Nauja pramoga šunims – irklentės - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2015-06-16 12:22 Organizatorių nuotr.

Nauja pramoga šunims – irklentės

Irklentė ir šuo skamba tarsi du nesuderinami dalykai, tačiau irklenčių klubo „Sup-board“ įkūrėjai šį stereotipą paneigė – surengė neįprastą sezono atidarymo šventę, kur irklentėmis kartu su savo šeimininkais plaukė ir jų keturkojai draugai. Organizatorių teigimu, nors irklentė šunims – naujiena, jau po pusvalandžio jie mėgavosi plaukimu, o saugumas buvo užtikrintas profesionalų.

Idėja ant irklenčių plaukti kartu su keturkojais kilo vienam iš irklenčių klubo įkūrėjų Ignui Kazlauskui, kuris žiemas leidžia Šiaurės Norvegijoje, vežiodamas turistus šunų kinkiniais. Amerikietiškoje spaudoje perskaitęs apie neįprastą pramogą, apjungiančią dvi jo mėgstamas veiklas, I. Kazlauskas netrukus idėją parsivežė ir įgyvendino Lietuvoje. Irklenčių sezono atidarymo renginyje, vykusiame poilsio ir seminarų centre „Dubingiai“, plaukė 14 šunų, norinčių plaukti su savo šunimi jau atsirado ir Vilniuje. Irklenčių klubo įkūrėjas juokauja, kad dabar galvoje tik vienas rūpestis – iš kur gauti gelbėjimosi liemenes šunims.

„Jie geriausi mūsų draugai, tad kodėl neleidus jiems džiaugtis tuo, kuo džiaugiamės ir mes? Šunys mėgsta, kai vėjas kedena jiems kailį, o į vandenį panardinus nosį, ten galima rasti įdomių dalykų. Be to, kai savo uodeguotus draugus įveliame į nuotykius gamtoje, jiems lieka mažiau noro krėsti išdaigas namuose“, – sako mielai prie irklenčių klubo organizuoto renginio prisijungę Indrė ir Laimonas Daujotai, vieni iš nedaugelio šunų kinkinių sporto profesionalų Lietuvoje. Šalia Kernavės gyvenanti šeima augina 30 šunų, kurie žiemą aktyviai laiką leidžia „dirbdami“ rogių kinkiniais. Šunims, kilusiems iš šiaurės, vasara nėra pats geriausias metas aktyviam sportui, todėl šeimininkams tenka gerai pasukti galvą, kaip užimti būrį Aliaskos haskių. Viena iš vasaros veiklų šunims – „Jaunojo rogininko stovykla“, kurioje vaikams vyks įvairūs užsiėmimai su šunimis, o irklentės – puikus vasaros sportas, leidžiantis neprarasti fizinės formos.

„Viena iš linksmiausių sezono atidarymo renginio istorijų – kai kartu su šeimininku Laimiu plaukęs Aliaskos haskis Tobis apvertė irklentę ir, plaukdamas kranto link, netikėtai užsiropštė ant pro šalį plaukusio irklentininko lentos. Ant kranto šį šuns pasirodymą stebėję leipo juokais. Beje, ši Tobio istorija iliustruoja, kad šunys iš karto supranta, kokia irklentės paskirtis“, – pasakoja I. Kazlauskas. Kaip atrodo ant irklentės plaukiantis šuo galima pamatyti nuotraukų galerijoje. Joje užfiksuotos akimirkos iš irklenčių sezono atidarymo renginio. Jau įgijusi patirties, jungtinė irklenčių klubo „Sup-board“ ir „Rogių šunys“ komanda rengiasi organizuoti irklenčių treniruotes šunims ir ateityje.

Plaukimas irklente Lietuvoje atsirado tik praeitą vasarą. Šį sportą geriausiai apibūdina veiksmažodis „supinti“, t. y. angliško žodžių junginio „stand up paddle“ trumpinys. Plaukimas irklente yra viena paprasčiausių sporto šakų. Jai nereikia jokios specialios aprangos, plaukti galima tiek ežere, tiek jūroje, o pirmą kartą atsistojus ant irklentės, po pusvalandžio dažniausiai jau drąsiai iriamasi vandeniu. Irklentė yra stabili ir nevirsta taip lengvai, kaip baidarės ar kanojos, todėl tai dar ir saugu. „Supinimas“ naudingas sveikatai, nes plaukiant irklente dirba visas kūnas, o aktyviai iriantis, per valandą galima sudeginti kelis šimtus kalorijų.

Norintys išbandyti šią sporto šaką, turi tikrai nemažai galimybių: kiekvieną trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį irklenčių klubas organizuoja plaukimus Vilniuje (maršrutas – nuo Verkių malūno iki Balto tilto, 19 val.), taip pat plaukimus galima suorganizuoti Kaune, Klaipėdoje, Nidoje ar net Kelmėje. Šio sezono naujiena – sekmadieniais poilsio ir seminarų centre „Dubingiai“, o ketvirtadienio rytais Kaune vykstantys sup-jogos užsiėmimai.