Jaunimas kviečia šeimas leisti laiką su augintiniais - geležinkeliais juos veš nemokamai - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-04-30 15:35 Organizatorių nuotr.

Jaunimas kviečia šeimas leisti laiką su augintiniais - geležinkeliais juos veš nemokamai

Puiki nuotaika, geras oras, žaliuojantys medžiai ir „Šeimos savaitgalis su augintiniais“ – neatsiejami pavasario akcentai! Šių metų Gegužės 5-ą dieną 11 val. galėsite smagiai praleisti laiką Kauno Santakos parke su savo šeima bei augintiniais.

Organizatoriai kviečia visus į LSMU Veterinarijos Akademijos Studentų Asociacijos (LSMU VASA)  jau ketvirtus metus iš eilės organizuojamą, milžiniško dėmesio susilaukusį renginį „Šeimos savaitgalis su augintiniais“. Jūsų veiduose šypsenas sukels begalė po pievą bėgiojančių augintinių, nuostabūs renginio vedėjai bei kitos pramogos, kurias pamatysite renginio dieną! Kiekvienais metais organizatoriai pasiruošę nustebinti savo žiūrovus ir jų augintinius Lietuvoje dar neregėtomis naujovėmis.

Šio renginio tikslas - šviesti visuomenę apie atsakingą ir tinkamą elgesį su gyvūnais,  bei skatinti nuoširdumą ir meilę savo keturkojams. Šiais metais skelbiame akciją - „Pradžiugink keturkojį“. Akcijos metu kiekvienas norintis galės atnešti į renginį savo naudotą, jau nebereikalingą daiktą ar naujai nupirktą ir padovanoti jį prieglaudoms. Renginyje dalyvaus visas būrys gyvūnų globa besirūpinančių organizacijų, o šalia jų stovės palapinė, į kurią visi norintys renginio svečiai galės įdėti taip joms reikalingų daiktų, kurių sąrašą rasite renginio puslapyje.

Vyks jau tradiciniu tampantis bėgimas su augintiniu, kuris yra skirtas paminėti tarptautinę veterinarijos dieną, kuri šiais metais buvo švenčiama balandžio 28-ąją. Tikime, jog daugelis Lietuvos gyventojų veterinarijos gydytoją gali paminėti geru žodžiu, nes jų augintiniui buvo sugrąžinta sveikata, ar net išgelbėta gyvybė.  Todėl kviečiame prisijungti ir bėgti 1000-čio metrų „Bayer“ arba ištvermingojo 5000-čių metrų „Hills" distancijose taip pagerbiant veterinarijos gydytojus, atsidėkojant jiems už jų profesionalumą, paaukotą laiką ir kantrybę. Bėgant visiškai nesvarbu, ar jūsų augintinis mažas, ar didelis, pūkuotas, plunksnuotas ar žvynuotas – į bėgimą gali registruotis visi! Registracijos formą rasite renginio puslapyje, o nesuspėję galės registruotis ir renginio dieną.

Dalyvių zonoje svečiuosis įvairios gyvūnų globos organizacijos iš visos Lietuvos, veterinarijos klinikų atstovai teiks nemokamas konsultacijas apie jūsų keturkojus draugus, į renginį atvyks net Lietuvos zoologijos sodas bei kontaktinis zoologijos sodas Zoopark su savo egzotiniais bei naminiais gyvūnais, sutiksite ir  gyvūnų prekių parduotuves bei kitus renginio svečius.

Pažadame ir nepamirštamą renginio programą! Pasirodymus surengs ne tik šunys bet ir žirgai. Renginio žiūrovai patys galės sudalyvauti įvairiuose konkursuose, skirtuose šeimininkams ir jų augintiniams. Surengsime „Talentingiausio augintinio“, „Stilingiausio augintinio“, „Egzotiškiausio augintinio“, „Mes panašūs“ konkursus, tad ruoštis jiems galite pradėti jau dabar!

Scenoje taip pat vyks ir viena iš renginio naujienų - diskusija „Kodėl šiuolaikinėje Lietuvoje gyvūnai vis dar kenčia?“. Diskusijoje dalyvaus LRS Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai ir Ieva Sebeckytė, kuri yra teisininkė, neatlygtinai teikianti teisinę pagalbą VšĮ "Gyvūnų gerovės iniciatyvos" bei kitoms nevyriausybinėms organizacijoms, kurios susiduria su žiauraus elgesio su gyvūnais atvejais. Diskusijoje aptarsime gyvūnų gerovės situaciją Lietuvoje, ieškosime priežasčių ir būdų ją gerinti, renginio žiūrovai galės svečiams užduoti klausimus, kartu ieškoti sprendimo būdų.

Santakos parke ir vėl įsikurs „Ūkininko kiemas“, kuriame galėsite susipažinti su tikra karvute, ožkytėmis, poniu ar net ežiukais. Mūsų partneriai Aleksandro Stulginskio universiteto studentai pasakos apie žemės dirbimą bei dalins dovanėles. Vyks edukacijos apie ūkio gyvūnus mažiesiems šventės lankytojams bei jų tėveliams.

O visai šalia, Kauno Santakos parko stadione vyks šunų lėkščiasvydžio varžybos. Tai dar visai nauja sporto šaka Lietuvoje, kurios pirmus puslapius verčia šunų sporto klubas - Crazyfoxes. Norint sportuoti frisbį, reikia turėti šunį, kuris turi stiprius grobio instinktus ir yra sveikas. Sunkiausia frisbio dalis - šeimininkui išmokti mesti lėkštę. Jei ji bus išmesta tinkamai - šuo ją tikrai pagaus! Lėkščiasvydžio, kaip ir bet kurio kito šunų sporto tikslas - smagus laisvalaikis su savo mylimu augintiniu.

Kaip ir kasmet, neliks nuskriausti ir mūsų mažiausi renginio žiūrovai. Bus įrengta vaikams skirta zona, kurioje jie galės prisidėti prie akcijos „Pradžiugink keturkojį“ ir išmarginti šunų būdas, kurios keliaus į prieglaudas. Į renginį atkeliauja ir atrakcionai, muilo burbulai bei kitos vaikams skirtos pramogos!

Po įvairiausių veiklų norėsite pailsėti, todėl atgabensime jums sėdmaišių, oro gultų bei palečių, tačiau raginame pasiimti ir savo pledukus, kad turėtumėte kur prisėsti ir pasimėgauti renginiu.

Visiems Kauno miesto svečiams siūlome atvykti į renginį traukiniu, nes renginio partneriai – „Lietuvos geležinkeliai“ paruošė išskirtinę dovaną visiems gyvūnų augintojams. Gegužės 5 d. visoje Lietuvoje kelionė traukiniu Jūsų augintiniui visiškai nekainuos!

Traukinių tvarkaraščius rasite.

Gyvūnų vežimo taisyklės.

Tikime, kad visi renginio dalyviai ras bendraminčių, netils kalbos ir diskusijos augintinių tema. Sužinosite ką nors naujo ir turėsite nepamirštamą dieną. Tad pasižymėkite gegužės 5 d. 11val. savo kalendoriuose ir susitinkame Kauno Santakos parke renginyje „Šeimos savaitgalis su augintiniai“!

Daugiau informacijos rasite www.suaugintiniu.lt arba https://www.facebook.com/suaugintiniu/