Prabilo "Eurovizijos" atrankų prodiuserė: viskas prasideda gerokai anksčiau - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-02-14 09:45 Žurnalo MIESTE.lt nuotr.

Prabilo "Eurovizijos" atrankų prodiuserė: viskas prasideda gerokai anksčiau

Atrankose į gegužės viduryje Ukrainoje vyksiančią „Euroviziją“ lieka vis mažiau dalyvių. Kova sunkėja su kiekviena diena. Tiesa, ir varžytis iš 51 teliko maždaug penktadalis, todėl įtampa auga.

Laidos prodiuserė Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė naujienų portalui MIESTE.lt pasakoja apie tarptautinio renginio atrankas Lietuvoje, jų sėkmę, išskirtinumą. Žurnalistė, tekstų autorė ir prodiuserė išskiria ir kelis pasirodymus, kurie patraukė jos akį.

„Visų pirma, palaikau visus dalyvius. Bet pati kartais „pagaunu“ save sergant už tuos, kuriems ieškojau dainų", – pripažįsta televizijos projektų prodiuserė R. Lukoševičiūtė-Daudienė.

2017 metų „Eurovizijos“ atrankos jau įsibėgėjo. Kaip šiemet sekasi darbuotis?

Atrankos vyksta pakankamai sklandžiai. Gal todėl, kad jau dirbu prie jų antrus metus iš eilės, žinau, ko daugmaž tikėtis, kas gali nutikti ir stengiuos užbėgti įvykiams už akių, kad atlikėjai patirtų kuo mažiau streso prieš pasirodymą.

Minėjote, jog konkursas – jums nėra naujiena, nes dirbate antrus metus. Vis dėlto, su kokiais sunkumais tenka susidurti?

Vienas sudėtingiausių darbų būna dar iki „Eurovizijos“: dainų parinkimas dalyviams, atėjusiems į atranką be jų. Tuomet vyksta bendravimas su užsienio autoriais, siūlančiais dainas ir su mūsų atlikėjais.

Kai dainos jau būna atrinktos ir patvirtintos, tada eina kiti rimti darbai: fonogramų kūrimas, tonacijų atlikėjams pritaikymas ir kt. Tad „Eurovizija“ man asmeniškai prasideda gerokai anksčiau, nei ją išvysta žiūrovai.

Per sausio bei vasario mėnesius atrankų buvo jau nemažai, tad įdomu, kuo šios skiriasi nuo ankstesniųjų?

Be jokios abejonės, tuo, kad šiais metais sulaukėme neįtikėtinai daug norinčiųjų dalyvauti paraiškų. Šiais metais „Eurovizija“ labai spalvinga: atsiranda naujų vardų, naujų muzikinių vėjų ir tas labai džiugina.

Kas jums asmeniškai paliko didžiausią 2017 metų „eurovizinėse“ kovose?

Šiuolaikiškumas ir profesionalumas: pradedant nuo muzikinių kūrinių, baigiant scenografija, video apipavidalinimais, apšvietimo sprendimais ir nauju vedėjų duetu.

Kaip sekasi patiems dalyviams? Kuo jie išskirtiniai?

Dalyviai puikiai siekia užsibrėžtų tikslų, o jų išskirtinimuas - tai individualumas.

Pasidalinkite su skaitytojais savo favoritais/favoritu.

Visų pirma, palaikau visus dalyvius. Bet pati kartais „pagaunu“ save sergant už tuos, kuriems ieškojau dainų: dabar tokių, tęsiančių kovą, yra keturi: Gražvydas, „Queens of Roses“, Kotryna Juodzevičiūtė ir Valerija Iljinaitė.

Daug kas nesitikėjo dviejų moterų kaip vedėjų dueto. Kaip vertinate jas bei komisiją?

Ir vedėjos, ir komisija yra savo sričių profesionalai ir puikiai atlieka savo darbą.

Naujienų portalas MIESTE.lt primena, kad atrankos į „Euroviziją“ Lietuvoje baigsis šių metų kovo 11-ąją. Ukrainoje (Kijeve) „Eurovizija“ vyks gegužės 9-13 dienomis.