Dainos istorija: “Mums pavyko sukurti itin tvirtą ryšį su Pepe.” - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-08-31 16:46 Gretos Kniežaitės nuotr.

Dainos istorija: “Mums pavyko sukurti itin tvirtą ryšį su Pepe.”

Portalas MIESTE.lt pradeda naują istorijų apie augintinius projektą, kurį rengia kartu su neBrisius.lt. Reguliariai pristatysime skaitytojams gražias istorijas apie augintinius ir jų šeimininkus.

Pirmoji istorija - apie Dainą ir Pepę

"Vyras ilgai mums neleido auginti šuns, tačiau atėjo laikas nusileisti ir visa šeima ėmėme rinktis, koks šuo tiktų mums į draugiją. Galvojome apie mopsą, tačiau pažystamas patarė pagalvoti apie beglobius. Pasak jo, mišrūnai išmanesni, ištikimesni, atsparesni ligoms. Pasitarę su šeima pradėjome paieškas “Lesės” svetainėje. Dėmesį patraukė 3 mažyliai, kurie buvo rasti Pašilaičių rajone po balkonu. Mūsų šeimos nuomonės išsiskyrė: vyrui labiau patiko trumpaplaukis, sūnui - storulis, o man labiau norėjosi atstatyti pusiausvyrą šeimoje, todėl pasirinkau patelę. Kilus nesutarimams, aš nusileidau ir palikau vyrams spręsti. Kai vyrai nuvažiavo išsirinkti, buvo likusi tik mano panelytė ilgomis, baltomis, kojinaites primenančiomis, kojytėmis. Taip Pepė atkeliavo į mūsų namus.

Mes manėme, kad turime puikiausias sąlygas augintiniui - namą su aptvertu kiemu bei miškelį pašonėje, tačiau Pepės elgesys augant tik blogėjo. Ilgai nesupratome, ką darome blogai. Lankėme dresūros pamokas, tačiau ir jos nepadėjo. Dresūra padeda išmokyti augintinį tam tikrų komandų, tačiau mums reikėjo ne Pepę mokyti, o patiems mokytis, kaip dera auklėti savo šunį. Turėjome išsiaiškinti Pepės blogo elgesio priežastis ir tik tuomet bandyti nukreipti jos elgesį teisinga linkme. Tam būtina išmokti šuns kūno kalbos, elgsenos subtilybių ir t. t. Taip Pepė mus įtraukė į šunų pasaulį. Išsiaiškinome, kad  norint gero elgesio, pirmiausia reikia patenkinti Pepės poreikius, t. y. jai reikia tam tikro fizinio krūvio, protinių užduočių, bendravimo su kitais augintiniais bei žmonėmis. Gyvendama užmiestyje ji mato ribotą kiekį žmonių bei šunų. To nepakanka tinkamai socializacijai. Pasekmė - ji įgijo baimę itin aukštiems, barzdotiems ar dėvintiems skrybėlę vyrams. Taip pat neišmoko tinkamai žaisti su kitais augintiniais. Jos žaidimas nėra agresyvus, tačiau pakankamai grubus. Norint pakoreguoti Pepės elgseną, reikia įdėti labai daug darbo, laiko bei kantrybės. Dirbant nuo ryto iki vakaro to padaryti praktiškai neįmanoma. Pepės atvejis pasufleravo mums atidaryti gyvūnų viešbutį. Kasdien lankydama viešbutyje dienos centrą, Pepė įgavo daugiau pasitikėjimo savimi, bendrauja su įvairiausiais augintiniais, mato įvairiausios išvaizdos vyrų. Mums dar reikia įdėti daug darbo, tačiau rezultatai labai džiugina. Fotografė Greta galėtų patvirtinti, kad mums pavyko sukurti itin tvirtą ryšį su Pepe.