodus plėšytus džinsus, juodus marškinėlius ir juodą odinę striukę. Dinamiškas operatoriaus darbas suteikė pasirodymui papildomo įspūdžio.

JamalaUkrainos pasirodė 21 numeriu. Praeities istorinius skaudulius apdainuojanti ukrainietė savo pasirodyme negailėjo dramatizmo. Per savo šou Jamala naudojo spalvingas projekcijas.

Maltos atstovė Ira Losco atliko daina „Walk On Water“. Ji pasirodė 22 numeriu. Į šią dainininkę turėtų ypač atkreipti dėmesį vyriškoji auditorija. Iškilių formų dainininkė paryškino savo moteriškus privalumus – maksimaliai apnuogino krūtinę bei ir kojas.

Turbūt labiausiai nestandartinį kūrinį šįmet paruošė Gruzijos komanda, pasirodžiusi 23 numeriu. Atlikėjų daina gali surinkti vadinamus protesto balsus iš tų žmonių, kuriems popmuzika nėra priimtina. Gruzinų pasirodymas buvo transliuojamas dvejopai – ir su spalvomis, ir nespalvotai.

Netradicinę dainą šįmet į „Euroviziją“ atsiuntė Austrija. Jų dainininkė Zoe pasirodė 24 numeriu ir atliko daina „Loin d‘ici“. Scenoje Zoe pasirodė viena, pasipuošusi rožine suknele. Romantiškumo jos šou suteikė spalvingos vizualizacijos.

Didžioji Britanija su savo duetu Joe and Jake pasirodė 25 numeriu. Paprasti vaikinukai, susitikę projekte „The Voice UK“, sudainavo gana tvarkingai. Scenoje pasirinko jaunatvišką stilių.

Paskutinė26 numeriu pasirodė armėnė Iveta Mukuchyan su daina „Love Wave“. Ji priminė pasauliui, kokios gražios yra Armėnijos moterys. Puiki vokalistė, seksuali scenos diva surengė efektingą šou. Nors ir scenoje buvo viena, Iveta neleido nuo savęs atitraukti akių. Beje, jos šou režisavo ta pati režiesierė kaip ir Donatui Montvydui.