Po Donato sėkmės "Eurovizijoje" - netikėtas prizas (interviu) - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-05-15 03:26 MIESTE.lt nuotr.

Po Donato sėkmės "Eurovizijoje" - netikėtas prizas (interviu)

Lietuvos atstovas Donatas Montvydas sėkmingai baigė savo kelionę "Eurovizijos" dainų konkurse. Ten atlikėjas konkurso finale laimėjo 9-ąją vietą. Tai antras geriausias rezultatas mūsų šaliai šiame šou. Po sėkmingos pergalės Lietuvos žiniasklaidai dainininkas davė interviu ir atsiėmė žadėtą prizą.

"Štai tavo ledai", - jau grįžęs į savo viešbutį ledus iš vadybininko Martyno Tylos gavo Donatas. Tai buvo jo prizas po sėkmingo pasirodymo "Eurovizijoje".

Bet Donatas laimėjo kur kas daugiau - žmonių garbinimą ir žinojimą, kad visa šalis didžiuojasi dėl itin sėkmingo Lietuvos pasirodymo "Eurovizijoje".

"Šiandien tikrai pasileisiu plaukus... O į oro uostą atvyksiu su tamsiais akiniais", - juokavo Donatas, duodamas komentarą Lietuvos žurnalistams.

Donatas neslėpė, kad yra patenkintas savo pasirodymu. Ir jei kažką keistų, tai nebent mažą detalę dėl savo garsiojo šuolio.

Donatai, ką tau reiškia laimėta 9-a vieta?, - MIESTE.lt paklausė Donato.

Aš iš esmės esu laimingas, nes jei finale būčiau paskutinis, tai man darytų įtaką. Aš kaip žmogus turiu ambicijų. Ta vieta lemia mano nuotaiką. Vėl... Nemeluosiu: eidamas į finalą, aš galvojau, kad kovosiu dėl pirmos vietos. Nebuvo minčių, kad į penketuką pateksime ar ne. Ambicija buvo pati didžiausia. Kad esame TOP dešimtuke, įvertinus didžiąsias valstybes, promo dalykus, principe esu patenkintas. Bet mano akimis, mes užsitarnavome kitų valstybių profesionalų pagarbą. Džiaugiuosi, kad kovojome dėl aukščiausių pozicijų.Kada tu tą gauni, išeini pakelta galva.

Po pusfinalio sakei, kad viską darai dėl Lietuvos žmonių, kad jie tavimi didžiuotųsi. Ir iš tiesų, feisbuke žmonių atsiliepimai patys geriausi, ko jau seniai nebuvo.  Ką tau tai reiškia po finalo?

Aš visada su žmonėmis jaučiau labai gerą ryšį. Aš nežinau kodėl, ar dėl mano įvaizdžio... Bet aš jo specialiai neformuoju - esu koks esu. Bet su žmonėmis mane sieja artimas ryšys. Tai daugiau nei muzika. Tiesiog muzika padeda tą ryšį sukurti. Jie mane jaučia, žino, kad aš viską darau nepriklausomai nuo žmonių kiekio - ar 10 ar 10 tūkstančių. Aš vis tiek darysiu tą patį.

Labai džiaugiuosi, kad žmonės palaiko. Krepšinis, olimpiada - tokie dalykai mus vienija. Šiuo atveju ir "Eurovizija" buvo vienijanti. Žinau, kad visi barai, kavinės, restoranai Lietuvoje buvo rezervuoti. Mano šeima, artimieji - tai yra toks didžiulis kamuolys, aura... Labai džiaugiuosi, kad esu to dalyko dalimi.

Esi sakęs, kad jei nelaimėsi "Eurovizijos" šiais metais, bandysi ir trečią kartą. Ar šis pažadas išlieka?

Jei trijų metų bėgyje negausiu "Grammy" ar panašaus apdovanojimo, tai dar kartą dalyvausiu (šypteli). Viskas siejasi. Nebūčiau dalyvavęs ir šįmet, jei būčiau siejęs karjerą su užsieniu ar turėčiau kontraktą. Tai labai paprasta... Būnant Lietuvoje tu matai, kad "Eurovizija" yra ta vienintelė galimybė. Norisi praktikuotis tokioje scenoje. Patikėkite manimi, tokių galimybių mes neturime.

