„Eurovizijos“ pirmajame pusfinalyje paaiškėjo pirmieji finalininkai - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-05-10 21:50 Eurovision.tv (Andres Putting) nuotr.

„Eurovizijos“ pirmajame pusfinalyje paaiškėjo pirmieji finalininkai

Antradienį prasidėjo didžioji intriga – startavo žiūrimiausias muzikinis konkursas pasaulyje „Eurovizija“. Švedijos sostinėje Stokholme vyko pirmasis konkurso pusfinalis, kuriame Lietuva nesivaržė. Mūsų atstovas Donatas Montvydas pasirodys ketvirtadienį – antrajame konkurso pusfinalyje. Tačiau ir be Donato buvo apstu įdomių ir netradicinių pasirodymų. Prieš vidurnaktį paaiškėjo, kokios šalys pateko į finalą.

Konkurso vedėjų vairas patikėtas 2013 eteryje jau dirbusiai komikei Petrai Mede ir praėjusių metų laimėtojui Mansui Zelmerlowui. Jiedu šauniai ir linksmai vedė visą vakarą, negailėjo juokelių. O Mansas pademonstravo, kad puikiai moka ne tik angliškai, bet ir prancūziškai bei vokiškai.

Nuo Manso pasirodymo ir prasidėjo pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis. Atnaujinta jo dainos „Heros“ versija suskambėjo GLOBE arenoje, kurioje pergalę padėjusios išplėšti vizualizacijos šiais metais tapo tikrove, kurią padėjo įgyvendinti 44 vaikai iš vietos muzikos mokyklos.

Pirmoji ant scenos lipo Suomijos atstovė Sandhja. Ji atliko žaismingą daina „Sing It Away“. Suomė atrodė efektingai. Kūną aptempiantis drabužis ir puikiai derėjo su disko stiliaus daina. Merginai ant scenos padėjo 5 šokančios pritariančiosios vokalistės.

Antri scenoje pasirodė Graikijos atstovai Argo. Graikai atliko dainą „Utopina Land“. Dailios pagrindinės vokalistės pademonstravo gerus vokalinius duomenis. Kūrinys su tautiniais motyvais buvo pagražintas ir hiphopo elementais, ir specialiais šokiais.

TrečiojiMoldovos atlikėja Lidia Isac. Ji su kūriniu „Falling Stars“. Smulkutė dainininkė su galingu balsu atliko gana standartinę „eurovizinę“ dainą. O jos pasirodymui įspūdžio suteikė scenoje pasirodęs kosmonauto kostiumu pasipuošęs šokėjas.

Ketviras scenoje dainavo gražuolis iš Vengrijos Freddie, atlikęs daina „Pioneer“. Milžinas, kurio ūgis netoli 200 centimetrų, ant scenos lipo pasipuošęs džinsais ir marškinėliais. Vengro stiprus vokalas neturėtų palikti abejingų.  Ant scenos su Freddie buvo 3 pritariantieji vokalistai ir tamsiaodis šokėjas, mušes specialų būgną.

Po rokeriško vengro scenoje – penktoji atlikėja Nina KraljicKroatijos. Netradiciniu kostiumu scenoje pasipuošusi Nina priminė tokias atlikėjais kaip Bjork ar Robyn. Kūrinys „Ligthouse“ turėtų patikti romantišką muziką ir netradicinį vokalą mėgstantiems žmonėms.

Saldžiabalsis olandų atlikėjas Douwe Bob pasirodė šeštu numeriu. Lengvai įsimenamas kūrinys puikiai suskambėjo GLOBE arenoje. O gerai valdomas Douwe balsas papuošė pasirodymą. Ant scenos olandas pasirodė su muzikantų grupe, o pagrindinis pasirodymo akcentas pabaigoje specialiai sustabdyta jo daina „Slow Down“. Kuri baigiama efektingai.

Septintoji – armėnė Iveta Mukuchyan su daina „Love Wave“. Ji priminė pasauliui, kokios gražios yra Armėnijos moterys. Puiki vokalistė, seksuali scenos diva surengė efektingą šou. Nors ir scenoje buvo viena, Iveta neleido nuo savęs atitraukti akių.

