Link finalo: Lolita Zero dalį techninės įrangos jau nusiuntė į Kijevą - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-02-18 08:44

Link finalo: Lolita Zero dalį techninės įrangos jau nusiuntė į Kijevą

Šių metų Eurovizijos nacionalinėje atrankoje neabejotinai ryškiausiai žiba Gyčio Ivanausko įkūnyta atlikėja Lolita Zero. Vis garsiau kalbama, kad Lolita Zero gali būti reali pretendentė Lietuvai atstovauti Eurovizijoje, todėl skaitytojus supažindame su ja artimiau.

- Lolita, kur semiesi įkvėpimo savo kūrybai, kas iš atlikėjų tave labiausiai žavi?

Mane įkvepia „Pussy Riot”, „Verka Serdiučka”, „Depeche Mode” ir, žinoma, Beyonce, kurios judesių tikrai pastebėjote mano pasirodyme.

- Žingsnis po žingsnio artėji link Lietuvos atrankos finalo. Galbūt jau planuoji, kokie būtų tavo pirmi darbai, jei pavyktų nugalėti nacionalinėje atrankoje?

Pirmiausiai – įšokti į savo aukštakulnius, atsistoti ant scenos pakelta galva ir nusišypsoti visiems, kurie manimi netikėjo. Teapakina juos mano „Eurovizijos” princesės karūnos spindesys.

- Tavo pasirodymas ryškus ir turintis daug simbolių. Ką savo pasirodymu nori pasakyti pasauliui, kokią žinutę neši?

Kartu su sprogstamu pasirodymu mano daina sukuria dermę, kuri yra visų „Eurovizijos“ vertybių atspindys – laisvė, savitumas ir džiaugsmingas karnavalas.

- Neseniai paaiškėjo, kad Italija į Euroviziją siųs šou, kuriame šoks žmogus, persirengęs gorila. Ar nebijai, kad tokie cirkai ir parodijos „Eurovizijoje” užgoš tikruosius muzikos talentus?

Žmonės „Euroviziją” žiūri ne dėl naujų talentų atradimo. Jie nori šou, o iš manęs jie gaus būtent tai – nei daugiau, nei mažiau. Europa moka išsirinkti teisingai, todėl aš nė kiek nebijau.

- Jeigu iš visų Lietuvos atlikėjų galėtum išsirinkti pagalbinius vokalistus, ką pasikviestum į „Euroviziją” ir ko tikrai neimtum?

Į galvą iškart šauna du atlikėjai, turintys beveik identiškus balsus. Tai Mykolas Katkus, „The Station” vokalistas, ir atlikėjas Eugenijus Ostapenka. Tai plataus spektro, savito ir su niekuo nesupainiojamo skambesio atlikėjai.\

- „Eurovizija” baigsis, o kas po to? Gal yra minčių apie pasaulinius grožio konkursus?

„Eurovizijos“ scena yra per maža mano talentui ir ambicijoms. Tai tėra trumpa stotelė mano kelionėje į pasaulinę šlovę. Ir, patikėkite, čia kalba ne ego, o realybė. Apie „Miss Pasaulis” negalvoju – noriu, kad mane pasaulis žinotų kaip muzikos princesę, o ne dar vieną dailią pupytę.

- Tavo pasirodyme daužomi arbūzai, kuriuos pas mus įprasta sieti su Gruzija ir kitomis Kaukazo šalimis. Ant galvos – ragai. Ką simbolizuoja visi šitie elementai ant scenos?

Arbūzai – archaiško, atgyvenusio ir tuo pačiu giliai stereotipinio moteriškumo simbolis, kurio niokojimas yra naujojo feminizmo deklaracija, tai išlaisvinanti ir emancipuojanti moteris. Tačiau tuo pačiu tai yra ir sustabarėjusio feminizmo postamento fundamentų sudrebinimas. O ragai – marsiškas, esybinis vyriškasis pradas, ne tiek išaukštinantis tipiškai mūsų suvokiamą vyriškąjį macho modelį, kiek sukuriantis asketišką balansą tarp švelnaus vyriškumo ir agresyvaus moteriškumo. Taigi, kaip suprantate, šie du simboliai yra pasirinkti visiškai neatsitiktinai – jie vienas kitą papildo ir labai aiškiai iškomunikuoja jiems priskirtas reikšmes.

- Jeigu reikėtų apibūdinti idealų Lolitos vyrą arbą moterį – kas tai būtų?

Pralenkiantys laiką, laisvi ir nevaržomi stereotipų. Kitaip tariant – tokie, kokie nori būti, o ne kokius juos nori matyti visuomenė. Juk toks ir yra šios „Eurovizijos” šūkis – Celebrate Diversity!

- Jeigu pateksi į „Euroviziją”, ar jau galvoji, kiek skirtųsi tavo pasirodymas finaliniame ture nuo lietuviškos atrankos?

Visų pirma, ne „jeigu“, o „kai“! Mes ne tik didžiąją dalį garso technikos jau esame nusiuntę į Kijevą, tačiau su vietos prodiuseriais jau deriname mano programos pakeitimus. Kol kas nenoriu išduoti paslapties, tačiau tai bus aukščiausio lygio pasirodymas, šviesos ir garso kiekiu lenkiantis SEL koncertus bent pusantro karto. Kijevas ir visa Europa bus priblokšti.

- Kiekvienas eurovizinis interviu privalo baigtis linkėjimų perdavimu kam nors. Kam norėtuTm juos perduoti?

Noriu perduoti linkėjimus savo mylimiems gerbėjams, Facebook fanams ir žiūrovams prie ekranų. Darykite tai dėl žmonių, kurie trokšta, kad susimautumėte. Galų gale, juk jūsų kritikai ir padaro jus žvaigžde! Darykit savo, nesidairykite į šalis ir būsite geriausi. Ar bent priartėsite prie Lolitos Zero.

Lolitos Zero pasirodymas – šįvakar nacionalinėje Eurovizijos atrankoje per LRT.