Grįžtant prie klausimo, turi laimėti tas žmogus, kuris yra vertas. Jei bus poreikis, vienareikšmiškai dalyvausiu. Nes "Eurovizija" yra ta vieta, kur mes atstovaujame savo šaliai. Aš tikrai jaučiu, kad su savo komanda galiu atstovauti Lietuvai labai garbingai ir solidžiai.

Ką galvoji apie laimėtoją Jamalą? Ar tai buvo netikėta?

Iki paskutinės akimirkos tikėjau, kad laimės Australija. Ne dėl to, kad to jai linkėjau. Tiesiog nemaniau, kad žiūrovų balsavimas viską nulems. Bet Ukrainos pergalė man nesukėlė nuostabos. Jamalos daina yra visiškai priešinga, lyginant su australės, tačiau ji mane jaudina. Ši muzika kalba. Nors Jamala ir sakė, kad daina nėra apie politinę situaciją, o apie jos asmeninę patirtį, bet ta energija priverčia bėgioti šiurpą. Tai yra rodiklis. Negali sakyti, kad šis laimėjimas politinis. Jokiais būdais. Daina labai stipri ir ji buvo verta laimėti. Australės taip pat. Tai tebuvo formalumas, kas laimės, nes tiek australė, tiek ukranietė to buvo vertos.

Kam norėtum padėkoti šiandien, po finalo?

Noriu pirmiausia padėkoti savo šeimai už kantrybę, nes pastarąjį laiką iš viso dėmesio jai neskyriau. Manęs dažnai nebuvo namie - tik tarpsniais mačiau, kaip mano dukrytė auga. Veronika su Adele (žmona ir dukra - aut.past.) yra atvažiavusios. Ir tai mažai mes matėmės. Dėkoju joms už tą palaikymą.

Taip pat noriu padėkoti savo vadybininkams ir savo komandai - Martynui ir Neringai. Nes be jų nebūtų daug ko įvykę. Jie mane saugo. Ir nuo žiniasklaidos, ir nuo kitų dalykų. Bet šįkart žiniasklaida buvo labai gera... Aš pasitaisiau (juokiasi).

Iš tiesų Lietuvos žiniasklaida šįmet buvo fantastiška. Visi jūs. Aš jaučiau komfortą. Nebuvo nė vienos situacijos, kad jausčiausi pažeidžiamas ar įžeistas. Žemai lenkiuosi. Tai yra profesionalumo lygis, kad išlaikytum santykį su atlikėjais ir delegacija.

Taip pat noriu padėkoti "eurovizinės" dainos autoriams Beatričei ir Jonui bei režisierei Sachai. Dar ačiū mano stilistui Mariui Stanevičiui, kad per šią "Euroviziją" atradau naujų spalvų.

Kaip šiandien švęsi?

Šiandien mes grįžtame ryte. Mes tikrai nemiegosime ir grįšime ryte į oro uostą su akiniais, nes tikrai nenorėsime parodyti akių. Mes tikrai švęsime, pasileisime plaukus.

Man taip pat labai svarbu pranešti kitą žinią. Mes spalio mėnesį darysime naują turą po penkis Lietuvos miestus, kuris vadinsis "Top 5". Pavasarį buvo pabandymas po didžiąsias arenas. Labai laukiu to, noriu šią žinutę paskleisti. Žinau, kad grįžęs po kelių dienų jau rašysiu scenarijų turui. Nes "Eurovizija" truko vos kelias savaites, o mano muzikinė realizacija truks ilgiau. Norėčiau tai daryti kad ir 40 metų. Tiek, kiek pajėgsiu. (šypteli).

O kaip bus su plaukais? Gal grįši į Lietuvą ir kirpsies?

Skusiuosi tikriausiai. Sakys: vaikeli, kodėl jūs nusiskutote? Ne, aš nežinau kas bus su plaukais. Bet manau, kad tokios šukuosenos nepasiliksiu ilgą laiką, nes jau turiu minčių, kaip juos pakeisti.