Aštuntu numeriu pasirodo San Marino atstovas Serhat. Po efektingo armėnės šou šis pasirodymas gana nublanko. Kabaretinė daina turėtų aptikti vyresniajai auditorijos daliai. Kūrinio pavadinimas – „I Didn‘t Know“.

Rusijos atstovas Sergėjus Lazarevas į sceną žengė devintas. Gana primityvią dainą gelbėjo įspūdingos projekcijos. Neoficialiai kalbama, kad už vaizdą ant scenos sumokėti milžiniški pinigai. Tiesa, daugeliui šis pasirodymas gali priminti pernai pergalę laimėjusio Manso Zelmerlowo šou. Verta pažymėti, kad vokaliai Sergėjus sudainavo nepriekaištingai.

Gabriela GunčikovaČekijos pasirodė dešimtu numeriu. Ji atliko dainą „I Stand“. Baladė buvo atlikta įtikinamai. Gabriela ant scenos pasipuošė balta suknele ir priminė nuotaką.

Kiprui šįmet atstovauja grupė „Minus One“ su daina „Alter Ego“. Rokeriai atliko ritmingą kūrinį efektingai ir išsiskyrė iš kitų pasirodymų. Jų eilės numeris – vienuoliktas.

Netradicinę dainą šįmet į „Euroviziją“ atsiuntė Austrija. Jų dainininkė Zoe pasirodė dvylikta ir atliko daina „Loin d‘ici“. Scenoje Zoe pasirodė viena, pasipuošusi rožine suknele. Romantiškumo jos šou suteikė spalvingos vizualizacijos.

Tryliktas numeris teko estui Juri. Jaunasis atlikėjas iš Baltijos šalies atliko savo dainą „Play“. Pasirodymui estas pasirinko moksliuko įvaizdį – pasipuošė kostiumu ir akinukais. Tiesa, vaikinas turėjo šiokių tokių nesklandumų dėl intonavimo.

Azerbaidžano atstovė Samra pasirodė keturiolikta ir atliko dainą „Miracle“. Egzotiškoji atlikėja kerėjo savo išvaizda, bet, kaip ir estas, ne visai tiksliai intonavo. Tačiau per priedainį, kai jai talkino pritariančiosios atlikėjos, Samra skambėjo geriau.

„Highway“Juodkalnijos į sceną žengė penkiolikti. Jie atliko dainą „The Real Thing“. Ritmingas kūrinys, kuriame persipynė skirtingi muzikos stiliai, sulaukė arenoje buvusių žmonių palaikymo. Sustiprinti įspūdį padėjo ryškios vizualizacijos.

Islandijos atstovė Greta Salome pasirodė šešiolikta. Jos daina „Hear Them Calling“ turėtų patikti tiems, kam patinka „Mumfors and Sons“. Mergina iš geizerių šalies scenoje pasipuošė tamsiu sceniniu kostiumu. Puikiai padaryti specialieji islandės pasirodymo efektai.

Dalal, Deen, Ana & JalaBosnijos ir Hercegovinos pasirodė priepaskutiniai – septyniolikti. Kaip ir įprasta balkanų daininininkams, savo muzikoje jie dažnai naudoja klasikinius instrumentus – šįkart šiuolaikiškai atrodančią violončelę. Atlikėjai įtaigiai atliko kūrinį ir parodė puikius vokalinius duomenis bei repavimo įgūdžius.

Maltos atstovė Ira Losco užbaigė pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį su daina „Walk On Water“. Ji pasirodė aštuoniolikta. Į šią dainininkę turėtų ypač atkreipti dėmesį vyriškoji auditorija. Iškilių formų dainininkė paryškino savo moteriškus privalumus – maksimaliai apnuogino krūtinę bei ir kojas.

Pirmojo pusfinalio rezultatai, t.y. 10 finalininkų, paaiškėjo prieš pat vidurnaktį (Lietuvos laiku). Į finalą pateko šios šalys:

Azerbaidžanas, Rusija, Nyderlandai, Vengrija, Kroatija, Austrija, Armėnija, Čekija, Kipras ir Malta.