Lietuvos įžymybės stebina savo augintiniams duotais vardais - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-01-31 09:31 MIESTE.lt nuotr.

Lietuvos įžymybės stebina savo augintiniams duotais vardais

Keturkojai – geriausi žmogaus draugai. Pirmos žinios apie kates, kurios meiliai glaustydavosi aplink šeimininkų kojas, siekia dar senovės Egipto laikus, na, o dabar jau įprasta, kad naminiai gyvūnai praskaidrina gyvenimą juos globojantiems žmonėms. MIESTE.lt pasidomėjo, kaip savo augintinius pavadino Lietuvos garsenybės ir ką jų vardai reiškia.

Rūta Mikelkevičiūtė (42) ir jos globotiniai Gilė, Atas ir  Bruknė

R.Mikelkevičiūtės širdyje kiekvienas gyvūnas turi kertelę. Moteris augina net tris šunis, iš kurių seniausia yra taksų kilmės kalytė Bruknė. Kiti du gyvūnai – paimti iš prieglaudos. Kalbėdama su žiniasklaida Rūta visuomet pabrėžė, kad labai svarbu, jog šeimoje, kuri turi vaikų, lakstytų ir keturkojai draugai. Psichologų nuomone, tokiu būdu vaikai išmoksta atsakomybės.

Bruknės ir Gilės vardų kilmė yra aiški, tačiau daugeliui vaikų vardas Bruknė galėtų kelti asociacijas su Martyno Vainilaičio eiliuota pasaka „Bruknelė“, na, o vardas Gilė, ąžuolo vaisius, išties yra kilęs iš žodžio „gilus“.

Atas yra vyriško vardo Atalas, kilusio iš graikų/senovės gotų kalbos, trumpinys, kuris reiškia tėvo palikimą. Šiuo vardu 2007 metais prancūzų astrologas Christophas Bernard'as norėdamas pagerbti Alexandre'ą Dumas ir jo knygą „Trys muškietininkai“  pavadino asteroidą.

MIESTE.lt nuotr.

Renata Jampolskienė (30) ir Aliaskos malamutė Luna

Renatos ir Mariaus namuose uodegas vizgina net du šunys, vienas jų – iš prieglaudos, kitas – pirktas.

Aliaskos malamutė Luna – dailios išvaizdos kalytė, kurią žmonės dažnai painioja su Sibiro haskiu.

Šios veislės šunys buvo skirti rogėms Šiaurėje traukti, o vėliau tapo be galo mėgstamais augintiniais visoje Europoje.

Žodis „luna“, išverstas iš lotynų kalbos, reiškia mėnulį. Luna buvo romėnų Mėnulio deivė, kuriai priklauso dangaus skliautai. Anot legendos, pasibaigus Saulės dievo kelionei Luna perimdavo vadžias ir naktį prižiūrėdavo dangaus kūnus.

MIESTE.lt nuotr.

Naglis Bierancas (28) ir siamo orientalų veislės katytė Alfa

Katytę Naglis įsigijo todėl, kad dažnai susidurdavo su jomis draugų namuose, o pats niekada neturėjo panašaus gyvūno. Taip jo gyvenime atsirado Alfa. Naglis prisiminė, kad pas draugę pamatęs panašios veislės katę susižavėjo jos didelėmis ausimis. Po susidūrimo su gražuole pats ėmė ieškoti panašaus gyvūno. Internete Naglis rado skelbimą, parašė ir iš trijų katyčių išsirinko Alfą.

Alfa – pirmoji graikų abėcėlės raidė. Gyvai būtybei toks duodamas vardas gali reikšti pirmagimį.

ASMENINIO ALBUMO nuotr.

Aušra Štukytė (36) ir pamestinukė Eureka

Kalytę garsi aktorė rado gatvėje, o tokiu vardu pavadino, nes tiesiog tiko ir patiko.

„Eureka“, išvertus iš graikų kalbos, reiškia radau. Šis žodis išpopuliarėjo dar senovės Graikijoje, kai žymus matematikas ir fizikas Archimedas, gavęs to meto karaliaus užduotį patikrinti, ar auksakalys, jam kaldinęs karūną, nepakeitė dalies aukso sidabru, negalėjo rasti sprendimo būdo. Vieną dieną paniręs į vandenį jis rado atsakymą. Vyrą tai taip pradžiugino, kad nepaisydamas savo nuogumo jis išlėkė į gatvę šaukdamas „Eureka!  Eureka!“.

MIESTE.lt nuotr.

Dima Šavrovas (32) ir akitų veislės šuo Ray

Tos pačios veislės šunelį kaip ir Richardo Gere'o herojus filme „Hačiko: šuns istorija“ pamilęs dainininkas ne kartą pasakojo, kad jo augintinis yra be galo užsispyręs. Ray ne visuomet paklūsta šeimininko norams, tad kartais su juo sunku susitvarkyti.

Ray  Škotijoje ir Amerikoje reiškia malonę, graciją, grakštumą. Didžiojoje Britanijoje šis vardas taip pat gali reikšti patarėją, advokatą.

ASMENINIO ALBUMO nuotr.

Simona Nainė (27) ir bišoniukai Nainytė, Malto ir Nunu

Šunelių priežiūrai daug laiko ir kantrybės skirianti moteris du augintinius įsigijo jau su dokumentais, o pirmą kalytę, kurią šmaikščiai pavadino mažybine savo pavardės forma, gavo be jokių kilmę liudijančių popierių.

Malto, išvertus iš italų kalbos, reiškia salyklą, tačiau tikėtina, kad Simona tiesiog norėjo šunelį susieti su Maltos bišonų veisle. Nunu susijęs su portugališku berniuko vardu Nuno, kuris reiškia devynetą.

MIESTE.lt nuotr.